Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - ewidencja czasu - 35 godzin i naruszenie doby

TomiVisca 28 Lis 2012 13:58 24114 43
    TomiVisca
    Poziom 8  
    Witam,
    No to chyba ostani post :) z prośbą o tylko sprawdzenie ewentualnych błędów dobrze?
    kolumn nie dodawałem (gdy zabrakło 30 września,gdyż cykl 7 dniowy i tak nie wlicza IV kwartału ani nie usuwałem).

Pozdrawiam
    TomiVisca
    marek003
    Poziom 40  
    Wydaje się że jest dobrze (oprócz tego ostatniego września ale masz rację ten jeden dzień jest pierwszym w "siódemce" więc nic się nie przekroczy więc nie będzie błędów)
    Widzę też że sobie poradziłeś bo gdy nie ma ostatniego dnia w teście35 to byłby błąd "35" we wrześniu a ty usunąłeś odwołania do tych warunków w innej tabeli o której nie wspominałem. I dobrze. Myślę że już wiesz co jest "grane".
    KrisO2002
    Poziom 1  
    Witam,
    szacunek dla Was panowie i podziw. Temat ma ponad rok. Ale wart przypomnienia.
    A teraz będę musiał poświęcić sporo czasu żeby prześledzić i zrozumieć wszystko to o czym pisaliście i zrobiliście.
    Ale słówkiem wyjaśnienia... przekopywałem fora i inne zasoby w poszukiwaniu czegoś takiego. Teraz nawet online tworzenie harmonogramów. Ale zawsze czegoś brakuje.
    Nie jestem jeszcze tak biegły w Excelu. Ot, podstawowe formuły tylko. Wykorzystując i modyfikując szablonik udostępniony w innym miejscu tego forum, stworzyłem prosty harmonogram, który załączam bo być może dla kogoś będzie wystarczający. Mnie brakowało właśnie sprawdzania poprawności tych godzin i naruszania doby. Za to sam "ustawia" kalendarz z listy wyboru miesiąca i roku. Tabelka pod spodem o godzinach jest jedynie informacyjna dla pracownika.
    Natomiast w tym Waszym brak mi jednego drobiazgu. Mam pracowników nie tylko na cały etat. Są i na 3/4 itp. Przydałaby się jedna kolumna to uwzględniająca. Ale myślę, że sobie poradzę gdy już przebrnę przez logikę Waszego pliku :-).
    Pozdrawiam
    KrzysztofO

dołączam plik :-)
    nao1
    Poziom 13  
    witam serdecznie

Chciałbym odgrzebać temat i jeśli ktoś pokusiłby się o zmianę ustawień na rok 2014
    z podziałem na kolejne kwartały tego roku.

pozdrawaim
    biba5
    Poziom 9  
    zajrzyj na stronę - link poniżej - może znajdziesz coś dla siebie ...
    w załaczeniu zestaw kwartalny zgodny z excel 2003 / 2010
    ...//chomikuj.pl/biba5
    nao1
    Poziom 13  
    mnie chodziło o modyfikacje tych plików które były tu zamieszczone jako harmonogram na 2013, do sprawdzania przerwy 35h,

pozdrawiam
    biba5
    Poziom 9  
    Excel - ewidencja czasu - 35 godzin i naruszenie doby Excel - ewidencja czasu - 35 godzin i naruszenie doby

witam...
    - jak widać, normatywy sprawdza o błędach informuje
    - wylicza normatyw dla niepełnych etatów

dorzucam grafik roczny dla osób zajmujących się planowaniem i rozliczaniem
    wymagany minimum excel 2007 - plik duży bo i możliwości większe
    ważne - nie stosować w roku przestępnym
    dz cz
    20003700
    Poziom 14  
    panowie czego się męczycie chłopaki z Jeronimo Martins czyli Bidronek mają fajny programik do planowania czasu pracy w ich sklepach , jest dość dobrze z precyzowany o kodeks pracy i naprawdę dobrze śmiga , gdzieś widziałem na forum .
    biba5
    Poziom 9  
    Biedronka i kp w ochronie - sorki ale umowy śmieciowe rządzą się swoimi prawami - dwóch dziadków na umowie o dzieło i tyle w temacie - to samo dotyczy marketów - na szkoleniu tłumaczą ludkom że, oni mają swoje przepisy i takie tam ble, bleee a o normatywach - nadliczbówkach - zapomnij ...
    nao1
    Poziom 13  
    biba twój programik jest bardzo ciekawy, ale po wpisaniu grafików nie do końca rozpoznaje przerwy 35h

w załączeniu zdjecia :
    [img] Excel - ewidencja czasu - 35 godzin i naruszenie doby
    oraz drugie Excel - ewidencja czasu - 35 godzin i naruszenie doby
    [/img]
    zmiana 9 - 22:15 - 06:15
    zmiana 3 - 16:00 - 00:00

więc w okresie 15.01 - 21.01
    powinno wskazywać brak przerwy 35h
    na pierwszym zdjęciu tego nie robi a powinno
    na drugim zdjęciu kiedy jest praca non stop to pokazuje
    a zarówno tu i tu nie ma przerwy 35h

pozdrawiam

Dodano po 14 [minuty]:

jednak po analizie, chyba jest ok

po prostu nie rozpoznaje mi

X - jako offa, też nie bardzo wiem gdzie to wpisać żeby był off na razie zamieniłem sobie X jako puste pola, ale wolałbym ustawić X jako offy

drugi problem sprawdzałem w formatowaniu warunkowym czy masz ustawione żeby nie wyświetlał 0 bo teraz tak właśnie robi ale to nie formatowanie warunkowe więc jak ukrywasz zera bo u mnie 0 to zmiana i chciałbym je widzieć

pozdrawiam
    biba5
    Poziom 9  
    witam...
    X - jako offa, też nie bardzo wiem gdzie to wpisać- nie wiem co to ma być za symbol i co ma być w nim zawarte ale każdy symbol musi być zdefiniowany.
    W przypadku, który opisujesz w pozycji godziny masz komunikat - błąd definicji znaku więc nie policzy - czego nie rozpoznaje daje znać #ND! tak samo jest z błędnym argumentem ... aby zera były widoczne musisz zmienić w ustawiewniach właściwości - jakby co, możesz "podrzucić" plik
    pav11
    Poziom 1  
    20003700 napisał:
    panowie czego się męczycie chłopaki z Jeronimo Martins czyli Bidronek mają fajny programik do planowania czasu pracy w ich sklepach , jest dość dobrze z precyzowany o kodeks pracy i naprawdę dobrze śmiga , gdzieś widziałem na forum .

Witam.
    Sporo szukałem, lecz nie udało mi się odnaleźć w sieci programu o którym wspominałeś. Zapewne chodzi o OHR.
    Bardzo bym Cię prosił, o ile to możliwie o udostępnienie linka do tego programu lub info na PW.
    biba5
    Poziom 9  
    20003700 co z tym linkiem bo coś mi sie widzi że, puściłeś bączka