Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do cięcia, wycinania fragmentów (bez rekompresji) filmu MTS z dvb-t

andre49 25 Wrz 2012 16:01 24960 38
 • #1 25 Wrz 2012 16:01
  andre49
  Poziom 11  

  Czy są jakiekolwiek darmowe lub niedrogie programy, oprócz skromnego TsSplitrter 1,2 - do podstawowej obróbki (cięcie, łączenie, wycinanie fragmentów, np. reklam), ale bez ich rekodowania i ponownej kompresji, dla typowych filmów 1920x1080.mts oraz 720x576.mts - zapisywanych przez tunery DVB-T, np. Manta DVB-T v.02? Mam swoje przemyślenia i doświadczenia nt. ciekawego programu TsSplitter 1,2 - i kilka dni, straconych na poszukiwanie, testowanie różnego rodzaju popularnych programów, znajdowanych w googlu, typu TsMuxer, różnych wynalazków typu-splitter, joiner, cutter, video editor, Matroska-splitter, TsRemux, Sony PMB itp. I nic z tego, żadnego porządnego, darmowego lub niedrogiego programu, do obróbki podstawowej filmu "mts" ale bez rekodowania. Sztuczka ze zmianą rozszerzenia "mts", na "m2ts" też nie działa, nowy m2ts nie jest rozpoznawany należycie w programach importujących typowy m2ts. Przecież do każdego tunera DVB-T - z opcją zapisu filmu "mts" na USB - powinien takowy program, do podstawowych operacji -edycji, cięcia, łączenia, wycinania z tego mts, obowiązkowo dodany, jak to czynią producenci aparatów cyfrowych i kamer. Nic nie ma w necie, poza tym trochę już leciwym TsSplitter 1,2 (z 2009 r.) - programu ciekawego, jednak o bardzo ograniczonych możliwościach, w obróbce filmu mts, zgodnie z naszymi potrzebami; brak w nim możliwości wycinania określonych fragmentów filmu, cięcia wg czasu ścieżki filmowej, bez żmudnego paprania się godzinami, aby z dużym błędem jednak coś począć, w tym programie, z obróbką mts. Nawet trudno ten film mts czymś demuxować, aby coś podziałać ze ścieżką audio lub plikiem video. Najpopularniejszy w Polsce, w dobie cyfrowej telewizji, film MTS - z tunerów DVB-T, zapisany na nośniku w porcie USB, nie ma jak i czym (darmowym) "ujeździć" - bez rekompresji i ponownego czasochłonnego kodowania- dla potrzeb domowych. Czy to jakaś zmowa - w stylu zabezpieczeń HDCP- aby zapobiegać dystrybucji filmów Full HD, nadawanych w TV cyfrowej naziemnej? Czy ktoś zna bezpłatny, albo nawet i płatny program, do podstawowej obrobki "mts" - ale koniecznie bez rekompresji filmu mts i ponownego kodowania na ten sam format lub pakujący do innego kontenera - MP4, MKV, AVI? Pytam o taki trochę lepszy program, bardziej rozbudowany niż nieoceniony TsSplitter czy TsMuxer? GG2017121

 • #2 25 Wrz 2012 19:11
  Top Gun
  Poziom 20  

  VideoReDo TVSuite 4.2 (płatny) - używam od jakiegoś czasu i jest super.

 • #3 25 Wrz 2012 19:14
  1981288
  Usunięty  
 • #4 25 Wrz 2012 20:43
  andre49
  Poziom 11  

  Top Gun napisał:
  VideoReDo TVSuite 4.2 (płatny) - używam od jakiegoś czasu i jest super.
  - Jakoś nikt wcześniej na to nie wpadł i nie dołączył na płytce do tunera DVB-T? Ciekawe, czy naprawdę używasz i w parę minut oddzielisz od np. 90 minut filmu (mającego ok. 5 GB) kawałek -kilka minut tego filmu z przodu, w środku - i znowu masz na dysku film mts lub m2ts, tej samej jakości co wyjściowy, tylko nieco krótszy?

