Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

routery - sieć wifi w domu z ap client

Snajper2110 24 Sep 2012 19:40 4023 32
    Snajper2110
    Level 10  
    witam. od razu proszę moderatorów i nie przenoszenie, zamykanie itp tematu ponieważ na forum jest kilka takich tematów ale nie odpowiadają one na moje pytania.

wiec zacznę. mam 2 routery TP-LINK TL-WR543G oba posiadaja funkcje client.
    posaiadam łacze inernetowe (radiowe, antena paraboliczna na dachu i kablem, takim antenowym z wkrecaną wtyczka) do komputera. od niego idzie rsj45 do switcha i dalej do laptopa (komputer ma 2 karty)

problem... moj internet idzie kabelkiem do karty pentagram... by go miec mam 2 połaczenia internetowe. TPC/IP i PPPoE. w pierwszym mam podane wlasne IP, Maska, Brama, dns... to połaczenie łaczy sie z zapora (chyba serwera dostawcy) potem polaczenie PPPoE: nazwa uslugodawcy: Telbiur potem nick i haslo.

zresetowalem routery i proboje je jakos ustawic ale nie idzie mi to. uzywam do polaczenia do routera tego kabla ktory szedl do swicha (rsj 45) a ten kabel od anteny na dachu do wyjscia w routerze (ma byc klient). mam podobno klonowac macadressy... ale ja mam macadress ktory klonuje karty lan a nie tej pentagramu.

prosze kogos o pomoc. jak krok po kroku podlaczyc to i ustawic za pomoca przegladarki (http://192.168.1.1) bym mial lacze na moim routerze. potem jak podlaczyc i ustawic 2 router by miec wi fi. dodaje schemat polaczenia mojego neta bo cos kiepsko to wyjasnilem chyba. prosze najlepiej o sccreeny i cos tam jak polaczyc to by dzialalo. komputer moze laczyc sie bezprzewodowo (mam antenke do karty pentagram) albo rsj45 do karty wbudowanej. nie mam pjecia jak to polaczyc do ustawienia i potem jak ustawic routery. z gory dziekuje za fatyge.

pozdrawiam

ps. schemat w paincie... czerwony to kabel antenowy wkrecany a czarny to rsj45. routery moge ustawiac tylko przez rsj45 a inernet mam przez antenowy (inna karta) wiec nie wiem co i jak routery - sieć wifi w domu z ap client
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Posiadasz login i hasło od dostawcy? Wiesz jak nazywa się jego sieć bezprzewodowa?
    Snajper2110
    Level 10  
    nie wiem co przez to rozumiesz. nazwa to Telbiur mam swoj nick i haslo do PPPoE ktore znam

Dodano po 3 [minuty]:

połaczenie PPPoE ustanawiac sam moge. swoje dane mam. tak samo to do zapory. a co do tego to ma znaczenie ktora karta ustawia routery i ktora jest podlaczona do sieci?
    jimasek
    1. Kabel antenowy odpinam od karty i wpinam do routera (do wejścia antenowego RP-SMA).
    2. Łączę skrętką komputer i jedno z czterech wejść LAN z routerze.
    3. Po zalogowaniu do routera, w ustawieniach trybu daję na APCliebt Router.
    4. W opcjach Network>MAC Clone wpisuję adres MAC, mojej dotychczasowej karty bezprzewodowej, która była połączona z anteną.
    5. W Network>WAN ustawiam na PPPoE i podaję hasło oraz login z umowy. Klikam "Save"
    6.. W opcjach Wireless>Wireless Settings wpisuję (albo wybieram z listy w Wireless>Site Survey) SSID sieci, z którą zawsze się łączyłem na komputerze stacjonarnym.
    Snajper2110
    Level 10  
    ssid? skad mam go wziasc? i nadal nie zaltwia to sprawy. polaczenie ok ale bez polaczenia do zapoty (tpc/ip) nie polacze sie z pppoe. jeden router musi obslugiwac 2 standardy. to problem...
    jimasek
    Snajper2110 wrote:
    jeden router musi obslugiwac 2 standardy. to problem...

Login i hasło masz od dostawcy? Jeżeli tak to konfiguracja jak wyżej. Będziesz miał dostęp do internetu po kablu, na drugim routerze konfigurujesz dostęp bezprzewodowy, chyba o to ci chodzi!?
    Snajper2110
    Level 10  
    tak login i haslo mam. ale by sie polaczyc musze miec to pierwsze polaczenie. (tak sadze) najpierw ustalam polaczenie do zapory a potem do pppoe. jak wylacze na kompie to pierwsze to rozlaczy pppoe wiec samo to polaczenie nie da mi nic. to problem.

Dodano po 3 [minuty]:

wyjaśnie. dla karty sieciowej pentagram mam tpc ip do ustawienia:
    ip:
    maska
    bramka
    dns1
    dns2

to zakladam i pisze w trailu polaczono do zapory....

potem zakladam pppoe z haslem i loginem od dosawcy i pisze rejstracja komputera, polaczono. i mam net. tak zakladam net na kompie stacjonarnym po formacie. wiec jak z tym routkiem by dzialalo?
  • Helpful post
    jimasek
    Połączenie (dostęp) do internetu konfigurujesz na routerze, więc nie wiem w czym problem?
    Snajper2110
    Level 10  
    wlasnie w tym ze w tym ze jak ustawie jedno to drugiego nie moge. albo do zapory albo pppoe. tu probelm. wiec jak sie da to prosze o jakies przystepne wyjasnienie tego. musze miec 2 polaczenia klient na jednym routku. do zpaory z stalym ip i to pppoe. tu problem wlasnie. ze przepisac mac to domyslilem sie sam. problem jak to ustawic te polaczenia
    wojtek2803
    Level 37  
    jimasek wrote:
    W Network>WAN ustawiam na PPPoE i podaję hasło oraz login z umowy. Klikam "Save"

