Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak ustawić taki zawór w położeniu 'otwarty'?

Fifek9012 25 Sep 2012 15:54 87033 3
    Fifek9012
    Level 9  
    Witam!
    Mam problem(choć nie wiem czy w dobrym temacie zadaje pytanie) z zaworem kaloryfera w mieszkaniu,a bede mial napełnianie ich w tym tygodniu wodą.
    Otóż posiadam takie oto zawory

I nie wiem jak powinny być ustawione,żeby były odkręcone.Opisze to tak:gdy były w takiej pozycji jak widać na zdjęciach(oprocz drugiego,drugi jest w innym pokoju[wspollokatora] wiec nie slyszalem czy wychodzi powietrze) to przez te koncowki u gory wydostawało się powietrze ostatnio(gdy spoldzielnia cos dlubala).Czy w takiej pozycji maja one zostac zeby byly "odkrecone" i mogla sie do nich woda dostac,czy nalezy przekrecic zawor?bo nie ma nigdzie opisanej informacji ze tak odkrecac tak zakrecac a wlascicielka mieszkania sama nie wie jak to ma byc:|Sory,wiem,ze glupie pytanie,ale nigdy nie mialem do czynienia z takim urzadzeniem:D dzieki za pomoc
  • Helpful post
    MACIEK_M
    Level 29  
    Generalnie - rączka wzdłuż zaworu - otwarte, rączka prostopadle do zaworu - zamknięte.
    Fifek9012
    Level 9  
    O dziekuje za szybka odpowiedz:)
    czyli dobrze rozumuje?:pierwsze zdjęcie: odkręcony;drugie(zrobilem blad i dwa razy dodalem to samo zdjecie zamiast innego,trzeciego zaworu):zakręcony?I zostawić w pozycji "odkrecony" kiedy beda nalewac wode?czy jak? A w tym pierwszym i drugim jest odkrecony ten "kapturek" u góry.Zakręcić go?(nie wiem czemu został on odkręcony...)ostatnio smigało przez nie powietrze z dosc duzym cisnieniem i potem przestalo(a jak przekręciłem ten pierwszy zawor do pozycji prostopadlej to przestawalo)
    Wybaczcie za glupie pytania ale nie znam sie na tym...
    piracik
    Moderator of Heating systems
    Otwarty

Zamknięty