Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G570 - Jak zrobić formata jeśli windows nie startuje i nie czyta z płyty

24 Wrz 2012 18:18 8343 18
  • Poziom 8  
    Witam!
    Mam problem z moim laptopem Lenovo G570, otóż jakis miesiąc temu zrobiłem mu formata, ponieważ miał problemy z uruchomieniem Windowsa...mianowicie widniał jedynie napis "Trwa uruchamianie systemu Windows".
    Po formacie problem zniknął...jednakże zauważyłem że po jakichś dwóch tygodniach od reinstalki systemu komputer dosyć długo się włączał...wczoraj natomiast bardzo długo się wyłączał i problem się powtórzył...( napis "Trwa uruchamianie systemu Windows" i stoi).
    Po wielu próbach naprawiania systemu, przywracania systemu itp...postanowilem zrobic formata po raz kolejny...niestety wtedy okazało się że komputer przestał mi czytać płytę z Windowsem...(płytę sprawdzałem na innych komputerach i odpala bez problemu).
    Jakiś pomysł? Jest szansa coś z tym zrobić, czy został mi jedynie serwis?
  • Poziom 8  
    Nie moge podac tego SMART'a gdyż komputer w ogóle nie czyta mi płyt, nie wykrywa napędu w BIOS-ie.
    A co do tego programu to pobrałem go i zainstalowałem jednak nie wiem jak zbootowac nim pendrive'a...może jakaś mała instrukcja? Którą dystrybucję trzeba wybrać?
    Z góry dziękuję za wyrozumiałość.
  • Poziom 8  
    Oto SMART dysku Lenovo G570 - Jak zrobić formata jeśli windows nie startuje i nie czyta z płyty
  • Spec od komputerów
    SMART jest ok. Jeżeli po przywróceniu z recovery oryginalnego systemu nic nie pomaga to usterka sprzętu. W budowie komputerów jestem cienki i nie jestem w stanie pomóc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Nic nie piszesz o sprawdzeniu ramu programem memtest. Skoro naped jest niewykrywalny w biosie to możliwe iż uległ uszkodzeniu. Masz możliwość sprawdzenia go na innym sprzęcie?
  • Poziom 8  
    Niestety nie...Ja jednak uważam, że to raczej wina tego ze komputer był zawirusowany, ponieważ napęd przestał mi działać w tym samym momencie gdy Windows przestał startować...mam nadzieje że format pomoże...jednak nie wiem jak go zrobić skoro nie czyta mi płyty...spróbowałbym pendrive'm jednak nie wiem jak to zrobić:/
  • Spec od komputerów
    Z partycji recovery przywróć system.
  • Poziom 8  
    W jaki sposób? Gdy odpalam kompa i wybieram opcję bootowania to mam do wyboru dysk twardy oraz "Networ boot"...co bym nie wybrał to włącza mi się windows i wisi na logo...:/
  • Spec od komputerów
    Pokaż jakie masz partycje na dysku. Fotka z gparted. Uruchom komp z pmagic. Klawisz recovery nie działa ?
  • Poziom 8  
    Lenovo G570 - Jak zrobić formata jeśli windows nie startuje i nie czyta z płyty

Żadnego klawisza recovery nie widzę:/
  • Spec od komputerów
    Partycje ok. Masz skopiowane dane z partycji C i D ? Czy można partycje wyczyścić ?
    Po zmianie układu partycji z fabrycznego kopię systemu robiłeś ?

Dodano po 11 [minuty]:

Co rozumiesz pod "zrobiłem formata " czy przywracanie z recovery oryginalnego systemu czy instalację innego systemu z CD/DVD ?
    Masz na co dane skopiować ?
  • Poziom 8  
    Instalowałem inny system z DVD. Dane mam skopiowane na dysku przenośnym więc partycje można czyścić. Ja nie zmianiałem układu partycji z fabrycznego...i kopii systemu nie robiłem...Jedyne co zrobiłem to jakiś miesiąc temu formatowałem partycję z Windowsem z płyty DVD...a drugą partycję formatowałem ręcznie, poprzez prawy klik i opcję formatuj.
  • Spec od komputerów
    Zrób kopię partycji sda4 na dysk przenośny programem partimage (wpisując w partedmagic w terminal partimage ). Dysk przenośny trzeba wcześniej zamontować.
    Jeżeli potrzeba szczegółowej instrukcji jak to zrobić to pisz.
  • Poziom 8  
    Przepraszam że tak długo nie odpisywałem, ale komputer zaczął działać (tzn uruchomił się i wszystko pięknie śmigało) przeskanowałem go antywirusem...użyłem też combofixa...jednak dziś problem wrócił...:/
    Za poradą pana "linuks" zrobiłem kopię partycji sda4 jednak używając File Manager w Partemagic, a nie terminal partemagic, czy to robi jakąś różnicę?
    I jak zamontowac dysk przenośny? Czy chodzi o zbootowanie dysku?
    Jak to zrobić i czy do tego dysk musi być pusty?
    Z góry dziękuję za pomoc i cierpliwość.
  • Poziom 8  
    Udało mi sie przeistalować system z recovery. Problem jednak nie zniknął... Laptop działał dobrze 2 dni a potem zaczął się zacinać...sprawdziłem w monitorze zasobow i okazało się że proces "Przerwania systemowe..." (nie pamiętam co było dalej) zżera mi ok 30% CPU i komputar się tnie...nie można było nawet odsłuchać MP3.
    Po restarcie komputer znów wisi na "trwa uruchamianie systemu windows". W czym jest więc problem? Czy uszkodzona jest płyta główna?
  • Poziom 2  
    Witam, czy udało Ci się rozwiązać problem? U mnie jest dokładnie to samo.
    Po przywróceniu z recovery po dniu czy dwóch znów się wszystko strasznie muli i spowalnia...
    Ten sam laptop.
  • Poziom 8  
    Tak. U mnie problem był...o dziwo DVD-ROM...zawsze gdy to się działo BIOS przestawał czytać DVD-ROMa...więc go odłączyłem i wszystko pięknie śmiga:))) ja praktycznie nie używam płyt więc mi to nie przeszkadza...