Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic/TX-P50G30E - Sieć domowa - komp, TV, dysk sieciowy.

umór 26 Sep 2012 23:01 11334 60
Ochrona Domu
    umór
    Level 8  
    Ten Buffalo WZR-HP-G300NH wygląda nawet dobrze. Tylko trochę droższy od Netgeara... Poza tym odpada problem wersji :) Netgear w sklepach jest albo w wersji 1 albo w wersji 3 (V3)... A na dodatek trzeba się tego doszukiwać w opisach...

freetz_master - ok. To też przemyślę.

Dzięki za pomoc. Myślałem że to wszystko będzie trochę prostsze :) Ale chyba sieć domowa nie jest jeszcze na tyle popularna aby cena i możliwości sprzętu były sensowne względem siebie :)
  • Ochrona Domu
    hermes-80
    Level 43  
    Nigdy nie należny spodziewać się po routerze wydajności jaką oferuje PC/typowy NAS.
    freetz_master
    Level 31  
    No to przynajmniej happy end ;-)

Też się mogę pod tym podpisać.
  • Ochrona Domu
    hermes-80
    Level 43  
    Buffalo WZR-HP-G300NH - to router tylko z N na 2.4 GHz - nie dualband i z tego co wyczytałem niema podobnych parametrów co WNDR3700 v2 dopiero Buffalo WZR-HP-AG300NH jest troszkę lepszym
    umór
    Level 8  
    Polityka Netgeara w oznaczaniu wersji modeli jest do bani. W sklepach nie piszą która to wersja urządzeń bo sami nie wiedzą. Czyli pewnie równie dobrze pod opisem pasującym do V1 może być tak naprawdę V2 jak i V3... Z zewnątrz też nie sprawdzą bo produkty są oryginalnie zapakowane...

Pytałem w dwóch sklepach netowych. Oczywiście mogę zwrócić urządzenia, ale koszty przesyłki będę musiał ponieść.

Ciekawe jest to że na Allegro są droższe niż w niektórych sklepach netowych... Chociaż tam raczej będzie bardziej pewne którą wersję zamawiam.

W przypadku adaptera do TV chodzi o to że Netgear WNDA3100 nie współgra z modelem mojego Panasonica, a V2 współgra podobno (przynajmniej wg internetu).

Oczywiście można założyć że jeśli sklepy mają nowe dostawy to raczej ostatniej wersji danego urządzenia. Więc w przypadku adaptera to nie byłby problem, bo chyba V2 to ostania wersja (ponadto nawet jeśli byłaby wersja wyższa to chyba nadal powinna współgrać z moim TV). Jednak w przypadku routera WNDR3700 na pewno jest jeszcze wersja V3, którą to sklepy mogą dostawać jako (chyba) ostatnią, więc nie kupiłbym V2 a V3...

Co do tego Buffalo - jest jednak droższy (ta lepsza wersja) i ciężko dostępny (dlatego pewnie droższy że nie wiele sklepów go ma). Na Allegro nie znalazłem w ogóle.
    hermes-80
    Level 43  
    Skoro kupiłeś v3 to kicha bo prawdopodobnie kupiłeś słabszy sprzęt i nie ma na niego alternatywy.
    umór
    Level 8  
    Nie. Jeszcze nic nie zamówiłem właśnie przez te wersje... Netgear powinien zmienić sposób oznaczania wersji... Tu gdzie mieszkam wszędzie tylko TP-Linki, a w sklepach netowych nie można zobaczyć urządzenia, tylko fotki i opisy które zazwyczaj są kopiowane...

Myślę że jeśli są nowe dostawy to pewnie ostatnich wersji danego urządzenia, więc pewnie w sklepach sprzedają już tylko wersje V3. Ale to tylko moje gdybanie.

