Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór silnika - Opel astra II silnik beznzynowy

mahomet91 25 Wrz 2012 21:49 1761 3
  • #1 25 Wrz 2012 21:49
    mahomet91
    Poziom 7  

Witam, przymierzam się do kupna opla astry wersja Coupe z silnikiem benzynowym. mam zamiar założyć bądź kupić już samochód z gazem. Zastanawiam się nad dwoma silnikami 1.8 125 km oraz 2.2 147 km. który z tych silników lepiej znosi gaz oraz który jest mniej awaryjny. podobno są jakieś problemy z silnikami 2.2, czy to prawda? proszę o pomoc, dziękuję:)

0 3
  • #2 25 Wrz 2012 22:39
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Ogólnie silniki 16V opla ecotec grzechotek to zadna rewelacja. Gaz dobrze znosiły stare 8V , a 16V biora olej i hałasują.
    Ja z prawdziwego coupe brałbym 406 coupe. Klasę wyższe auto, lepsze blachy, wyposażenie, wyciszenie, i silniki. I przede wszystkim ładniejsze, a w cenie niewielka róznica.

0
  • #3 26 Wrz 2012 18:07
    bobo21
    Poziom 16  

Akurat ten 1.8 (z18xe) jest dosyć dobrym silnikiem. 125 KM, spalanie na poziomie 8, 9 l/100km (mieszany). Jeśli trafisz na dosyć dobrze wyposażoną Bertone to będziesz zadowolony (climatronic, TC, ABS, skórzana tapicerka, komputer, elektryczne szyby, lusterka podgrzewane) Zadbana Astra wygląda o niebo lepiej od 406 ( w moim odczuciu). No i nie jest to samochód często spotykany na drogach (mówię tu o Bertone). Więc jest się czym chwalić. Silniki Z.... mają elektroniczną przepustnicę więc i tempomat można bezproblemowo założyć.

0
  • #4 30 Wrz 2012 21:54
    cichy117
    Poziom 12  

W 2.2 była seria silników z wadliwym smarowaniem łańcucha rozrządu, tylko nie wiem czy dotyczy to akurat astry. Co do brania oleju to chyba tylko 1.6 miały problem. Jeśli chcesz mieć pełen odlot to poszukaj 2.0t. Fakt że trzeba w nim uważać na turbinę, jak w każdym turbo i z lpg trochę problem bo droższa instalacja i trudno znaleźć fachowca żeby dobrze zrobił ale masz 175KM w serii z możliwością duuużego kręcenia. Akurat Ople nie mają problemy z gazem, raczej z druciarzami, którzy go montują

0