Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobór przekaźnika czasowego

tomolo1986 25 Sep 2012 14:43 1386 5
    tomolo1986
    Level 8  
    Witam
    Mam piłę jako suwnica do cięcia kamienia,która chodzi tylko i wyłącznie ręcznie na stycznikach.Sterowana z kasety.Start/stop.prawo/lewo,góra/dół.
    Moje pytanie jaki należy dobrać wyłącznik czasowy aby umożliwił mi tak jak na rysunku cięcie.
    Mianowicie:
    Piła startuje z lewej krańcówki i dochodzi do prawej,następuje załączenie opadu t suwnicy (sterowane ma być na potencjometrze) i po tym czasie powrót do lewej krańcówki i znowu opad i tak w kółko aż dojdzie do dolnej krańcówki i powróci na miejsce startu.Z góry dziękuję za pomoc.
    Dobór przekaźnika czasowego
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    tartaros
    Level 13  
    Na samej czasówce możesz tylko zrobić opuszczanie. Czyli naciskasz w dół i puszczasz przycisk a czasówka pilnuje jak długo ma schodzić piła (czasówka z opóźnionym odpadem ). Cały cykl można zrobić na przekaźniku programowalnym.
  • Relpol przekaźniki
    INTOUCH
    Level 30  
    http://www.relpol.pl/pl
    Mają przekaźniki czasowe i programowalne + darmowy programator do przekaźników programowalnych NED. Instrukcję jak zaprogramować po polsku. Nie powinieneś mieć problemów zzaprogramowaniem. Proponuję zakupić większy przekaźnik w celu ewentualnej rozbudowy.
    Jeśli masz przekaźnik programowalny to nie potrzebujesz przekaźników czasowych.
    tomolo1986
    Level 8  
    Hmmm....Ja to tak widziałem....Przyciskiem start/stop załączamy silnik piły następnie przyciskiem start maszyna rusza i suwnica zaczyna jechać w prawo.Dojeżdża do prawej krańcówki,włącza się opuszczanie (czas zadany na potencjometrze) i po upływie zadanego czasu załącza się stycznik jazdy suwnicy w prawo.I wraca do prawej krańcówki i znowu ten sam proces na drugiej czasówce.I tak w kółko aż dojeżdża do krańcówki dolnej silnik zostaje odłączony.Powrót piły do góry można sobie już odpuścić.Wydaje mi się,że korzystanie z przekaźnika progamowalnego do dodatkowy koszt a nie ukrywam,że wolałbym w jak najmniejszych kosztach się zmieścić.
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Planujesz dość niebezpieczną zabawę, czyli automatyzację procesu z dość "ciężkimi" urządzeniami, bez znajomości tematu i niebezpieczeństw z tym związanych. Bałbym się udzielać Ci rad bez dokładnej znajomości całości zagadnienia, w tym rzeczonych urządzeń, tym bardziej, że jak rozumiem, to nie do użytku prywatnego tylko do działalności gospodarczej.
    A wtedy jedno stłuczenie palca i możesz mieć na karku prokuratora, który najpierw zapyta o dokumentację.