Ale jak to jest że nowsza wersja która teoretycznie powinna być lepsza, w rzeczywistości jest gorsza?
    umór
    Level 8  
    Ale kiedy pytam czy mogą sprawdzić urządzenie fizycznie, to odpowiadają że urządzenia są oryginalnie pakowane i nie mogą ich otwierać...
    hermes-80
    Level 43  
    Link - w tym sklepie dbają o klienta - powołaj się na openlinksys lub openrouter, a na pewno ci sprzedadzą taką wersje jaką potrzebujesz.

Link lub napisz do @gsrw005 to właściciel sklepu i on dba o klientów szczególnie z tych portali.
    umór
    Level 8  
    Dzięki. Jutro obadam to dokładniej :)

Na szybko widzę jednak że cena WNDR3700 w sklepie do którego dałeś link jest dość wysoka (prawie 400 zł) i nie ma w ofercie adaptera WNDA3100 tak żeby od razu zamówić oba urządzenia i zaoszczędzić na przesyłce.

Chciałem kliknąć kolejne "pomógł" ale okazuje się że wyczerpałem już limit kliknięć w tym temacie :)
    umór
    Level 8  
    Witam ponownie.

Ostatnio miałem na głowie inne rzeczy, ale w międzyczasie skompletowałem zestaw router Netgear WNDR3700v2 i adapter WIFI Netgear WNDA3100v2 do mojego TV Panasonica :)

Ogólnie działa lepiej niż myślałem że będzie działać :)

Instalacja banalnie prosta. Na razie jednak działam na oryginalnym oprogramowaniu routera Netgear.

Router podłączyłem do kompa kablem, a TV łączy się przez WIFI. Sygnał WIFI 5GHz wacha się między 3 - 4 kreskami (na pięć), więc w sumie lepiej niż przypuszczałem, biorąc pod uwagę rozmieszczenie urządzeń.

Dysk USB podpięty do routera działa idealnie tak jak tego chciałem. Nawet nie ma potrzeby korzystania z FTP, bo dzięki funkcji ReadySHARE zainstalowałem ten dysk USB jako dysk sieciowy na moim kompie i mogę korzystać z niego jak ze zwykłego dysku kompa.

Tutaj jednak mam pewne obawy o bezpieczeństwo.

Otóż mój dostawca neta dociągnął go do mnie kablem od sąsiada. Nawet nie wiem do czego to jest tam podpięte. Może to głupie pytanie, ale czy owa funkcja ReadyShare nie udostępnia mojego dysku USB jako dysku sieciowego także owemu sąsiadowi? Ów sąsiad nie jest jakimś moim kolegą. To rozwiązanie zostało raczej narzucone przez dostawcę neta bo miałem problem z bezpośrednim odbiorem sygnału radiowego (drzewa, przeszkody terenowe, itp).

Jeśli ustawię hasło na ten dysk to mój TV go nie wykrywa (Panasonic nie przewidział takiej możliwości).

Ten kabel podpiąłem do portu internetowego routera Netgear. Komp podpiąłem do poru LAN nr 1. TV korzysta z sieci bezprzewodowej Netgeara.

Instalacja dysku sieciowego przebiegła prawie bez mojego udziału. Odpaliłem tylko z CD ReadyShare Connect i komp od razu sam wykrył dysk sieciowy, więc się zastanawiam czy przy okazji gdzieś "na zewnątrz" ktoś sobie nie zainstalował mój dysk...

Chodzi o to czy ów dysk sieciowy "idzie" tylko niejako w dół na porty LAN i WIFi, czy może także iść do "góry" na port WAN (internetowy) do jakiegoś modemu czy innego routera lub jakiegoś switcha...

Wiem że pytania mocno lamerskie, no ale w sumie jestem lamą :)
    hermes-80
    Level 43  
    Quote:
    Otóż mój dostawca neta dociągnął go do mnie kablem od sąsiada. Nawet nie wiem do czego to jest tam podpięte. Może to głupie pytanie, ale czy owa funkcja ReadyShare nie udostępnia mojego dysku USB jako dysku sieciowego także owemu sąsiadowi? Ów sąsiad nie jest jakimś moim kolegą. To rozwiązanie zostało raczej narzucone przez dostawcę neta bo miałem problem z bezpośrednim odbiorem sygnału radiowego (drzewa, przeszkody terenowe, itp).

