Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool ADG9999M- Pytania o moduły zmywarek Whirlpool

24 Wrz 2012 21:30 2298 5
 • Poziom 8  
  Chciałbym prosić o wypowiedź kogoś, kto naprawdę zna temat.
  Przeszukuję elektrodę, dodaję wątki i od 2 miesięcy nie mogę znaleźć modułu dolnego do mojej ADG9999M. Chodzi mi o używany bo nowy to majątek.

  Dostałem nawet od jozka_i (porządny i uczynny forumowicz) 3 moduły i za nic zmywarka nie chce ruszyć. (ewidentnie przyczyną usterki był tylko spalony moduł dolny wskutek zawilgocenia "podłogi" i zwarcia na sterowaniu ekonomiką - na module spalony doszczętnie opornik przewlekany i 2 tranzystory SMD).

  1. Pierwszy problem jest taki, że trzeba dostać moduł którego gniazda pasują do wiązki. OK, Są chyba dziesiątki modeli, które pasują i setki innych.

  2. Druga rzecz to to, że nawet jak się weźmie moduł, który chodził w ADG9999M, to nie wiadomo, czy to taki, bo są (co najmniej) dwa rodzaje. Najogólniej, jeden ma na płytce trafo i doprowadzone i wyprowadzone zasilanie (od góry, nie w linii gniazd). Drugi nie ma trafo i nie ma tego zasilania.

  3. W Whirlpoolu dość sprytnie (chyba) wymyślili, że wiązki są zakończone wtyczkami o różnych bolcach. Dzięki temu nie podepnie się czujników itd. do niewłaściwych gniazd, ale też wiązka łącząca moduł dolny z górnym ma specyficzne gniazda (jest wiele kombinacji), więc jeżeli pasują wiązki to moduły powinny być kompatybilne (czy tak?)

  4. Podpina się moduł, taki "pasujący", z zasilaniami (ale od innego modelu zmywarki), wszystkie gniada pasują (co też trudno trafić), wydaje się, że powinno być OK, a zmywarka nie działa. Mignie tylko lampkami i nic.

  5. Zakładam, że nawet gdyby były minimalne różnice na płytce (bo inna fabryka), to sygnały na intefejsach są ostatecznie takie same, czyli jeżeli wtyczka od podgrzewacza, czujnika A, czujnika B itd. no i oczywiście od modułu górnego pasuje, to powinno działać.

  I teraz pytania do fachowca:

  1. Czy w modułach identycznych elektrycznie i z takimi samymi gniazdami bywa różny soft - do różnych typów zmywarek - uniemożliwiający pracę z modułem górnym mimo takiego samego gniazda, czy też, jeżeli nie pracuje, to powinno się założyć awarię podłączanego modułu-używki?

  2. Czy można wgrać na taki moduł nowy soft. (ktoś gdzieś pisał, że wgywał). Jeżeli tak, to jak się to robi i skąd wziąć soft do ADG9999M?

  3. Czy ktoś świadczy takie usługi?

  4. Czy moduł dedykowany do ADG9999M bez gniazd zasilających, bez trafo na płytce (zakładam, że taki ma odpowiedni soft) można podłączyć do zmywarki, która miała moduł z gniazdami zasilającymi. Jeżeli tak, to w jaki sposób?


  5. Na koniec już bardzo egoistycznie, czy ma ktoś do sprzedania używany, sprawny moduł dolny do zmywarki Whirlpool ADG9999M z trafo na płytce modułu?
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Specjalista AGD
  mareks123 napisał:
  ewidentnie przyczyną usterki był tylko spalony moduł dolny wskutek zawilgocenia "podłogi" i zwarcia na sterowaniu ekonomiką ...)
  Jesteś pewny, że górny moduł nie ucierpiał?
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 8  
  Testów nie robiłem, ale przy zwarciu nie ma powodu, żeby zniszczenie poszło dalej.
  Poza tym, w starej konfiguracji zmywarka chciała pracować, tzn. włączenie programu powodowało zaczęcie pracy i przerwę, bo ze spaloną do cna częścią modułu dolnego - R071 przestał istnieć, startowała.
  https://obrazki.elektroda.pl/3915162100_1343850837.jpg

  Z nowym modułem nie działa wcale.
 • Poziom 12  
  Kolego podeślij kod serwisowy zaczynający się na 85.................... , 12 cyferek.
  Znajduje się on na prawej krawędzi drzwiczek zmywarki lub na dolnej osłonie metalowej poniżej drzwiczek. Mam programator E-SAM to zobaczę co tam siedzi w tym modelu.
  Tych dolnych modułów mam kilka ale mogę je dopasować tylko po kodzie serwisowym.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 8  
  Nie tyle zamiennik, co używkę - koszty :(
  Pytałem co może zastąpić mój moduł, bo zakładałem, że ten sam moduł pracuje w kilku modelach zmywarek. Ponieważ najczęściej w ofertach sprzedaży podany jest typ zmywarki a nie modułu, miałem nadzieję na uzyskanie odpowiedzi " ten moduł pasuje do adg999M, adg476...."

  Dziękuję wszystkim za pomoc. Nadal poszukuję modułu