Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Program do cięcia, wycinania fragmentów (bez rekompresji) filmu MTS z dvb-t

andre49 05 Oct 2013 16:56 29343 38
    andre49
    Level 11  
    Jest tak. Moje Manty DVB-T02 seria J111... oraz TV Samsung LED UE37D5500RWXXH - w swoich portach USB obsługują filmy rozdzielczości nie tylko 1080i ale też 1920x1080p. Ale tu jednak Ciebie zmartwię, bo obsługują tylko 1080p- do 30p (30 fps, a więc filmy bez przeplotu do 30 klatek na sek.). Poniżej 25p zapewne też, ale nie sprawdzałem, a na pewno obsługują - bo testowałem niedawno, 25p, 29,97p, i 30p. Natomiast 50p - nie idzie obejrzeć na Mancie i w TV Samsung z jego portu USB.
    Na Esperanzie EV-101 już testów nie robiłem, zakładam, że tak samo sobie radzą z tymi 1080p (24p-30p).
    Natomiast mój odtwarzacz BluRay LG BD650 odtwarza także 1080p-50p (50 klatek na sek.).
    Teraz też sobie przypominam, dlaczego to w maju 2012, po doświadczeniach z filmami 1080p (50p) nagranymi na moje SDHC i pobranymi testowymi-filmami 1080p(50p) z Optyczne.pl - po ćwiczeniach na Mantach DVB-T i w USB-TV Samsung LED, jakoś nie napaliłem się na owe 1080p -50p oferowane w aparatach Sony HX9V i późniejszych HX20V.
    Bo co miałbym potem robić tymi 1920x1080-50p? Archiwum sporo większe niż dla filmu 1080i, a efekt na ekranie przeciętnego TV 32-42" - niezbyt zauważalny dla "zwykłego" telewidza, poza jakimiś ekstremalnymi scenami, nadzwyczajnie szybkiego ruchu przedmiotu, i to tuż przed kamerą, latających kulek itd.
    Ale i wtedy ktoś nie przeczulony, nie pouczony co i jak ma obserwować, aby coś zauważyć w różnicach pomiędzy 1080-50i i1080-50p - nie zauważy żadnej różnicy, poza tzw. fachurami nabitymi w reklamy, od owych 50p czy nawet 60p. Taki sam kłopot jak i Ty teraz masz ze swoim 50p. Kręcić i archiwizować, w jakości 50p? A jeżeli masz nagrywać w większości filmy -w niższej jakości- to po co w warunkach amatorskich, marnować czas, dyski, i kasę na 50p? Pozostaje sprawa - kto to obejrzy - i na czym, w Polsce '2013, spośród Twoich znajomych i rodzinki? Trzeba zatem konwertować mozolnie, ze stratą jakości, na 25p-30p- aby ktoś to obejrzał, nie mając BluRay LG BD650, czy podobnego i lepszego sprzętu? Dlatego też pozostaję, póki co, z nadal przyzwoitym Sony DSCHX5V, kręcącym mi "tylko" 1080i. :D
  • OptexOptex
    david8213
    Level 19  
    Dla mnie 50i a 50p to kosmiczna różnica.Przynajmniej z mojej kamery Sony TD10 3D.
    Twój LG BD650 odtwarza pliki 50p ale z jaką maksymalną przepływnością. 30Mb/s pójdzie ?

