Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony mex-bt5100 - Nie działa mikrofon, szum w audio bluetooth.

djmdp 25 Sep 2012 21:24 2184 2
    djmdp
    Level 16  
    Witam, mam problem z tym radyjkiem, otóż po sparowaniu przez bt z iphonem 4 audio streaming owszem działa ale jEst zdecydowanie większy szum niż na cd, tak jakby mikrofon był włączony, natomiast podczas połączenia słychać rozmówcę, ale on nie słyszy mnie, tylko szum w głośniku, czy trzeba przełączyć mikrofon z zewnętrznego na wewnętrzny jakimś sposobem, czy coś jest nie tak z radiem? Sprawdzałem na kilku telefonach, ale problem na każdym jest ten sam.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    bmntfs
    Level 10  
    Posiadam MEX-BT3800U i u mnie wygląda to tak:
    Wyłącz radio
    Wciśnij i przytrzymaj gałkę regulacji głośności -> pojawią się ustawienia
    Wciskaj do ustawienia MIC -> kręcąc regulatorem zmień EXT na INT ( external / internal )
    Później to już tylko ponowne przytrzymanie aby wyjść z opcji i uruchomienie radia.

Sam mam iPhone 4 i takich problemów nie mam, pomimo braku zewnętrznego mikrofonu ustawienie MIC: EXT nie działa, sam przestawia się na INT? Widocznie radio wie, że nie ma mikrofonu i używa wewnętrznego :)

Wzmocnienie BT na ile masz ustawione? U mnie domyślnie jest +8
    djmdp
    Level 16  
    Niestety jakoś inaczej się wchodzi do trybu serwisowego, radio nie reaguje na przytrzymanie przycisku głośności, nie uruchamia się. Nie ma też w nim opcji wzmocnienia BT.