Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark x5250 pokazuje oba naboje nieprawidłowe

25 Wrz 2012 09:04 1842 8
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z drukarką lexmarka, która pokazuje na wyświetlaczu oba tusze nieprawidłowe, chociaż jeden z nich jest oryginalny. Moim zdaniem świruje tak ponieważ czarny tusz zawsze kupowałem zamiennik z Activejeta, ale do tej pory nie było problemu, jakoś drukowała. Wczoraj załadowałem nowy tusz i drukuje mi białe strony. Proszę o pomoc w zresetowaniu urządzenia lub ewentualnie zrobienia coś z tuszem (chodzi o zaklejenie styku). Wydałem na tusz 56 zł a wartość drukarki nowej jest około 150 zł, więc chciałbym chociaż zużyć jakoś ten tusz.
    Proszę o odpowiedzi co mógłbym zrobić.
    Z góry dziękuje.
  • Poziom 20  
    Jak tusz zamiennik i są z nim problemy to reklamuj u sprzedawcy, masz prawo
  • Poziom 9  
    Tak tylko wcześniej jakoś drukowała normalnie a tusz był ten sam. Przedtem drukarka pokazywała małą ilość tuszu a teraz pokazuje oba naboje nieprawidłowe.
  • Poziom 20  
    Styki komunikacyjne na kartridżu, głowicy mogły się zabrudzić.
  • Poziom 9  
    Czym kolego proponujesz to przeczyścić?
  • Poziom 20  
    ręcznik papierowy, chusteczka, jak tusz/zabrudzenie niezaschnięte to zejdzie samo, jeśli przyschło, to lekko zwilżyć chusteczkę spirytusem, albo czymś podobnym co odparuje i nie zrobi zacieków
  • Poziom 9  
    Aha dzięki spróbuję i napisze czy coś to dało.

Dodano po 40 [minuty]:

Przeczyściłem styki, ale dalej nabój nieprawidłowy:(

Dodano po 31 [minuty]:

A może ktoś wie jak to ustrojstwo zresetować?
  • Poziom 9  
    Panowie proszę pomóżcie, chciałbym jeszcze zresetować pamięć, ale nie wiem jak, podajcie chociaż jakieś propozycje.
  • Poziom 9  
    Odświeżam:)