Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ładowarka E-Papieros - Uszkodzony element

koki14 24 Sep 2012 15:37 5550 5
    koki14
    Level 11  
    Witam ostatnio strzeliła mi ładowarka od E-Papierosa. Ładowarka składa się z elementów zwykłego podłączanego do prądu zmniejszającego napięcie na 5v Tam strzelił kondensator po wymianie wszystko hula. Oraz drugiego i w sumie najważniejszego bo z tego co widzę to ta droga cześć kontroluje cale ładowanie i zmniejsza napięcie to 4.2v. Model to Ego-w po podłączeniu powinna się świecić zielona dioda niestety pali się czerwona (normalnie pili się kiedy bateria jest podłączona i ładuje) poniżej załączam fotkę uszkodzonego elementu. Pytanie brzmi co to możne być?

Ładowarka E-Papieros - Uszkodzony element

Myślę ze wybrałem dobry dział
    Dziękuje i Pozdrawiam
    Koki14
    goldi74
    Level 43  
    Jest to tranzystor MOSFET. Spróbuj odczytać jego oznaczenie. Podaj też typ układu scalonego. Ułatwi to identyfikację ładowarki i znalezienie ewentualnego zamiennika dla tranzystora.
    koki14
    Level 11  
    Witam z polowy uszkodzonego elementu odczytałem "B7(i tutaj jest pol cyferki ale najprawdopodobniej tez 7)" Na układzie scalonym jest opis "1CCRTYD 04 i poniżej LM34"

Pozdrawiam
    Koki14
    oorobert
    Level 18  
    witam tr.to b772 a us hs1138 umnie pali sie tylko zielona dioda
    koki14
    Level 11  
    Witam. Dziękuje za odpowiedz. tak powinno być czerwona pali się tylko i wyłącznie gdy podłączona jest bateria e -papierosa :)
    Pozdrawiam
    koki14
    Level 11  
    Zapomniany temat