Zastosowałeś się do porad kolegi Jimaska
    Snajper2110
    Level 10  
    probowalem wczesniej. teraz siora kompa okupuje. raraz ja wywale i polacze. sadze jednak ze nic to nie da bo niestety zapora mni nie przepusci. za sek polacze znowu

Dodano po 48 [sekundy]:

tylko jak wyjde to net strace. jakies rady to teraz bi znikne....
  • Helpful post
    jimasek
    Jeszcze raz powtórzę, konfiguracja dostępu do internetu robisz na routerze przez PPPoE, dostęp masz na porcie LAN w protokole TCP/IP czyli podłączysz przez kartę sieciową do komputera lub drugiego routera który zapewni ci dostęp bezprzewodowy dla laptopa.
    Snajper2110
    Level 10  
    coz... probowalem ale zapomnialem o ssid. skad mam to wziasc?
    Snajper2110
    Level 10  
    tak. to wiem
    ale kolega wczesniej napisal "6.. W opcjach Wireless>Wireless Settings wpisuję (albo wybieram z listy w Wireless>Site Survey) SSID sieci, z którą zawsze się łączyłem na komputerze stacjonarnym."

a i jeszcze jedno... zbaranialem. karta dom to siec lan i ta ktora konfiguruje router.
    ale karta telbiur? relatek to ta moja od neta (pentagram)

• Helpful post
    wojtek2803
    Level 37  

Dodano po 3 [minuty]:

Snajper2110
    Level 10  
    PANOWIE! jestem z routka. nie rozumiem jakim cudem ale chwala wam za to. to jak juz tacy dobrzy jestescie to powiedzcie mi jak mam wlaczyc ap w 2 routku poprzez podlaczenie go do 1 routka na LAN2 (jak sie dostac do panelu 2. routera...)
  • Helpful post
    jimasek
    Snajper2110 wrote:
    (jak sie dostac do panelu 2. routera...)

Tak samo jak do pierwszego tylko konfiguracja AP Router.
    wojtek2803
    Level 37  
    Ten drugi ruter do kompa po Lanie ( w ruterze w wejscie lan) wybierasz tryb pracy AP Ruter konfigurujesz swoja własna sieci wifi zabezpieczasz klikasz save . W Netwok lan zmieniasz adres Lanowy np na 192.168.2.1i reboot ruterka .Spinasz oba ruterki po lanie (wan pusty)
    Snajper2110
    Level 10  
    czyli mam odpiac wtyk od tego routera i podlaczyc tam jako lan1 czy moge pominac etap rozlaczania pirwszego routera i wpisac w przegladarke 192.168.1.2 np? :) bo kurcze znowu to rozlaczac i laczyc to syzyfowa praca.
  • Helpful post
    wojtek2803
    Level 37  
    Odpinasz i konfigurujesz ten drugi tak jak ci napisalismy

Dodano po 58 [sekundy]:

Ten pierwszy teraz na bok Konfiguruj ten drugi ruter jako AP
    Snajper2110
    Level 10  
    ok. biore sie za to. zw... jedno pytanie.. jak go odlacze to ustawienia pojda w ....? (z pradu?)
  • Helpful post
    wojtek2803
    Level 37  
    Będzie pamiętać
    Snajper2110
    Level 10  
    i du.. ustawilem kraj polska i cos mu z tym nie psi i 128 bit haslo nie wchodzi bo blad wywala

1. error: Selecting the incorrect country may cause interference to other devices and violate the applicable law

2. error: WEP key1 is invalid!
    The WEP Key Format is ASCII currently.
    Make sure that all characters are ASCII (not including any other character) and the length meets the requirement.

co co tu chodzi? ja nie mam nawiet jak sprawdzic czy dziala teraz. trzeba ustawic i podlaczyc dopiero
    wojtek2803
    Level 37  
    żle tylko hasło wpisujesz 128 bitow to musisz dać hasło z 16 liter znaków

Dodano po 1 [minuty]:

Każdy znak to 8 bitów więc 16x8 = 128 to tak dla wyjasnienia dlaczego 16
    Snajper2110
    Level 10  
    ehh powiem wam tak. przez to wszystko pojebutaly mi sie routery i musialem od nowa stawiac te ustawienia 1. co do 16 to wiem dla 64 8 znakow i nie dzialało.
    wojtek2803
    Level 37  
    [quote="Snajper2110"]i nie dzialało.
    [/
    Zrobileś jak pisaliśmy ze ten drugi ten AP łączysz po konfiguracji portem lanowym z tym pierwszym AP Clientem ?
    Snajper2110
    Level 10  
    mowie o haśle. teraz szukam pradu dla 2. routka i sprawdze czy mam wi -fi. te haslo to tez jakas lipa. znowu wyskakiwalo... ze Selecting the incorrect country may cause interference to other devices and violate the applicable law ale po kilknieciu ok haslo zostalo. coz. zaraz bede wiedziec czy 2 ap dziala
    wojtek2803
    Level 37  
    Selecting the incorrect country may cause interference to other devices and violate the applicable law

Region Poland wybrać musisz
    Snajper2110
    Level 10  
    sek w tym ze nie moge. mam to niedostepne do zmian

Dodano po 3 [minuty]:

i wifi nie mam....