Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 2.0 d - Długo kręci zanim zapali gdy zimny

Stachserwis 25 Wrz 2012 11:34 4035 7
  • #1 25 Wrz 2012 11:34
    Stachserwis
    Poziom 28  

Jak już odpali to z rury leci (przez krótką chwilę) biały dym. Po rozgrzaniu jest ok. Co może być przyczyną? Zawór powrotny w pompie, czujnik temperatury ...? Jak ewentualnie sprawdzić? Mój nos mi podpowiada, że może to być czujnik temperatury wprowadzający sterownik w błąd co do temperatury silnika. Mogę się mylić. Proszę o podpowiedź.
    p-m $$

0 7
  • #2 25 Wrz 2012 12:04
    rafik39
    Poziom 14  

Witam, ja taki objaw miałem kiedyś w P406, kontrolka świec gasła ale długo kręcił zanim odpalił na zimnym. Wymieniłem świece żarowe na nowe i problem zniknął.

0
  • #3 25 Wrz 2012 12:12
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Kolego, podaj rocznik, jakaś diagnostyka była robiona? Jeśli nie, polecam udanie się na takową, do kogoś, kto nie tylko błędy umie czytać... Ważne jest też by miał odpowiedni sprzęt - Clip.

-1
  • #4 25 Wrz 2012 13:26
    Stachserwis
    Poziom 28  

Rocznik 2006. Diagnostyka nie robiona. Autko świeżo odkupione-1,5miesiąca. Na początku było ok. palił prawie od przysłowiowego kopa. Może temperatura zewnętrzna była inna.
    p-m $$

0
  • #5 25 Wrz 2012 13:29
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Świeczki sprawne?

0
  • #6 25 Wrz 2012 15:58
    Stachserwis
    Poziom 28  

Przewody ze "świeczek" zdejmujemy "siłowo"? Czy może świeczki są z przewodami? Bo stawiają "czynny" opór. Tzn jest problem z odłączeniem przewodów od świec.
    p-m $$

0
  • #7 25 Wrz 2012 19:54
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tak, stawiają czynny opór, należy rwać.

Dowiemy się co to za piec? 2.0 DCI (M9R) ?

Jak parametrów nie czytałeś, błędów też nie, to ja stawiam na wymianę silnika, szybciej będzie :D

0
  • #8 26 Wrz 2012 09:01
    Stachserwis
    Poziom 28  

Tak, jest to 2.0 DCI, tylko po czym poznać czy to (M9R)?
    Zajmuję się na co dzień zupełnie czym innym, stąd może problem w samym nawet nazewnictwie. Co do wymiany silnika to nie byłbym taki pewny bez konieczności konfiguracji sterownika. Rozumiem, że to żart. To nie czasy Warszaw, Żuków i Nys. Mam jeszcze Kadecika, w którym błędy czytam "spinaczem biurowym".
    p-m$$

1
  Szukaj w 5mln produktów