 • #5 25 Wrz 2012 20:45
  Mulholland
  Poziom 2  

  Nie wiem czy obsługuje twój format, ale Virtual Dub, jest dobry do cięcia.

 • #6 25 Wrz 2012 20:45
  andre49
  Poziom 11  

  darek0021 napisał:
  A prubowales Move Maker albo FormatFactory?


  Próbować to można wszystko, ale czy Ty na pewno wiesz- jak one działają - i sam wypróbowałeś, podpowiadać, że one zadziałają? Domyślam się, że nawet nie ćwiczyłeś minuty z TsMuxer.

 • #7 25 Wrz 2012 21:02
  Top Gun
  Poziom 20  

  andre49 napisał:
  Top Gun napisał:
  VideoReDo TVSuite 4.2 (płatny) - używam od jakiegoś czasu i jest super.
  - Jakoś nikt wcześniej na to nie wpadł i nie dołączył na płytce do tunera DVB-T? Ciekawe, czy naprawdę używasz i w parę minut oddzielisz od np. 90 minut filmu (mającego ok. 5 GB) kawałek -kilka minut tego filmu z przodu, w środku - i znowu masz na dysku film mts lub m2ts, tej samej jakości co wyjściowy, tylko nieco krótszy?


  Do fergusona arivy100 nie zauważyłem takiego programu. Ten VideoReDo używam do obróbki plików .ts i robi dokładnie to co podałeś - osobiście nagrywam na dekoderze i w tym programie wywalam reklamy, zapisuję w oryginalnym formacie a potem robię konwersję przy pomocy mediacodera. Widzę, że przy otwieraniu obsługuje również pliki .mts dlatego go tutaj podałem aczkolwiek do zapisu ma format .m2ts.

 • #8 28 Wrz 2012 04:25
  andre49
  Poziom 11  

  "Ten VideoReDo używam do obróbki plików .ts i robi dokładnie to co podałeś - osobiście nagrywam na dekoderze i w tym programie wywalam reklamy, zapisuję w oryginalnym formacie"
  Czy ten VideoReDo obsługuje u Ciebie najnowsze pliki.mts -pochodzące z tunera DVB-T, zapisującego filmy 1920x1080.mts (mają 3 ścieżlki audio, MPEG-audio 160kbps 48KHz+E-AC3 DD+ 256kbps + E-AC3 DD+ 64 kbps) - nadawane naziemnie w TVP, już nieco przed od Euro 2012, dla TVP1-HD i TVP2-HD?
  Bo poczciwy TsMuxer i TsSplitter wysiadają, dla tego typu plików, chociaż radzą sobie z plikami z tego tunera, ale dla SD DVB-T, czyli 720x576.mts (z jedną ścieżka audio)!

  Kolego, sprawdziłem pobieżnie cenę tego VideoReDo TV Suite 4,2, ponad 400 zł..., crackować nie chcę, więc co pozostaje, oprócz brzydkich słów na TVP? Czy jakieś osobliwe HDCP wprowadzili, aby nie sumować ich filmów z TVP-HD?

 • #9 28 Wrz 2012 07:31
  Top Gun
  Poziom 20  

  Nigdy nie miałem pliku z tym rozszerzeniem więc nie wiem, gdybyś może gdzieś umieścił ten plik na serwerze to bym ściągnął i sprawdził czy będzie gadał ten program poprawnie z tymi plikami.

 • #10 29 Wrz 2012 21:22
  anmedia
  Poziom 39  

  andre49 nie wiem dlaczego komplikujesz sobie zycie. Do obslugi tych plikow mozesz uzyc kazdego programu do authoringu. Zaczynajac od tanich typu corel, magix, adobe, sony (ceny od 300 do 500zl)... ktore to w rozny sposob obsluguja ten typ pliku, lub od razu skok na programy pro typu Sony Vegas Pro, Adobe Premiere Pro, Avid (ceny od 2000zl) ktore na 100% obsluguja ten typ formatu.

