Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet GCO-DP-21-23 - Nie załącza się

25 Wrz 2012 18:23 2454 6
  • Poziom 8  
    Witam jestem nowy wrazie co poprwcie mnie.
    No to tak mam Kocioł Gazowy Miniterm problem polega na tym że nie chce załączyć się na grzejniki Uruchomi się na góra 5 sek i wygasa, wyświetla komunikat błędu 05 Brak przepływu wody C.O A natomiast na wodę bieżącą w kranie załącza się normalnie piecyk po gwarancji.Robi się coraz zimniej ratujcie Proszę
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A pompa działa?
  • Poziom 8  
    Tak działa pompa nawet jak wygaśnie kocioł to pracuje. Jedno mnie dziwi na klapie pieca są kody błędów ale są sprzeczne z instrukcją, na piecu pisze że kod błędy 05 to brak przepływu wody C.O a w instrukcji pisze że kod 05 kocioł nie posiada czujnika przepływu wody grzewczej . Pojawienie się komunikaty 05 świadczy o złej konfiguracji parametru ,r4,sterownika.
  • Poziom 25  
    Czy twój kocioł pracuje na układzie otwartym czy zamkniętym, jeśli w otwartym to instalator lub serwisant zamontował zestaw przezbrojeniowy na układ otwarty w którym jest czujnik przepływu wody, jeśli nie to nie powinien wyświetlać 05. Parametr r4 jest od wybory rodzaju gazu i nie ma nic wspólnego z tym kodem. Masz nowy kocioł więc lepiej nie kręć w sterowniku tylko wezwij serwis- kocioł na gwarancji.
  • Poziom 23  
    Marcin4322 napisał:
    Tak działa pompa nawet jak wygaśnie kocioł to pracuje. Jedno mnie dziwi na klapie pieca są kody błędów ale są sprzeczne z instrukcją, na piecu pisze że kod błędy 05 to brak przepływu wody C.O a w instrukcji pisze że kod 05 kocioł nie posiada czujnika przepływu wody grzewczej . Pojawienie się komunikaty 05 świadczy o złej konfiguracji parametru ,r4,sterownika.

Jest opis w instrukcji jak dokonać zmiany tego parametru?
  • Poziom 8  
    Kurcze kocioł po gwarancji, a jeśli chodzi o obieg to jest zamknięty.Ewentualnie gdzie można znaleźć-umieszczony ten czujnik przepływu wody

Dodano po 3 [minuty]:

Aha znajomi powiedzieli że może być zapchany gdzieś na zaworze? czy to możliwe?ostatnio robili rury z wodą i straszne bagno leciało filtry wyczyściłem. A nie orientujecie się czy kocioł nie ma dodatkowego filtra w sobie ??
  • Poziom 8  
    Witam temat zamknięty wezwałem serwis jak naprawi to napisze co było

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

Witajcie przyczyną byl rozprogramowany sterownik zaprogramowal skasowal 80zl i jest ok pozdrawiam i dziekuje za pomoc