Problemu tak jak piszesz z odtwarzaniem 50p nie mam. Każdy laptop z HDMI -> TV to czyta. Chodzi mi o wygode żeby nie podłączać laptopa to TV tylko posiadać multimedialny odtwarzacz właśnie 50p 30Mb/s
  • OptexOptex
    andre49
    Level 11  
    Zrób sobie taki test, na kimś o przeciętnie zdrowych oczach, w średnim wieku, nie używającym nawet okularów tzw. "do czytania", wprawionym w oglądaniu telewizji na nowoczesnych TV LED, rozumiejącym czym różnią się filmy 1080i od 1080p. Nagraj testowo np. 4 filmy, np. po 3 minuty każdy, standardowej u Ciebie tematyki, tzn. przeciętnie (najczęściej) nagrywany film z imprez, widowisk, okoliczności sytuacyjnych, z Twojej znakomitej kamery FulHD-1080(50p). Może nawet z jakiegoś pokazu mody, biegu "maratończyków", ślubu, chrztu, I Komunii, czy nawet z meczu piłki nożnej, zawodów lekkoatletycznych, koszykówki, siatkówki- nagrany z trybuny - w jakości 1080(50i), 1080(25p), 1080(30p), 1080(50p). Naturalnie sceny powinny być nagrane porównywalnie, w krótkich odstępach czasu, z tego samego widowiska, z tego samego miejsca, w tym samym oświetleniu). Puść te 3 minutowe filmy, na telewizorku TV LED 37-45", testowanej osobie- "przeciętnego telewidza" kolejno, z przerwą po 1 minucie, np. 12 razy, losowo wybierany film, z tych czterech jakości, tak- aby każda jakość -w zakresie (1080p - 1080i) - była 3 razy pokazana- w ramach 12 pokazów filmów, z tej Twojej kamery. Zapisuj odpowiedzi tego telewidza - na zadane każdorazowo pytanie, po seansie każdego 3 minutowego testu, jak sądzi, jaką jakość ma film w danym momencie oglądany, czy to był tej samej jakości, co poprzedni, czy wg niego ma jakość: 1080(50i), czy 1080(25p), czy 1080(30p), czy 1080(50p)? Naturalnie bez powiadamiania oglądającego jaką jakość filmu akurat mu prezentujemy na ekranie telewizora. :cry: Załóż się z tym testowanym, ile razy się pomyli, w ocenie jakości filmu, na 12 pokazów. Jeżeli odgadnie jakość danego filmu, to Ty mu stawiasz piwo :| , a jeśli się pomyli, to on Ci stawia piwo :D . Jestem pewny, że ten oglądacz postawi Ci, przynajmniej 6-7 browarków :D po zakończeniu pokazu Twoich 1080i i 1080p.
    ====================
    Całkowita przepływność 26,4 Mpbs, a maksymalna - 28,0 Mbps. Taką przepływność pokazuje Media info w swoim dużym oknie - dla testowego filmu 1080p-50p, 40 sek., nagranego z Sony DSC HX9V. Natomiast malutki ekranik podglądu w Media Info -właściwości tego testowego filmu -masz w załączeniu.
    Splash Player -podczas odtwarzania tego filmu - na PC pokazuje przepływność na bieżąco, skacze ona od ok. 22 Mbps do 27,9 Mbps, a przeważnie jest na poziomie ok. 25 Mbps, w trakcie tego 40 sek. odtwarzania.
    Mój Blu-Ray LG BD650 odtwarza to bez problemu, zapewne i ten nieco "mocniejszy o 2Mbps) - Twój film 30 Mbps - też pójdzie i być może nawet więcej niż 30Mbps. Ale nie mam nic większej przepływności. Miałeś podesłać mi na priv kilkanaście sekund tego filmu 30 Mbps. Program do cięcia, wycinania fragmentów (bez rekompresji) filmu MTS z dvb-t
    david8213
    Level 19  
    andre49 - Ja te filmy nagrywam dla siebie. Skoro ja widzę różnicę to znaczy że widzę i tak jest. A obróbką filmów zajmuję się od lat :)
    andre49
    Level 11  
    Nie napisałeś, jak udało się dzielenie tego filmu, a od tego zacząłeś tu pytać, na tym wątku? Reszta dyskusji - o dostrzegalnych wyraźnie (na ekranie TV ok. 40 cali) "kosmicznych" przewagach jakości 1080(23,97p-50p) nad 1080(50i) - to raczej "kwestia interpretacji", jak mawiał niedawno na ekranach TV (tylko 1080-50i) - pewien kanclerz kurii.
    david8213
    Level 19  
    Dziś miałem czas i chciałem podzielić mój plik m2ts programem tSMuxer

Program do cięcia, wycinania fragmentów (bez rekompresji) filmu MTS z dvb-t

Wywaliło błąd i 1073740791 koniec.