  Niestety pliki HD jak do tej pory zawsze beda "rekodowane". Inaczej bylo z plikami na DVD, jesli byly w formacie mpeg2 nie bylo koniecznosci rekodowania.

  HDCP dziala tylko w przypadku polaczenia odtwarzaczy z TV czy nagrywarek, wewnatrz komputera jesli masz material juz na dysku HDCP nie powinno stwarzac zadnych problemow.

 • #11 18 Gru 2012 17:59
  andre49
  Poziom 11  

  VideoReDoTVSuitev4 - to świetny program, do obsługi nagrań z dekoderów DVB-T, z plikami mts robi co trzeba, a nawet więcej.
  1. Czy ma ktoś spolszczenie do tego programu?
  2. Czy ktoś zna podobny program, ale dużo tańszy lub free?
  Niestety program dość drogi jak dla amatora - i w zasadzie tylko do podstawowej obsługi video (cięcie, sumowanie, wycinanie reklam, zbędnych scen, prosta tablica tytułowa) filmów z DVB-T, z aparatów cyfrowych Sony.
  Kosztuje dobrze ponad 400 zł. Nawet taki kombajn, przecież też drogi, jak Nero 11/12 *- tego samego nie potrafi dokonac z filmami mts/m2ts (H.264), co ten niespolszczony VideoReDoTVSuite4.

 • #12 18 Gru 2012 19:01
  Top Gun
  Poziom 20  

  Raczej nie ma spolszczenia. A z drugiej strony po co? Jest bardzo prosty przecież.

 • #13 15 Lut 2013 14:32
  andre49
  Poziom 11  

  Chciałbym trafić na jakiś dekoder DVB-T, podobny lub lepszy od nowinki, aparatu T-HD Cyfrowego Polsatu, dostępnego ostatnio -np. w Auchan za 119 zł, z wejściem LAN, wyjściem USB na głośniki Audio-USB, portem USB na dysk/pendrive, HDMI, EuroScart, optyczne audio, audio, i wyświetlaniem także video z ipla/Cyfrowy Polsat, (może inne, trochę droższe wersje dekoderów pozwolą na szerszy zakres LAN-TVSmart) do którego będzie dodany, na płycie lub już wbudowany w kość pamięci, jakiś free wycinacz reklam i zbędnych części filmu, program, do oczyszczania filmów z reklam, wycinania zbędnych klipów, zniekształconych przez nieuniknioną i nieprzewidywalną pikselizację, łączenia z tytułami, zapisania na nowo, ale tak samo jak czyni to ten VideoReDO TVSuite, albo i lepiej, bez strajkowania z tym zgłaszanym błędem - buforem pamięci, bez czasochłonnej i stratnej konwersji.
  Skoro dodawane jest podobne oprogramowanie pomocnicze, do skanera, czy nagrywarki Blu-Ray, a nawet DVDR/RW - to dlaczego droższe modele tunera-dekodara DVB-T nie zawierają takiego oprogramowania, a nawet tego VideoRedO TVSuite. Na pewno, gdyby taka wersja dekodera, mająca ten program,, odpowiednio zareklamowany, kosztowała o 30 zł więcej (w tym możliwość bezpłatnej aktualizacji przez net tego programu), niż dekoder bez tego oprogramowania, to sprzedaż setek tysięcy tylko w Polsce takich dekoderów przyniosłaby większy dochód producentowi tego VideeoReDo niż próba sprzedania tego programu za 400 zł w Polsce, skutkująca masowym crackowaniem. Wielu wolałoby, po zbadaniu jak działa wersja trial, dać te 30 zł i mieć legalny, aktualizowany program, ja także.

