Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win Xp - usunięte dane profilowe (?)

qwertyytrewq6 25 Wrz 2012 19:15 630 2
  • #1 25 Wrz 2012 19:15
    qwertyytrewq6
    Poziom 2  

Witam.
    Ostatnio przytrafiła mi się niemiła przygoda.
    W komputerze, który należy do części sieci wewnętrznej zostało zapomniane hasło do windowsa xp. Hasło zmieniłem w trybie awaryjnym, a po tygodniu dostałem pismo od "biegłego informatyka" że zostały usunięte, jak zostało to określone, dane profilowe, co spowodowało utratę danych z dysku. czy jest możliwe, aby coś takiego nastąpiło po zmianie hasła? Jest to ważne, ponieważ jestem uznany za winnego utraty danych. Nikt nie ma teraz dostępu to tego komputera i nie wiem, jak bardzo opinia informatyka jest prawdziwa.

0 2
  • #2 26 Wrz 2012 05:23
    Matuzalem

Poziom 43  

Gdybym miał - nomen omen - gdybać, to bym nie uwierzył (na podstawie powyższego opisu dot. treści pisma).
    Inna sprawa, że z podanych przez Ciebie informacji więcej trzeba się domyślać niż wynika wprost.
    Coś mi jakąś domeną zalatuje (ale dlaczego wtedy hasło na poziomie stacji?).
    Jest kilka metod zmiany haseł (innych niż "włamanie", gdy jest znane dla konta wbudowanego), ale dlaczego przez awaryjny - czyżby Home? Wtedy jednak ta domena powyżej jest mniej oczywista (choć możliwa).
    "Dane profilowe" - znowu czort wie jakiego profilu dotyczy sprawa i czy "usunięcie" na pewno nie polega na logowania do profilu tymczasowego (albo nawet jakiejś "odmowie dostępu").

Wątpliwości jest więcej, a te powyżej wskazałem tylko by Ci przybliżyć swą niechęć do wróżenia.

0
  • #3 26 Wrz 2012 06:56
    qwertyytrewq6
    Poziom 2  

Tak, jest to Win xp Home. Po zmianie hasła wszystko działało, raz czy dwa ktoś się logował.
    Dzisiaj będę próbował wyjaśnić sprawę.

0
  Szukaj w 5mln produktów