Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 2.0 d - Długo kręci zanim zapali gdy zimny

25 Wrz 2012 11:34 5625 7
 • Poziom 28  
  Jak już odpali to z rury leci (przez krótką chwilę) biały dym. Po rozgrzaniu jest ok. Co może być przyczyną? Zawór powrotny w pompie, czujnik temperatury ...? Jak ewentualnie sprawdzić? Mój nos mi podpowiada, że może to być czujnik temperatury wprowadzający sterownik w błąd co do temperatury silnika. Mogę się mylić. Proszę o podpowiedź.
  p-m $$
 • Poziom 15  
  Witam, ja taki objaw miałem kiedyś w P406, kontrolka świec gasła ale długo kręcił zanim odpalił na zimnym. Wymieniłem świece żarowe na nowe i problem zniknął.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Kolego, podaj rocznik, jakaś diagnostyka była robiona? Jeśli nie, polecam udanie się na takową, do kogoś, kto nie tylko błędy umie czytać... Ważne jest też by miał odpowiedni sprzęt - Clip.
 • Poziom 28  
  Rocznik 2006. Diagnostyka nie robiona. Autko świeżo odkupione-1,5miesiąca. Na początku było ok. palił prawie od przysłowiowego kopa. Może temperatura zewnętrzna była inna.
  p-m $$
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Świeczki sprawne?
 • Poziom 28  
  Przewody ze "świeczek" zdejmujemy "siłowo"? Czy może świeczki są z przewodami? Bo stawiają "czynny" opór. Tzn jest problem z odłączeniem przewodów od świec.
  p-m $$
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Tak, stawiają czynny opór, należy rwać.

  Dowiemy się co to za piec? 2.0 DCI (M9R) ?

  Jak parametrów nie czytałeś, błędów też nie, to ja stawiam na wymianę silnika, szybciej będzie :D
 • Poziom 28  
  Tak, jest to 2.0 DCI, tylko po czym poznać czy to (M9R)?
  Zajmuję się na co dzień zupełnie czym innym, stąd może problem w samym nawet nazewnictwie. Co do wymiany silnika to nie byłbym taki pewny bez konieczności konfiguracji sterownika. Rozumiem, że to żart. To nie czasy Warszaw, Żuków i Nys. Mam jeszcze Kadecika, w którym błędy czytam "spinaczem biurowym".
  p-m$$