Jeśli masz kabel sieciowy podłączony pod WAN routera to dysk nie przechodzi przez WAN i z tamtej strony go nie widać ponieważ router posiada na WAN-ie funkcje firewall-a - poza tym samba działa na brodcastach i kilku portach, które nie są otwarte na zewnątrz oraz NAT uniemożliwia takiej przepuszczenie usługi - więc tutaj nie masz się czym martwić.

Jeśli będziesz zmieniał OFW na Gargoyle lub OpenWRT to pamiętaj, że dysk z ext działa najlepiej pod tymi systemami, a nie ntfs.
    umór
    Level 8  
    Dzięki. :)

Jak na razie jestem zadowolony, bo w sumie działa to tak jak chciałem. Łatwy i szybki dostęp do dysku USB z poziomu kompa (zwykłe operacje jak na dysku) i z poziomu TV (odczyt). Jedynie nie sprawdzałem jeszcze filmów HD z dysku na TV, ale nie jest to takie ważne.
    kaniuss
    Level 10  
    Witam!
    Chciałem zrobić coś takiego jak kolega.
    Mam Panasonica 42g20 do którego mam połączony kabel Lan z routera TP-link. Do tego routera mam podpięty kabel telefoniczny neostrady. Do tego routera mam podpięty komp także kablem Lan.
    Do kompa podpięty dysk buffalo 1 TB.
    Zainstalowałem Twonky Media 4.4.4.
    I teraz jeśli włacze kompa i pojdę właczyć telewizor, to dzięki "Twonkiemu" widzę na telewizorze wszystkie pliki z kompa i dysku usb.
    Fajnie, ale zawsze musi być włączony komp, toteż ( z uwagi na fakt, ze wyczerpało się miejsce na dysku) zakupiłem dysk Buffalo LinkStation Live 2.0TB.
    Mówię sobie przerzuce wszystkie dane na niego i po podpięciu do routera nie będę musiał włączać kompa.
    Czar prysł... Panasonic odtwarza tylko zdjęcia i muzykę natomiast filmów nie. Widzi całą strukturę katalogów i nazwy plików, ale po kliknięciu na plik wideo wyświetla komunikat Proszę czekać przez około 60 sekund po czym plik nie do odczytu. W info o pliku brak danych o rozdzielczości. Żaden z dużej ilości wideo nie rusza......Muza i zdjęcia idą , a filmy nie.
    Co robić?
    kaniuss
    Level 10  
    Hej!
    Mało tego dzisiaj zrobiłem takie testy:

Dysk Usb z filmami podłączyłem do dysku sieciowego (Ma on gniazdo Lan i wejście USB) i też nagle telewizor przestał wyświetlać te filmy (Plik nie do odczytu), a jeszcze wcześniej podłączony do kompa, czy też bezpośrednio do plazmy, filmy śmigały. Najdziwniejsze jest to ze mp3 i zdjęcia z tego dysku usb, odtwarzam na plazmie nawet po podłączeniu go przez ten nieszczęsny dysk sieciowy.
    Nie wiem czy w ustawieniach sieciowego coś zmieniać, próbowałem już wszystkiego, 3 noc zarwana.
    Proszę o pomoc ew. sugestie.
    hermes-80
    Level 43  
    Jedynie Upgrade FW do najnowszej wersji lub stare wypróbować jeśli nie ma alternetywt na ten NAS, a co będzie przyczyną - źle działający serwer DLNA lub kłopoty z klientem na TV (Upgrade FW TV jeśli jest).

Teraz trzeba się dowiedzieć czy Media było w trybie streemowania czy zwykłego serwera DLNA.
    kaniuss
    Level 10  
    Dziękuje hermes za szybką odpowiedź.
    W obu urządzeniach zaktualizowałem FW.
    Nie wiem jak wyłączyć strumieniowe wysył.
    hermes-80
    Level 43  
    Quote:
    Nie wiem jak wyłączyć strumieniowe wysył.

