Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ładowarka E-Papieros - Uszkodzony element

koki14 24 Sep 2012 15:37 5550 5
 • #1
  koki14
  Level 11  
  Witam ostatnio strzeliła mi ładowarka od E-Papierosa. Ładowarka składa się z elementów zwykłego podłączanego do prądu zmniejszającego napięcie na 5v Tam strzelił kondensator po wymianie wszystko hula. Oraz drugiego i w sumie najważniejszego bo z tego co widzę to ta droga cześć kontroluje cale ładowanie i zmniejsza napięcie to 4.2v. Model to Ego-w po podłączeniu powinna się świecić zielona dioda niestety pali się czerwona (normalnie pili się kiedy bateria jest podłączona i ładuje) poniżej załączam fotkę uszkodzonego elementu. Pytanie brzmi co to możne być?

  Ładowarka E-Papieros - Uszkodzony element

  Myślę ze wybrałem dobry dział
  Dziękuje i Pozdrawiam
  Koki14
 • #2
  goldi74
  Level 43  
  Jest to tranzystor MOSFET. Spróbuj odczytać jego oznaczenie. Podaj też typ układu scalonego. Ułatwi to identyfikację ładowarki i znalezienie ewentualnego zamiennika dla tranzystora.
 • #3
  koki14
  Level 11  
  Witam z polowy uszkodzonego elementu odczytałem "B7(i tutaj jest pol cyferki ale najprawdopodobniej tez 7)" Na układzie scalonym jest opis "1CCRTYD 04 i poniżej LM34"


  Pozdrawiam
  Koki14
 • #4
  oorobert
  Level 18  
  witam tr.to b772 a us hs1138 umnie pali sie tylko zielona dioda
 • #5
  koki14
  Level 11  
  Witam. Dziękuje za odpowiedz. tak powinno być czerwona pali się tylko i wyłącznie gdy podłączona jest bateria e -papierosa :)
  Pozdrawiam
 • #6
  koki14
  Level 11  
  Zapomniany temat