Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

licznik Pafal 12EA5gr - podświetlany wyświetlacz LCD?

tomi_x 25 Wrz 2012 10:50 1671 5
  • #1 25 Wrz 2012 10:50
    tomi_x
    Poziom 2  

Witam.
    Czy licznik Pafal 12EA5gr posiada podświetlany wyświetlacz LCD? Jeżeli tak, to jak można go włączyć?

0 5
  • #2 25 Wrz 2012 14:57
    =Grzegorz=
    Poziom 22  

Nie posiada podświetlenia.

0
  • #3 26 Wrz 2012 08:11
    tomi_x
    Poziom 2  

W takim razie co może być przyczyną że licznik świeci - wyświetlacz LCD jest podświetlony. Z pośród kilku liczników tylko jeden tak się zachowuje.

0
  • #4 26 Wrz 2012 11:10
    zbich70
    Specjalista elektryk

A to ciekawostka! Czyli wynika z tego, że te liczniki mają jednak podświetlenie tylko domyślnie jest ono wyłączone. Może tylko któraś seria?
    Skoro tak, to włączenie tej opcji może być dostępne tylko z poziomu softu do programowania liczników. Jednak gdy swego czasu miałem dostęp do KomPaf-a, nie zauważyłem, żeby coś takiego było. Może nowsze serie liczników (oraz soft do nich) już to posiadają.
    PS. Na liczniku jest na pewno podany rok jego produkcji. Gdybyś go podał, rozwieje to moje wątpliwości czy rzecz dotyczy nowego "wynalazku", czy również w "moich czasach" takie istniały.

0
  • #5 27 Wrz 2012 15:33
    =Grzegorz=
    Poziom 22  

tomi_x napisał:
    W takim razie co może być przyczyną że licznik świeci - wyświetlacz LCD jest podświetlony. Z pośród kilku liczników tylko jeden tak się zachowuje.

Na jaki kolor świeci ? może to coś innego np jak diody sygnalizacyjne i daje to efekt podświetlenia, nie było takich liczników w wersji z podświetlanym LCD.

Mam fizycznie rozebrany taki licznik i nie ma tam żadnego elementu świecącego :)

0
  • #6 27 Wrz 2012 22:51
    zbich70
    Specjalista elektryk

Może Kolego nie nadążamy za postępem i ,kto wie, może całkiem niedawno Pafal "doposażył" swoje urządzenia w taką opcję. Może Autor tematu jest jednym z pierwszych, który to zauważył i zwrócił na to uwagę. Pomijając oczywiście ewentualność "złudzeń optycznych". ;)

0
  Szukaj w 5mln produktów