Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica SEC2.813TeKDpR - SC0400 piekarnik nie grzeje

inz_piotr 26 Sep 2012 00:47 8130 7
 • #1
  inz_piotr
  Level 2  
  Witam,

  przejrzałem sporo tematów z problemami piekarników Amici ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, więc zakładam nowy temat.
  Z kupnem mieszkania odziedziczyłem po poprzednich właścicielach kuchenkę elektryczną Amica typ SEC2.813TeKDpR model SC0400. Ponieważ była sprawna to postanowiłem dać jej szansę. Zegar jest ustawiony, pola grzewcze działają ok. Niestety piekarnik przy pieczeniu trzeciego ciasta nagle przestał grzać. Przestał też się kręcić silnik rożna (wcześniej przy ustawieniu trybu piekarnika na rożen było słychać pracę silnika). Wiatrak termoobiegu się kręci, oświetlenie piekarnika działa ale grzałki nie grzeją. Wcześniej przy rozkręcaniu pokrętła temperatury było słychać charakterystyczne pstryknięcie załączającego się termostatu. Teraz już tego nie słychać. Dzisiaj dobrałem się do panela frontowego żeby sprawdzić czy pokrętło ustawiania temperatury jest dobrze podłączone (odkręciłem śruby od spodu panela frontowego). Sprawdziłem kable w czerwonych oplotach przychodzące na złącza pokrętła i wydają się być ok. Niestety więcej nie dałem rady sprawdzić bo co chwilę mi wywalało różnicówkę (pomimo wcześniejszego wyłączenia wszystkich bezpieczników od kuchenki) i było ciemno.

  Czy ktoś ma pomysł jak zdiagnozować ten problem? I czy jest to do naprawienia samodzielnego zakładając że nigdy nie miałem do czynienia z naprawą AGD? Nie chcę zbyt dużo inwestować w fachowców do naprawy kuchenki która wg moich szacunków ma ze 12 lat.

  Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!
 • #3
  inz_piotr
  Level 2  
  Czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić na 100% że termostat jest wadliwy?
 • Helpful post
  #4
  zhudomel
  Home appliances specialist
  Podpiąć omomierz zamiast przewodów i sprawdzić, czy zwiera styki po przekręceniu pokrętła na jakąś temp. i czy rozłącza przy przekręceniu na 0.
 • #5
  inz_piotr
  Level 2  
  Sprawdziłem. Styki są rozwarte w całym zakresie pokrętła. Rozumiem że regulator temperatury piekarnika do wymiany?
 • Helpful post
  #6
  zhudomel
  Home appliances specialist
  inz_piotr wrote:
  regulator temperatury piekarnika do wymiany?
  Oczywiście.
 • #7
  inz_piotr
  Level 2  
  W poniedziałek zamówiłem termostat w sklepie czesciagd.pl. Dzisiaj paczka w końcu doszła więc zabrałem się do wymiany termostatu. Wyciągnąłem kuchenkę, odkręciłem górny blat i potem plecy. Już się zabierałem do wymiany termostatu na nowy kiedy się zorientowałem że oczywiście wysłali mi nie ten termostat który zamawiałem... Zamiast modelu http://czesciagd.pl/amica-wronki-regulator-temperatury-8007537-p-206642.html dostałem http://czesciagd.pl/amica-wronki-regulator-temperatury-czeika-813812922-8040983-p-208009.html :bad-words:

  Termostat który dostałem ma dokładnie oznaczenie: T-150.81381292 170711C

  Sprawdziłem że rozstaw otworów pod śruby jest taki sam i na upartego można by ten termostat zamocować (tylko że pokrętło byłoby do góry nogami). Czy ktoś wie może jakie są parametry tego modelu? Jaki jest zakres temperatur i czy to może pracować przy prądzie 16A? Jestem w odrobinę podbramkowej sytuacji bo jutro robimy przyjęcie i chciałbym mieć już ten piecyk na chodzie... Z kolei wymiana termostatu na właściwy to kolejne dwa tygodnie czekania przy obecnej szybkości działania poczty.
 • #8
  User removed account
  Level 1