Nie da się ;) to było tylko pytanie do Media
    kaniuss
    Level 10  
    wszystko wydaję sie być ok.. Panasonic/TX-P50G30E - Sieć domowa - komp, TV, dysk sieciowy.

Dodano po 1 [minuty]:

Czyli obrazy i muzykę widzi jako pliki, a wideo jak strumień informacji?
    hermes-80
    Level 43  
    Nie - zapomnij o wcześniejszym pytaniu.
    kaniuss
    Level 10  
    Tylko, że w kompie mogę odtwarzać wideo z tego dysku sieciowego...
    hermes-80
    Level 43  
    Ale co to ma do rzeczy ?? Ciebie interesuje serwer DLNA na NAS i klient na TV i niekompatybilność, problemy między nimi.
    kaniuss
    Level 10  
    Właśnie chciałbym Cie prosić o pomoc jak rozwiązać tą sytuację.
    Czy sprzedać nowy dysk i kupić inny?
    Czy jest rozsądniejsze wyjście z tej sytuacji?
    Dziękuję za wyrozumiałość , cierpliwość i chęć niesienia pomocy człowiekowi w potrzebie.

Dodano po 3 [minuty]:

Czyli dwa urządzenia opatrzone tym samym certyfikatem DLNA nie muszą współpracować?
    hermes-80
    Level 43  
    Nie znam tego oprogramowania - problem może nie leżeć po stronie dysko ale TV bo DLNA to dosyć zawodny standard często niedopracowany - o czym się przekonałeś.

Ale mnie okłamujesz kolego w żywe oczy:
    twoja wersja FW: 1.56
    a dostępny Upgrade: 1.62
    http://www.buffalo-technology.com/en/download.html

Podaj dokładny model twojego TV bo pewnie tu też ząka walnąłeś.
    kaniuss
    Level 10  
    Zauważ kolego że brak jest FW dla mojego urządzenia LS-CHL2.0

Dodano po 4 [minuty]:

jakbyś się przyjrzał screenowi to byś zauważył, że mam go już na swoim kompie, a nie oczerniał ludzi o kłamstwa...

Dodano po 41 [sekundy]:

próbowałem go zainstalować jednak wywala komunikat , że nie jest on p[rzeznaczony, dla mojego urządzenia.....
    hermes-80
    Level 43  
    Ok muszę zwrócić honor do kieszenie za niepostawne zarzuty ale to nie zmienia faktu, że nadal nie działa.
    kaniuss
    Level 10  
    Działa!
    Męczyłem całą niedzielę, dzięki Twoim sugestiom hermes o FW,
    przekopałem całą sieć i dotarłem do Azji, oni jednak mają wyższe FW 1.60, co prawda do ich modelu, ale nic do stracenia nie miałem.
    Próbowałem zainstalować dwa razy i wywalało błąd, a jak wyłączyłem zaporę w Windows to poszło.

Wklejam link do Bufallo LinkStation LS-CHL działa także do mojego LS-CHL EU

http://www.buffalo-asia.com/cgi-bin/support/download.cgi?country=id&to=ls_chl

Mój model ma oznaczenie LS-CHL EU i na stronie producenta najwyższe FW jest w wersji 1.56. Myślałem , że będą jakieś problemy , ale przeszło i wideo śmiga, mało tego działa wszystko (przewijanie , pauza, napisy), nawet podczas odtwarzania na TV, mogę z poziomu kompa na nim pracować i nie wpływa to na spadek prędkości działania. Żadnego czekania przed TV, ładuje momentalnie.

Śmiga aż miło.

Dzięki hermes i proszę o powściągliwość w ocenach świeżych forumowiczów.
    Pozdrawiam
    :)
    kaniuss
    Level 10  
    Czy Azja czy USA, tylko na stary kontynent wszystko robią inne, albo to już jest stare, albo już nowsze. Myślałem , że to że dadzą na końcu EU w kodzie produktu to nic nie znaczy, a jednak.