 • #14 15 Lut 2013 14:50
  Top Gun
  Poziom 20  

  To napisz do producenta, żeby sobie posypał głowę popiołem i zrobił jak mówisz :)

 • #15 15 Lut 2013 15:22
  anmedia
  Poziom 39  

  andre49 napisał:
  Skoro dodawane jest podobne oprogramowanie pomocnicze, do skanera, czy nagrywarki Blu-Ray, a nawet DVDR/RW - to dlaczego ...

  andre49 to pytanie jest tak nie powazne jak to ze chcesz kupic samochod za 1.000.000 zl a producent nie dal Ci garazu za darmo.
  Zanim zaczniesz wymyslac poszczegolnym producentom co daja a czego nie daja, zorientuj sie na rynku jak wyglada sprawa. Jesli chodzi o nagrywarki to nie wiem czy wiesz ale do nich szczegolnie do BluRay dawane jest oprogramowanie ale sa to wersje OEM i najczesciej okrojone do mozliwego minimum. Ty sie cieszysz ze masz soft a producent ze sprzedal swoj produkt a do tego klienta na pudelku poinformowal o zawartosci ze ma NERO. Problem zaczyna sie jak zainstalujesz oprogramowanie okazuje sie ze jest w najprostszej z mozliwych wersji a np PowerDVD odczytuje plyty bluray, ale ma zablokowany dostep do wszystich bardziej lub mniej zaawansowanych funkcji. Czyli co, masz czy nie masz programu? Co do skanera. To bledne porownanie. Bo kupujac skaner z gory masz pewne zalozenia dlatego producent daje wersje oprogramowania abys z tego skanera mogl korzystac, a do bardziej zaawansowanych rzeczy musisz dokupic sobie dobry - drogi program.
  Idzmy dalej. Zastanowiles sie dlaczego np do kamer video ktore kosztuja do 3000-5000 zl dawane jest oprogramowanie, a dlaczego do kamer video za 10.000 i wiecej jest sama kamera? I jakos nikt nie placze ze kupujac kamere za 50.000 zl nie dostal programu za 500zl. Przemysl to.

  andre49 napisał:
  do którego będzie dodany, na płycie lub już wbudowany w kość pamięci, jakiś free wycinacz reklam i zbędnych części filmu, program, do oczyszczania filmów z reklam, wycinania zbędnych klipów, zniekształconych przez nieuniknioną i nieprzewidywalną pikselizację, łączenia z tytułami, zapisania na nowo, ale tak samo jak czyni to ten VideoReDO TVSuite, albo i lepiej, bez strajkowania z tym zgłaszanym błędem - buforem pamięci, bez czasochłonnej i stratnej konwersji.


  Ja mysle ze masz duze szanse powodzenia jesli zostaniesz konstruktorem programista. Zainwestujesz miliony w rozwoj, masz pomysl, za pewne odpowiednio przygotowane zaplecze. Wiec jak widzisz to co najwazniejsze do rozpoczecia dobrego i dochodowego biznesu juz masz - pomysl o tym. Takze jesli dalej nie pojmujesz po moge ci podac obliczenia korzysci i start jesli chcesz!

  Po tym jakie piszesz glupoty gdzie nawet nie radzisz sobie z najprostszym programem ... bo musisz miec go po polsku ... to nie komplikuj sobie zycia a skorzystaj z rad innych i szybciej dojdziesz do osiagniecia zamierzonego efektu korzystajac z rad tych co juz cos potrafia.

 • #16 04 Paź 2013 11:58
  david8213
  Poziom 19  

  Przerobiłem materiał 1920x1080x50p z wakacji
  Ma 15Gb (M2TS 50p)
  Kumpel nie ma miejsca na dysku więc chciałem nagrać mu to na 4 płytach DVD
  Czy któryś z powyżej wymienionych programów potnie mi to na 4 kawałki bez ponownego dekodowania ?
  Podkreślam jest to materiał 50p

