Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralkę Gorenje czy dołożyć do Miele?

ravpraca 24 Wrz 2012 22:59 13743 7
  • #1 24 Wrz 2012 22:59
    ravpraca
    Poziom 12  

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze pralki. Zastanawiamy się nad zakupem:
    - Gorenje WA74124 , silnik "inwenterowy", metalowy zbiornik, 7kg ok. 1850zł
    - Miele Platinum Plus W3241 6kg ok. 3500zł

Ten model Miele jest "zrobiony" pod sklep EuroAGD. Idealna była by Miele W 3371 WCS Edition 111 która ma 7kg ładowności ale niestety jest w cenie 4999zł.

Chciałbym zapytać serwisantów o trwałość obecnie produkowanych pralek Miele. Czy nadal są tak niezawodne i zrobione solidnie? Czy pralka pod sklep EuroAGD może mieć gorszą jakość? Czy widać, że producent na czymś zaoszczędził?

Chciałby również zapytać o pralki Gorenje. Czy ta pralka z silnikiem bezszczotkowym to dobry wybór? Czy lepiej kupić model np.: WA83120 czy WA83129? Jak sprawują się te 8-mio kilowe modele?

Co jeszcze/jakiego producenta i model można polecić?

Rodzina 5 osób, dzieci a wiec prania częste.

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za odpowiedzi.

PS. Rozmawiałem z przedstawicielami Gorenje Polska i nie wiem dlaczego kilka dni po rozmowie zniknęły z ich strony powyższe modele...?

0 7
  • #2 25 Wrz 2012 09:17
    astw
    Poziom 17  

Analogiczny (chyba) model pralki Miele jest także w innym znanym dużym sklepie sieciowym. Na pralce jest napisane "Made in Germany". Jest do niej także suszarka (ale bez tego napisu). Pralka wygląda bardzo solidnie. W tymże znanym dużym sklepie sieciowym jest także opcja przedłużenia gwarancji z gwarantowaną naprawą w 5 dni lub sprzętem zastępczym. Ja osobiście uważam takie rozwiązanie (sprzęt zastępczy) za potrzebne i zawsze sprawdzam w warunkach gwarancji jego dostępność. Co bowiem (poza oszczędnością kosztów naprawy) daje długi okres gwarancji przy czasie naprawy lodówki lub pralki np. 1 miesiąc i bez sprzętu zastępczego?

Bardzo istotna - po gwarancji - jest także szybkość naprawy na co składa się sprawność serwisu i dostępność części. Tu trzeba pytać serwisantów o opinie tyczące szybkości dostępu do części zamiennych.

1
  • #3 26 Wrz 2012 21:05
    ravpraca
    Poziom 12  

Tak jest - model Vitality jest dostępny w Media Markt i Saturn. Jest to to samo co Platinium.
    Czy może ktoś z szanownych Forowiczów zna te modele? Jak jest z ich jakością bo bardzo podobny model (7kg) w sklepie Miele kosztuje już 1500zl drożej.

Chciałbym również ponowić pytanie o Gorenje WA74124. Czy ktoś użytkuje ten model? Czy wart jest zakupu?
    Dzwoniłem dzisiaj do Gorenje. Ten model jest dostępny a dlaczego znikną ze strony opis - nie wiadomo.

Co do sprzętu zastępczego to słuszna uwaga. Tylko czy chcemy prać ubrania dzieci w pralce która co chwilę zmienia właściciela? :-)

0
  • #4 27 Wrz 2012 08:22
    astw
    Poziom 17  

Jeśli zna Pan język niemiecki to liczne opinie użytkowników o poszczególnych modelach pralek Gorenje znajdzie Pan na Amazon de
    http://www.amazon.de/s/ref=sr_tref_p_brandtex...schinen&ie=UTF8&qid=1348726298&rnid=419114031

Jeśli chodzi o sprzęt zastępczy to moim zdaniem obowiązek jego dostarczenia motywuje gwaranta do szybkiej naprawy. Alternatywą byłoby ryczałtowe odszkodowanie za każdy dzień bez sprzętu, ale takiej oferty nie znam.
    Jeśli chodzi o używanie zastępczej pralki: wystarczy uruchomić program 95 stopni C i już można prać spokojnie. Zresztą: wszyscy znamy chyba z filmów lub własnych pobytów za granicą samoobsługowe salony pralnicze.

0
  • #5 02 Paź 2012 22:48
    ravpraca
    Poziom 12  

Na podanej przez Ciebie stronie z opiniami nie było tego modelu.
    Kupiłem Gorenje WA 74124 ale swoją opinię będę mógł przedstawić dopiero po jakimś czasie. Jest teraz wyprzedaż tej pralki w Gorenje Polska. Stąd nie ma jej na stronie z główną ofertą.

0
  • #6 03 Paź 2012 11:04
    adwier
    Poziom 9  

miele jest firmą niemiecką jest dobra

0
  • #7 10 Lis 2012 14:21
    duke67
    Poziom 1  

Pytanie do ravpraca:
    zastanawiam sie nad kupnem pralki Gorenje WA 74124, czy jest Pan z niej zadowolony - czy dobrze pierze, tzn. czy rzeczy są czyste i nie uszkodzone? i czy pompa wody nie jest zbyt głośna?
    Miałem ostatnio najnowszego Siemensa WM 14Y540 za ok.3000zł i to była porażka - pompa wody głośna jak traktor, otworki w bębnie o ostrch krawędziach - podarła rzeczy na różnych ustawieniach, nawet na praniu delikatnym, silnik cichy(inwerter), wirowanie ciche, ale co z tego jak drze rzeczy.
    Rozważam kupno wspomnianej wyżej Gorenje - czy oni w temacie pralek nie mają czegoś wspólnego z Boschem/Siemensem, bo nie chcę kupić pralki z innym logiem a w środku Bosch lub Siemens.
    Dziękuję za odpowiedź.

1
  • #8 11 Lis 2012 00:12
    ravpraca
    Poziom 12  

Witam,

Co do pralki Gorenje to jak na razie mogę napisać:
    - pierze dobrze i nic nie uszkadza (ubranka małych dzieci)
    - jest trochę "przebajerzona" ma min. czujnik czystości wody, spryskiwanie prania (o tym nie wiedziałem, że jest), wiele różnych ustawień których do tej pory jeszcze nie wykorzystałem.
    - pierze bardzo cicho. Obrotów bębna prawie nie słychać. Słychać jak wodę pobiera. Słychac spryskiwanie prania. Bardzo głośny jest dzwięk otwierania drzwi (wręcz trzask).
    - pralka jest ciezka i stabilna po załadowaniu bębna na full nie przesunie się o milimetr.

Ogólnie jesteśmy zadowoleni. Mamy równiez małą WS 52105 tej firmy. Jak do tej pory działa również świetnie. Mogę więc polecić tą firmę.

1