Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam: wykonanie i podłączenie sterowania wyciągarki Einhell SHZ 600

24 Wrz 2012 14:40 7920 8
  • Poziom 8  
    Witam,
    posiadam wyciągarkę Einhell shz 600. Niestety zamiast pilota sterującego są ucięte kable (4 szt.)
    Poniżej zdjęcie schematu zasilania wyciągarki. Kolorami zaznaczyłem kable wyprowadzone do sterowania.

Wiem, że do sterowania muszę wykorzystać kondensator. Mam do dyspozycji rozruchowy o pojemności 20uF. Proszę o pomoc w stworzeniu własnego sterowania. Nie mam pojęcia jak to podłączyć.

Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 36  
    Tu masz Kolego i poszukaj trochę to nic nie kosztuje Link
  • Poziom 8  
    Już szukałem i dawno to znalazłem, ale ten temat nie za bardzo mi wyjaśnia cokolwiek :/
    Tam jest pokazane jak to podłączyć do pilota którego ja nie posiadam. Skąd mam wiedzieć jak działają przyciski na pilocie? Które przewody łączą się z którymi po wcisnięciu itd.?
  • Poziom 36  
    Przecież tam jest wszystko na zdjęciu, a skoro nie potrafisz tego rozgryźć to pozostaje Ci zatrudnienie fachowca. A potrzebujesz włącznik kołyskowy I-0-II, wyłącznik STOP z zaciskami NC 2 sztuki reszta jest banalnie prosta.
  • Poziom 17  
    W orginalnej kasecie wyciągarki (większość chińskich tej klasy ma takie samo sterowanie) jest umieszczony wyłącznik bezpieczeństwa i przełącznik góra dół- ten z sześcioma wyprowadzeniami (dwupołożeniowy). Zaopatrz się w oba (wystarczy wpisać hasła chociażby w google) i podłącz jak na schemacie do którego link podesłał ci kolega andrefff
  • Poziom 8  
    Chodziło mi właśnie o ten włącznik kołyskowy.

Rozumiem, że kiedy jest w położeniu zerowym to wszystkie styki są rozwarte?
    Kiedy jest w położeniu I to wtedy zwiera się 1-2 i 3-4?
    Kiedy jest w położeniu II to wtedy zwiera się 3-4 i 5-6?
    Jeśli błędnie myślę to proszę o poprawienie mnie.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Zamieszczam schematy:
    Schemat D dotyczy takiego jak pokazałeś na ryś a dokładnie modelu SCI R13-244D-02
    Mam nadzieję że pomogłem.
    Pozdrawiam KuReK93
  • Poziom 8  
    Bardzo pomogłeś kolego! Dzięki Twojej pomocy podłączyłem sprzęt i śmiga :) Dzięki jeszcze raz.
  • Poziom 36  
    Najlepszy będzie taki kołyskowy, który po wciśnięciu, się nie blokuje tylko odbija, o wiele łatwiej się operuje, to tak z doświadczenia :) Np taki Link