  VideoReDo TVSuite v4 sobie nie radzi

 • #17 04 Paź 2013 14:46
  andre49
  Poziom 11  

  Dziwne, że jeszcze nie zostałeś wyśmiany przez tutejszą gwiazdę.
  Kolego, nie mam tak dużego filmu 15GB- 1080p, ale mam krótki klip .mts -1080p, mający zaledwie 128 MB. Podzieliłem go przed chwilką, bez rekodowania, testowo, błyskawicznie, w darmowym tsMuxer.
  Myślę, że tak samo poradzisz sobie z tym dużym filmem, trochę dłużej, może w kilka minut, w tSMuxer, w zakładce Split&Cut. W okienku "Split by size every" wybierz np. MB i podaj podzielnik, 4476 (lub nieco mniej) - otrzymasz podział pliku filmowego na pełne płyty DVDR, i ewent. jedną niepełną a jeśli wpiszesz podzielnik 8138 (lub nieco mniej) - to otrzymasz analogicznie -pliki na pełne płyty DVDR/DL i jedną niepełną.

 • #18 04 Paź 2013 15:13
  david8213
  Poziom 19  

  Jakości mi nie pogorszy a plik wyjściowy będzie miał takie same parametry jak plik wejściowy ?
  Bo widzę różne opcje w output

  Program do cięcia, wycinania fragmentów (bez rekompresji) filmu MTS z dvb-t


  Kamera Sony TD10 3D MCV 50p

 • #19 04 Paź 2013 15:35
  andre49
  Poziom 11  

  Nic nie ryzykujesz, bo otrzymasz błyskawicznie kopię filmu, już podzielonego, tak -jak sobie ustawiłeś podzielnik. Podział filmu wyjściowego na kopię, podzieloną w mniejszych plikach. Najlepiej wybierz wynikowy format (.m2ts), jak tak zawsze robię, gdy przerabiam filmy z aparatu Sony lub z tunera/dekodera DVB-T (filmy .mts) 1920x1080

  Dodano po 11 [minuty]:

  W TsMuxer możesz ewentualnie zrezygnować (usunąć zaznaczenie-"ptaszka") obok zbędnej Ci ścieżki audio, wtedy film wynikowy jest dużo mniejszy, po podziale.
  Masz też jeszcze inną możliwość - "pobawienia się" podziałem, w także darmowym -TSSplitter; tu masz nawet łatwiejszy start, dla początkującego...

 • #20 04 Paź 2013 15:36
  david8213
  Poziom 19  

  Jaką opcję zaznaczasz w output żeby obraz był taki sam jak na wejściu?

  Program do cięcia, wycinania fragmentów (bez rekompresji) filmu MTS z dvb-t

 • #21 04 Paź 2013 15:40
  andre49
  Poziom 11  

  Zobacz post wyżej, wybieram zwykle M2TS, jeżeli już nie będę nic dalej kombinować z plikiem filmowym po podziale, albo rzadziej wybieram (.TS).

 • #23 04 Paź 2013 15:47
  andre49
  Poziom 11  

  Podziel sobie tez film w TSSplitter, tam już masz gotowe opcje - podziały na płyty DVDR i DVDR/DL. Dla pewności zawsze film wynikowy staram się muxować, na tsMuxer -do (.M2TS), aby mieć pewność dobrej synchronizacji audio-video filmu końcowego, przeznaczonego do archiwum dyskowego czy na płytę - i że ten film obsłuży -w swoim USB- tuner-dekoder DVB-T.
  porównasz wynik swojej pracy z dzieleniem, na obu programach, wybierz sobie najbardziej przydatną wersję i ustawienia. Ja zamiennie, korzystam do zabawy z mts, m2ts, ts - z obu, zależnie mod potrzeb, także z VideoReDo Trial...

 • #24 04 Paź 2013 15:49
  david8213
  Poziom 19  

  Moja avira55 - ferguson plików 1920x1080x50p nie obsługuje
  Czy ta pliki 1920x1080x50i
  Filmy które obrabiam pochodzą z kamery Sony TD10 MVC 3D i odtwarzam je z laptopa na telewizorze po HDMI

  Mało jest odtwarzaczy DVB-T które czytają pliki 50p. Ja takich nie znalazłem.

