Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozprowadzenie przewodów antenowych w mieszkaniu oraz rodzaj gniazd

24 Wrz 2012 16:09 1920 6
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.

Mam pytanie dotyczące rodzaju gniazd jakie powinienem zastosować w instalacji, która przedstawię na poniższym rysunku:

Rozprowadzenie przewodów antenowych w mieszkaniu oraz rodzaj gniazd

Przyznam się, że nie jestem ekspertem w tych sprawach, ale początkowo zamierzałem połączyć wszystkie gniazda szeregowo, ale rozważam także pociągnięcie z każdego gniazda osobno kabla (łącznie z kablem od miejsca, gdzie w przyszłości podłączą kablówkę) do jednego punktu w którym mógłbym zastosować jakieś urządzenie rozdzielające i wzmacniające sygnał.

Aktualnie antena jest umieszczona na dachu.

Interesuje mnie tylko odbiór telewizji cyfrowej DVB-T.

Uprzejmie poproszę o wskazówki jakiego rodzaju zrobić instalacje i w tym przypadku jakie gniazda zamówić.

Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Instalacja tylko w gwiazdę ( wszystkie przewody schodzą się w jednym miejscu). Dlatego, że człowiek nie zna dnia ni godziny wszystkie przewody bym zdublował. Gniazda np takie Link, rozgałęźnik np taki Link
    Rozprowadzenie przewodów antenowych w mieszkaniu oraz rodzaj gniazd Oczywiście poszczególnych przewodów już nie rysowałem.
  • Poziom 9  
    dziękuję bardzo za pomoc. W takim razie kupuję gniazda końcowe, zrobię jakąś małą skrzyneczkę w dużym pokoju na rozgałęźnik i wyprowadzenie poszczególnych kabli. Pozdrawiam!
  • Poziom 36  
    Sprawdź sobie jeszcze jaką masz lokalizację względem nadajnika DVB-T, może się okazać, że będzie potrzebny wzmacniacz, w takim przypadku do tej skrzyneczki doprowadź 230 V, albo zrób to od razu na wszelki wypadek, koszt żaden a ile później radości. :)
  • Poziom 35  
    Kolega andrefff chyba przez pomyłkę podał link do odgałęźnika a mowa jest o rozgałęźniku.
  • Poziom 9  
    tak tez pomyslalem, ze zasilanie by sie w niej przydalo :). Dobrze, wezme pod uwage ten drugi link i rozumiem, ze tamten byl podany przez nieuwage. Co do wzmacniacza to na szczescie mam jeden wielokanalowy na zbyciu i w razie potrzeby podlacze go i zobaczymy jak bedzie hulac ;) W kazdym razie jeszcze raz dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.