Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder N - TV LG - Kino domowe

Blaziu23 24 Wrz 2012 21:15 3624 12
  • #1 24 Wrz 2012 21:15
    Blaziu23
    Poziom 7  

Witam drodzy koledzy i koleżanki,

mam pytanie bo kompletnie nie wiem jak podłączyć swój zestaw tak aby dzwięk z dekodera Nbox HDTV leciał na zestawie kina domowego Sony BDV - E690.

Telewizor to LG model 47LK950.

Póki co kino domowe oraz dekoder N-ki mam podłączony kablem HDMI do TV ale grają tylko głośniki z TV...

Będę wdzięczny za pomoc :)

0 12
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • #3 24 Wrz 2012 21:24
    Blaziu23
    Poziom 7  

Dekoder posiada:
    HMDI
    ANALOGOWE ZŁĄCZE KOMPONENTOWE DO PODŁĄCZENIA TELEWIZORA
    ZŁĄCZE SCART
    WYJSCIE ANALOGOWE AUDIO
    ZŁĄCZE OPTYCZNE S/PDIF

KINO POSIADA:
    DIGITAL IN OPTICAL
    VIDEO OUT
    HDMI
    LAN
    AUDIO ON(2)

0
  • #5 24 Wrz 2012 21:33
    Blaziu23
    Poziom 7  

myślałem że uda mi się podłączyć to w jakikolwiek inny sposób bez tego złącza jeszcze dzisiaj i wypróbować ale chyba wyjścia nie mam i muszę poczekać do jutra.

puściłem przed chwilą muzykę przez USB w kinie domowym i zaczeła lecieć i na głośnikach tv i na kinie, próbowałem uruchomić opcję, aby tv wysyłał dźwięk na kino domowe zamiast na swoje głośniki ale nie mogę tego znaleźć :/

0
  • #7 24 Wrz 2012 21:43
    Blaziu23
    Poziom 7  

tyle że ja do kina dostałem kabel video a do dekodera nic nie mam oprócz zasilacza...

0
  • #9 24 Wrz 2012 22:05
    Blaziu23
    Poziom 7  

a po złączu USB?
    który kabel jest lepszy optyczny czy audio?

0
  • Pomocny post
    #10 25 Wrz 2012 17:48
    leszekpo59
    Poziom 27  

Blaziu23 napisał:
    Witam drodzy koledzy i koleżanki,

mam pytanie bo kompletnie nie wiem jak podłączyć swój zestaw tak aby dzwięk z dekodera Nbox HDTV leciał na zestawie kina domowego Sony BDV - E690.

Telewizor to LG model 47LK950.

Póki co kino domowe oraz dekoder N-ki mam podłączony kablem HDMI do TV ale grają tylko głośniki z TV...

Będę wdzięczny za pomoc :)

Witaj. Mam też N, TV LG ale kino inne, lecz z podobnymi gniazdami jak Twoje. Jak mam połączone? Dekoder z TV poprzez przewód HDMI. Drugi przewód jaki wychodzi z dekodera, to optyczny( zdecydowanie jest lepszy, niż przewód audio ) do kina domowego. To połączenie zapewnia mi obraz HD na TV oraz tym samym przewodem głos z dekodera na głośnikach telewizora. Przewód optyczny pomiędzy dekoderem a kinem umożliwia mi odbiór głosu na głośnikach kina domowego. Kino domowe z TV mam podłączone poprzez przewód HDMI, aby móc oglądać w wyższej rozdzielczości filmy z płyt DVD z kina domowego. Do kina domowego mam również doprowadzony przewód pod wejście antenowe, aby móc słuchać radia z kina domowego. Tak to u mnie wygląda i działa w 100% a do tego Twój sprzęt w takim połączeniu powinien spełnić Twoje oczekiwania. Reasumując. Potrzeba dwa przewody HDMI, jeden optyczny i jeden antenowy. Powodzenia.

0
  • #11 25 Wrz 2012 19:05
    Blaziu23
    Poziom 7  

Hehe dzięki za wyczerpująca odpowiedź, ja mam podłączony dekoder z TV kablem HDMI a kino z dekoderem kablem optycznym, do czego drugi kabel hdmi? :)

0
  • #13 26 Wrz 2012 20:48
    Blaziu23
    Poziom 7  

No dobrze a w takim razie pierwszy kabel HDMI? bo chyba mówilismy o dwóch innych :)

Dodano po 6 [minuty]:

Sorki już wiem o co Ci chodzi :)

0