 • #25 04 Paź 2013 15:51
  andre49
  Poziom 11  

  Moje tunery/dekodery DVB-T, obie Manty DVB-T02, także Esperanza EV-101 oraz stacjonarny BluRay LG - bez kłopotu obsługują 50p, mają taką opcję w menu.

 • #26 04 Paź 2013 15:53
  david8213
  Poziom 19  

  O to mnie zadziwiłeś. Muszę sprawdzić czy faktycznie Manta DVB-T02 czyta pliki 1920x1080x50p. Bo szukałem takie go odtwarzacza DVB-T
  Czy czyta pliki 3D MCV ?

  Z którego roku jest ta Manta ?

 • #27 04 Paź 2013 16:00
  andre49
  Poziom 11  

  Kolego, Tunery Manta DVB-T kupiłem w Auchan wiosną 2012, a Esperanzę w br. chyba w czerwcu. Pogogluj sobie, to wszystkiego się dowiesz. Jak tam podział tego filmu 15 GB? Poleciał już?

 • #28 04 Paź 2013 16:00
  david8213
  Poziom 19  

  Coś kręcisz. W specyfikacji jest napisane że czyta tylko pliki:

  Code:
  1920x1080i; 1920x720p; 720x576p; 720x576i; 720x480p; 720x480i ,


  Jak widzisz 1920x1080x50p tu nie ma!!!
  A szkoda

  Mój Fergusonik niestety też tego nie czyta


  Film potnę wieczorem bo teraz nie ma mnie w domu

 • #29 04 Paź 2013 21:41
  andre49
  Poziom 11  

  Tu jest najnowsza firmowa specyfikacja Manty DVB-t02. Zarówno na fabrycznym firmware z dnia zakupu jak i na najnowszym, wgranym niedawno, pobranym z firmowej strony Manty (forum pomocowe Manty) we wrześniu br. - jest opcja ustawienia w Mancie DVB-T02 właśnie rozdzielczości 1080p. Inna sprawa, jak to sprawdzić, bez różnej "maści" filmów 1080p- pod ręką... Mój testowy film 1080p, z aparatu Sony DSC HX9V, 40 sek. -128 MB, bitrate rzędu 24-28 Mbps - jakoś nie chce iść z Manty pod ustawiona rozdzielczością 1080P(50HZ), nawet po przeróbce rozszerzenia filmu 1080p - z (.mts) na (.m2ts). Po takiej przeróbce rozszerzenia - film ten czytany jest na BluRay LG BD650. Bez tego, ten Player BluRay "nie widzi" tego filmu. Może inne wersje ustawień dla kodeka MPEG4, albo rozszerzenie, albo inne wersja kodeka audio - ale to nie mam jak sprawdzić.
  Nawet w Instrukcji Obsługi Manta DVB-T, ani na opakowaniu fabrycznym - nie piszą o 1080p, a jest to podane w menu sprzętu i na stronie firmowej też. Ale na wstępie do Instrukcji zastrzegają - jak zawsze - że sprzęt może się jednak różnić od opisu w tej Instrukcji...
  http://www.manta.com.pl/pl/dvbt02

  Esperanza EV101 w Instrukcji obsługi, w specyfikacji technicznej i na opakowaniu fabrycznym podaje obsługę Video 1080p, a w Menu dekodera jest taka opcja (podobnie jak u Manty DVB-T02) - czyli rozdzielczość do ustawienia 1080P(50HZ).
  Tu jest scan z Instr. Obsługi EV-101, odn. specyfikacji technicznej tego dekodera Program do cięcia, wycinania fragmentów (bez rekompresji) filmu MTS z dvb-t

 • #30 05 Paź 2013 13:04
  david8213
  Poziom 19  

  1080p to nie znaczy wcale 1080x50p :)

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME