Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo TX-DS 474 - Nie zapamiętuje ustawień po odłączeniu od zasilania

25 Wrz 2012 12:36 2259 9
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem z moim Onkyo TX-DS 474, mianowicie nie pamięta ustawień (np.zaprogramowanych stacji radiowych) po odłączeniu od zasilania.
    Przeczytałem podobne tematy na forum, gdzie w podobnych sytuacjach zaleca się wymianę superkondensatora odpowiedzialnego za podtrzymanie napięcia pamięci, zazwyczaj umiejscowionego na płycie czołowej. Problem w tym że w instrukcji serwisowej link do pobrania instrukcji nigdzie takiego (duża pojemność niskie napięcie) nie znalazłem. Czyżby w tym modelu było to inaczej rozwiązane?
    Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i pomoże mi?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Udało mi się zlokalizować pamięć RAM Q7402 , ale żadnego eeproma ani super kondensatora nie mogę się doszukać, może przed wyłączeniem zapisuje ustawienia do pamięci procesora ale w związku z uszkodzeniem RAMu nie może ich odczytać...

Dodatkowe pytanie , tak się STAŁO czy tylko teraz zauważyłeś ?
  • Poziom 8  
    Sprzęt używany, kupiony przed kilkoma dniami...
    Reset procesora - CLEAR nic nie zmienia, pamięci brak.
    W załączniku instrukcja serwisowa do Onkyo TX-DS 474, może komuś przyda się.
    Załączniki:
  • Poziom 39  
    Obawiam się że ten sprzęt trzyma ustawienia TYLKO w trybie Standby.
  • Poziom 8  
    Piszą w instrukcji:
    Cytat:
    Urządzenie nie wymaga baterii podtrzymania pamięci. Wbudowane zasilanie pamięci zachowuje zawartość pamięci w przypadku awarii zasilania, a nawet, gdy urządzenie jest odłączone (...) minimum 2 tygodnie

Może procesor trzeba przeprogramować w serwisie Onkyo?
  • Poziom 39  
    Widocznie kiepsko szukałeś tego kondensatora.
  • Poziom 8  
    Wielkie dzięki, czy to może być ELNA DX-5R5L104 0,1 F? Brak C 7002 w specyfikacji...
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Może być a nawet musi.

Moderowany przez dj-MatyAS:

Pozwoliłem sobie przytoczyć kilka Kolegi postów, jakie pojawiły się w tym wątku:

bestboy21 napisał:
    Obawiam się że ten sprzęt trzyma ustawienia TYLKO w trybie Standby.
    bestboy21 napisał:
    Widocznie kiepsko szukałeś tego kondensatora.
    bestboy21 napisał:
    Może być a nawet musi.

Prośba na przyszłość: Jeśli nie wiem - nie piszę. Jeśli już coś zostało powiedziane - nie powtarzam. Jeśli już coś piszę - uzasadniam swoje stanowisko.
    Bez powyższego posty takie można traktować jedynie jako nabijanie sobie punktów.
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Kolejny taki przypadek zaowocuje ostrzeżeniem.

• Poziom 8  
    To zdaje się sprawa załatwiona :)
    Dzięki ;)