Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu Siemens Lifebook C1110D - instalacja Windows XP, BSODy

25 Sep 2012 22:12 1596 5
  • Level 33  
    Witam szanownych
    Otóż po przekopaniu internetu i wyczerpaniu własnej inwencji twórczej zwracam się do Was. Posiadam leciwego laptopa Fujitsu Siemens C1110D. Parametry:

Częstotliwość procesora 1.3 GHz
    Wielkość pamięci graficznej 64 MB
    Chipset Intel 852GM
    Rodzaj pamięci PC2100 SO-DIMM 200pin (DDR266)
    Wielkość pamięci 512 MB
    Hard disk 60 GB
    Seria procesorów Intel Pentium M
    Karta graficzna Intel GMA 950

Komputer stworzony pod Win XP professional. Pewnego dnia coś mnie tknęło i zainstalowałem UBUNTU. Po pewnym czasie korzystania postanowiłem wrócić na XP. I tu zaczynają się problemy. Pierwszy do OBSM acpi.sys, udało mi się już go obejść. Pojawił się drugi a mianowicie BAD_POOL_CALLER. I tu zwracam się z prośbą do Was. Macie może pomysł jak to obejść?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 32  
    Uruchom komputer z płyty i spróbuj komendę chkdsk /r
    Jeśli partycje były poprzednio EXT4 spróbuj usunąć ją bootowalnym Gparted i stworzyć partycję NTFS zamiast niej.
  • Level 33  
    W którym miejscu mogę wpisać tą komendę chkdsk/r? Przyznam że tego nie wiem.
  • Level 33  
    Do konsoli nie mogę wejść zamiast menu wyboru instalatora włącza się BSOD. Spróbuję GParted usunąć partycję linuxa i może to pomoże.
  • Level 33  
    Przeleciałem gparted, usunąłem partycję linuxa. Windows zainstalował się po kilku próbach. Konsola też nie chciała odpalić. Jedyny problem mam z wi fi ale to już na inne forum. Dzięki! :)