Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozprowadzenie przewodów antenowych w mieszkaniu oraz rodzaj gniazd

24 Sep 2012 16:09 2028 6
  • Level 10  
    Witam serdecznie.

Mam pytanie dotyczące rodzaju gniazd jakie powinienem zastosować w instalacji, która przedstawię na poniższym rysunku:

Rozprowadzenie przewodów antenowych w mieszkaniu oraz rodzaj gniazd

Przyznam się, że nie jestem ekspertem w tych sprawach, ale początkowo zamierzałem połączyć wszystkie gniazda szeregowo, ale rozważam także pociągnięcie z każdego gniazda osobno kabla (łącznie z kablem od miejsca, gdzie w przyszłości podłączą kablówkę) do jednego punktu w którym mógłbym zastosować jakieś urządzenie rozdzielające i wzmacniające sygnał.

Aktualnie antena jest umieszczona na dachu.

Interesuje mnie tylko odbiór telewizji cyfrowej DVB-T.

Uprzejmie poproszę o wskazówki jakiego rodzaju zrobić instalacje i w tym przypadku jakie gniazda zamówić.

Pozdrawiam!
  • Helpful post
    Level 36  
    Instalacja tylko w gwiazdę ( wszystkie przewody schodzą się w jednym miejscu). Dlatego, że człowiek nie zna dnia ni godziny wszystkie przewody bym zdublował. Gniazda np takie Link, rozgałęźnik np taki Link
    Rozprowadzenie przewodów antenowych w mieszkaniu oraz rodzaj gniazd Oczywiście poszczególnych przewodów już nie rysowałem.
  • Level 10  
    dziękuję bardzo za pomoc. W takim razie kupuję gniazda końcowe, zrobię jakąś małą skrzyneczkę w dużym pokoju na rozgałęźnik i wyprowadzenie poszczególnych kabli. Pozdrawiam!
  • Level 36  
    Sprawdź sobie jeszcze jaką masz lokalizację względem nadajnika DVB-T, może się okazać, że będzie potrzebny wzmacniacz, w takim przypadku do tej skrzyneczki doprowadź 230 V, albo zrób to od razu na wszelki wypadek, koszt żaden a ile później radości. :)
  • Level 35  
    Kolega andrefff chyba przez pomyłkę podał link do odgałęźnika a mowa jest o rozgałęźniku.
  • Level 10  
    tak tez pomyslalem, ze zasilanie by sie w niej przydalo :). Dobrze, wezme pod uwage ten drugi link i rozumiem, ze tamten byl podany przez nieuwage. Co do wzmacniacza to na szczescie mam jeden wielokanalowy na zbyciu i w razie potrzeby podlacze go i zobaczymy jak bedzie hulac ;) W kazdym razie jeszcze raz dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.