Dodatkowo na początku wyświetliło że mój plik to nieznany format. Piszę o pliku obrobionym w programi powerdirector11.
    Wrzucając plik oryginalny z kamery program przyjmuje go bez problemu ale dla mnie to nie ma znaczenia bo po co mam dzielić clipy z kamery jak one mają max 300Mb
    Chodziło mi właśnie żeby podzielić plik obrobiony i zrenderowany w programie powerdirector (ten 15Gb)
    andre49
    Level 11  
    david8213 wrote:
    Chodziło mi właśnie żeby podzielić plik obrobiony i zrenderowany w programie powerdirector (ten 15Gb)

===================
    Dopiero teraz o tym piszesz? Ale namotałeś w tym swoim wstępnym zapytaniu!
    Masz kilka w miarę rozsądnych wyjść:
    1. Zacznij od plików źródłowych, z Twojej kamery (chyba masz je jeszcze?), wytnij co zbędne, popraw w poszczególnych klipach co złe, oczywiście bez rekodowania, nawet w tych darmowych- tsMuxer/tsSplitter, lub nawet w VideoreDo (Trial?)- jeśli on te źródłowe klipy 1080(50p) jednak zobaczy. Potem połącz to w jeden film - i dopiero teraz podziel, np. w tsSliptter na 4 DVDR. Teraz -jeżeli jeszcze musisz, możesz sobie dalej prowadzić dowolnie swoje prace edycyjne - w tym na PowerDirector11- ale na każdym z 4 plików (wielkości do 4476 MB), pasujących do DVDR, i tak, aby końcowy film, po obróbce w tym PD11 -nie przekroczył pojemności DVDR;
    2. Lepsze wyjście - nagraj ten wynikowy film wakacyjny, po nieszczęsnym papraniu i zapisie w PD11, jako plik 15GB -1080(50p)- na inny nośnik, niż DVD/R, np. na BDR lub Pen-16GB, albo kartę SDHC-Class 10 lub lepszą, albo dysk 2,5" USB 2,0/3,0- i niech kumpel ucieszy się Twoim obrazem z wakacji :D
    3. Użyj programu dołączonego przez producenta kamery, albo jakiegoś Nero?
    4. Zapisz dla kolegi ten film, na jednej płytce jako DVD-Video- Pal- SD -720x576, 25 kl/s., przepływność ok .9 Mbps. :cry:
    =============
    PS. Pani/Panu(?) moderatorce/owi - dziękuję za reakcję, nareszcie, na te ataki awanturników forumowych, jakby "Troli", na tym wątku. Pozdrowienia i oby już nigdy nie było tu żadnych prowokacyjnych zaczepek różnych awanturników, chamstwa, ani wulgaryzmów, lekceważenia pisma polskiego - na tym forum. :D :|

Moderated By Matuzalem:

Kolejne wypowiedzi zawierające spersonalizowane oboczności - 3.1.11, 3.1.14 - potraktuję surowiej.

david8213
    Level 19  
    prędzej zapisze te 4 pliki już po obróbce w programie powerdirector.
    Skoro mam już obrobiony film to po co mam je od nowa obrabiać każdy z czterech osobno
    Bez sensu. Myślałem że znacie jakiś program do cięcia. Inne metody to ja znam ale z nich nie skorzystam.
    Chciałem tylko szybko pociąć plik. Jeżeli nie ma takiego programu to trudno

Możliwości zapisu pliku to ja znam ale czy ja prosiłem o to. Po co mi film SD skoro mam nagrany w FulHD 50p. mam pogorszyć jakosć. Bez sensu

Jak prosiłem wcześniej, chodziło mi o programik do cięcia ale takie jak widać sobie nie radzą wiec zakończmy ten temat
    andre49
    Level 11  
    Od ponad rok nie objawił się żaden inny DARMOWY CAŁKOWICIE program, do cięcia, sumowania FullHD 1080i/p - bez rekodowania, oprócz tsMuxer i tsSplitter, a więc temat zamykam.