Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralkę Gorenje czy dołożyć do Miele?

24 Sep 2012 22:59 15597 7
  • Level 12  
    Witam,

Proszę o pomoc w wyborze pralki. Zastanawiamy się nad zakupem:
    - Gorenje WA74124 , silnik "inwenterowy", metalowy zbiornik, 7kg ok. 1850zł
    - Miele Platinum Plus W3241 6kg ok. 3500zł

Ten model Miele jest "zrobiony" pod sklep EuroAGD. Idealna była by Miele W 3371 WCS Edition 111 która ma 7kg ładowności ale niestety jest w cenie 4999zł.

Chciałbym zapytać serwisantów o trwałość obecnie produkowanych pralek Miele. Czy nadal są tak niezawodne i zrobione solidnie? Czy pralka pod sklep EuroAGD może mieć gorszą jakość? Czy widać, że producent na czymś zaoszczędził?

Chciałby również zapytać o pralki Gorenje. Czy ta pralka z silnikiem bezszczotkowym to dobry wybór? Czy lepiej kupić model np.: WA83120 czy WA83129? Jak sprawują się te 8-mio kilowe modele?

Co jeszcze/jakiego producenta i model można polecić?

Rodzina 5 osób, dzieci a wiec prania częste.

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za odpowiedzi.

PS. Rozmawiałem z przedstawicielami Gorenje Polska i nie wiem dlaczego kilka dni po rozmowie zniknęły z ich strony powyższe modele...?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 17  
    Analogiczny (chyba) model pralki Miele jest także w innym znanym dużym sklepie sieciowym. Na pralce jest napisane "Made in Germany". Jest do niej także suszarka (ale bez tego napisu). Pralka wygląda bardzo solidnie. W tymże znanym dużym sklepie sieciowym jest także opcja przedłużenia gwarancji z gwarantowaną naprawą w 5 dni lub sprzętem zastępczym. Ja osobiście uważam takie rozwiązanie (sprzęt zastępczy) za potrzebne i zawsze sprawdzam w warunkach gwarancji jego dostępność. Co bowiem (poza oszczędnością kosztów naprawy) daje długi okres gwarancji przy czasie naprawy lodówki lub pralki np. 1 miesiąc i bez sprzętu zastępczego?

Bardzo istotna - po gwarancji - jest także szybkość naprawy na co składa się sprawność serwisu i dostępność części. Tu trzeba pytać serwisantów o opinie tyczące szybkości dostępu do części zamiennych.
  • Level 12  
    Tak jest - model Vitality jest dostępny w Media Markt i Saturn. Jest to to samo co Platinium.
    Czy może ktoś z szanownych Forowiczów zna te modele? Jak jest z ich jakością bo bardzo podobny model (7kg) w sklepie Miele kosztuje już 1500zl drożej.

Chciałbym również ponowić pytanie o Gorenje WA74124. Czy ktoś użytkuje ten model? Czy wart jest zakupu?
    Dzwoniłem dzisiaj do Gorenje. Ten model jest dostępny a dlaczego znikną ze strony opis - nie wiadomo.

Co do sprzętu zastępczego to słuszna uwaga. Tylko czy chcemy prać ubrania dzieci w pralce która co chwilę zmienia właściciela? :-)
  • Level 17  
    Jeśli zna Pan język niemiecki to liczne opinie użytkowników o poszczególnych modelach pralek Gorenje znajdzie Pan na Amazon de
    http://www.amazon.de/s/ref=sr_tref_p_brandtex...schinen&ie=UTF8&qid=1348726298&rnid=419114031

Jeśli chodzi o sprzęt zastępczy to moim zdaniem obowiązek jego dostarczenia motywuje gwaranta do szybkiej naprawy. Alternatywą byłoby ryczałtowe odszkodowanie za każdy dzień bez sprzętu, ale takiej oferty nie znam.
    Jeśli chodzi o używanie zastępczej pralki: wystarczy uruchomić program 95 stopni C i już można prać spokojnie. Zresztą: wszyscy znamy chyba z filmów lub własnych pobytów za granicą samoobsługowe salony pralnicze.
  • Level 12  
    Na podanej przez Ciebie stronie z opiniami nie było tego modelu.
    Kupiłem Gorenje WA 74124 ale swoją opinię będę mógł przedstawić dopiero po jakimś czasie. Jest teraz wyprzedaż tej pralki w Gorenje Polska. Stąd nie ma jej na stronie z główną ofertą.
  • Level 10  
    miele jest firmą niemiecką jest dobra
  • Level 1  
    Pytanie do ravpraca:
    zastanawiam sie nad kupnem pralki Gorenje WA 74124, czy jest Pan z niej zadowolony - czy dobrze pierze, tzn. czy rzeczy są czyste i nie uszkodzone? i czy pompa wody nie jest zbyt głośna?
    Miałem ostatnio najnowszego Siemensa WM 14Y540 za ok.3000zł i to była porażka - pompa wody głośna jak traktor, otworki w bębnie o ostrch krawędziach - podarła rzeczy na różnych ustawieniach, nawet na praniu delikatnym, silnik cichy(inwerter), wirowanie ciche, ale co z tego jak drze rzeczy.
    Rozważam kupno wspomnianej wyżej Gorenje - czy oni w temacie pralek nie mają czegoś wspólnego z Boschem/Siemensem, bo nie chcę kupić pralki z innym logiem a w środku Bosch lub Siemens.
    Dziękuję za odpowiedź.
  • Level 12  
    Witam,

Co do pralki Gorenje to jak na razie mogę napisać:
    - pierze dobrze i nic nie uszkadza (ubranka małych dzieci)
    - jest trochę "przebajerzona" ma min. czujnik czystości wody, spryskiwanie prania (o tym nie wiedziałem, że jest), wiele różnych ustawień których do tej pory jeszcze nie wykorzystałem.
    - pierze bardzo cicho. Obrotów bębna prawie nie słychać. Słychać jak wodę pobiera. Słychac spryskiwanie prania. Bardzo głośny jest dzwięk otwierania drzwi (wręcz trzask).
    - pralka jest ciezka i stabilna po załadowaniu bębna na full nie przesunie się o milimetr.

Ogólnie jesteśmy zadowoleni. Mamy równiez małą WS 52105 tej firmy. Jak do tej pory działa również świetnie. Mogę więc polecić tą firmę.