Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 1007 - drzwi przesuwne

tomasz0703 26 Sep 2012 08:07 33111 11
    tomasz0703
    Level 25  
    Mam problem w peugeot 1007 z drzwiami od strony kierowcy , nie chodzą z pilota nie chodzą z przycisku na konsoli .W drzwiach błąd staly stycznika otwartych lewych drzwi CPO -zwarty lub przerwa .Patrząc w parametry i ruszając mechanicznie drzwiami wszystkie czujniki zmieniają stany (nawet ten CPO z którego jest bład stały ).Da się zrobić test rygla tego co dociąga drzwi.
    Na początku drzwi nawet nie chciały sie mechanicznie zatrzasnąć ale po napsikaniu do zamka wd i rozruszaniu jezyczka teraz drzwi mechanicznie się zamykają ,dodam jeszcze że kluczykiem nie da się przekrecić w lewych drzwiach ani w prawo ani lewo .
  • Helpful post
    gacopiesz
    Level 18  
    siłownik klamki otwierającej (od wewnątrz) pracuje luźno? porównaj z drzwiami sąsiednimi
    tomasz0703
    Level 25  
    Dzieki zamykam .
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    tomasz0703 wrote:
    Dzieki zamykam .

To się nagadał !

Następny CENZURA któremu nie chce się nawet napisać co i jak tylko myśli o sobie !

Ręce opadają - i jak komuś pomóc ?

Moderated By Przemo9826:

Kolego, może i idea tego postu jest słuszna, ale słownictwo proszę mniej wulgarne.

tomasz0703
    Level 25  
    Napisałem dzięki zamykam czyli siłownik klamki jak kolega wyżej podpowiedził Panie Szymonie ,nie nerwowo bo na zawał odjedziesz .
    kojot_84
    Level 10  
    Ja wracam do tego tematu bo kupilem 1007 i po tygodniu przestaly sie same otwierac i zamykac chce podejsc jutro do rozebrania tego mechanizmu ale wlasnie nie wiem za bardzo jak do tego podejsc, przeszukalem google i znalazlem tylko to
    Peugeot 1007 - drzwi przesuwne
    Ale nie wiem gdzie to jest i jak do tego podejsc
    roofi196
    Level 1  
    Doradzam serwis.
    Miałem taką sytuacje-jeździłem jak głupi po elektromechanikach i tylko narobiłem niepotrzebnych kosztów:/Bo i tak żaden nie potrafił tego ogarnąć!
    Zaryzykowałem wizyte w serwisie-koszt-94zł!!!! i drzwi działają do teraz:)
    uzigt
    Level 10  
    Miałem ostatnio podobny przypadek u klienta w aucie. Drzwi prawe działały normalnie. Natomiast drzwi kierowcy elektrycznie się nie otwierały ani z guzika ani z pilota czy też klamki. Trzeba było ręcznie je przesuwać aby otworzyć i zamknąć jedyne co działało to dociąganie drzwi. Przy próbie otwarcia był tylko trzykrotny sygnał piknięciem. Prawie standardową wadą tych aut jest siłownik klamki wewnętrznej który z czasem się przepala. Dla diagnozy trzeba sciągnąć boczek drzwi i w klamce znajdziemy siłownik dochodzą do niego dwa przewody jeden zielono-żółty jest to masa i w przypadku lewych drzwi fioletowy możemy właśnie na ten przewód podać plus aby sprawdzić czy zadziała jeżeli nie to po jego wymianie znów będziemy mogli cieszyć się sprawnymi drzwiami.
    piopius
    Level 1  
    Witam !
    Mój problem z drzwiami jest nieco inny przesuwają się bez problemu za pomocą przełączników jak i klamek z obu stron i chodzą w automacie jednak co jakiś czas muszę zamknąć je siłą bo dochodzą po czym wracają jak by ten rygiel domykający ich nie czuł i nie dociągał (tylko od kierowcy) czy ma ktoś jakiś pomysł czy może to być sprawa podobna jak wcześniej u kolegów z tym siłowniczkiem?
    zaustelek
    Level 1  
    Witam, mój problem z drzwiami pasażera jest taki, że odsuwanie działa bez zarzutu, natomiast siłownik jakby nie miał siły dostatecznie zadziałać. Za każdym razem rusza się , ale po resecie raz otwiera drzwi, a za chwilę przesuwa się tylko kawałek i wyskakuje błąd. Nadmiwniam, że siłownik wymieniłem na nowy. Ktoś wie co jest przyczyną??? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
    CUSTOM
    Level 11  
    Witam Panowie. Tak jak w temacie. Możecie mi podpowiedzieć który to jest ten czujnik CPO? Bo w podglądzie parametrów tylko on nie reaguje na otwieranie drzwi z lewej strony. Jedyny błąd jaki mam to ,że nie przeprowadzono inicjacji drzwi. A drzwi nie można otworzyć elektrycznie.

Dodano po 6 [minuty]:

[quote="zaustelek"]Witam, mój problem z drzwiami pasażera jest taki, że odsuwanie działa bez zarzutu, natomiast siłownik jakby nie miał siły dostatecznie zadziałać. Za każdym razem rusza się , ale po resecie raz otwiera drzwi, a za chwilę przesuwa się tylko kawałek i wyskakuje błąd. Nadmiwniam, że siłownik wymieniłem na nowy. Ktoś wie co jest przyczyną???
    Sprawdz jak klamka chodzi bez silownika. Moze za ciezko.?
    tadeuszgr
    Level 18  
    Peugeot 1007 drzwi
    Nie otwierają się drzwi pasażera. Po ręcznym otwarciu na chwilę odzywa się siłownik ale nie ciągnie.Po zamknięciu ręcznym dociąganie działa.Do rygla zamka dochodzi napięcie ok.10V ale żarówka 12V 21W nie świeci. Rygiel nie działa na osobnym zasilaczu z kompa.
    Mam pytanie ; czy prąd z BSI na rygiel zamka jest na bezpieczniku?
    Bo jeśli nie to wnioskuję, że uszkodzony jest BSI. Ale drzwi kierowcy działają dobrze.
    Proszę o podpowiedź.