Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor do 1800 zł, 32 cale, LED - jaki i kiedy kupić

25 Wrz 2012 20:09 2418 3
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie. Odłożyłem trochę pieniędzy, które mam zamiar wydać na TV 32 calowy. Zależy mi na niskim zużyciu prądu, więc najlepszy będzie tu chyba TV LED. Aktualnie mam stary, bardzo mały odbiornik, na którym wyniki sportowe widzę tylko wsadzając nos w ekran. Oto ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16 mkw
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? tylko o wschodzie, więc tu nie ma problemu
    7. Jaki masz obecnie telewizor? mały i stary
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? połączenie z internetem (nawet wi-fi ready, czytnik USB
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tv cyfrowa z UPC (kanały HD)
    10 .Jakie urządzenia? Aktualnie nic
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 3
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętne
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? może kiedyś, nie jest to priorytet
    16. Preferencje co do marki? sony, philips, panasonic, samsung
    17. Preferencje co do wielkości? 32
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? smużenie, wolna reakcja na pilota, nieostry obraz
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1700-1800
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? w tej cenie raczej ciężko, chyba, że telewizor w promocji, to tak

Czytałem sporo opinii o różnych telewizorach. W szczególności mam zaufanie do marki Sony, jednak w tej cenie występują najczęściej TV z odświeżaniem 50 Hz, a to raczej nie jest dobra opcja przy oglądaniu sportu.
    Telewizor chcę kupić w najlepszym okresie - no właśnie. Kiedy wg Was jest najlepszy okres na kupowanie TV? Czytałem opinie, żeby kupować na przełomie października/ listopada. Czy może czekać na jednorazową akcję rabatową? Znalazłem kiedyś stronę, która na bieżąco informowała o akcjach promocyjnych telewizorów, jednak nie mogę znowu na nią trafić. Zna może ktoś z Was jej adres?
    Zakupu chciałbym dokonać do końca roku. [/b]
  • Poziom 2  
    Faktycznie, bardzo ciekawa opcja, tyle, że najtańszy na allegro ~2050 zł. Chyba, że poczekam na promocję :)
  • Poziom 9  
    i jak z tym tv wybrales jakis model?? jak sie sprawuje??