Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrysler/neon/1 - Sekwencja nie przełącza się na LPG

artpro 26 Sep 2012 09:49 3003 2
    artpro
    Level 2  
    Witam, posiadam Chryslera neona 97r 2.0 . Gdy go odpalam, przełącznik od instalacji zaczyna pikać kilkakrotnie a zielona dioda mrugać. Gdy pochodzi kilka minut na bp id dodam gazu do 2000 obr. to zielona dioda zapali się na stałe na kilka sekund a potem znowu zaczyna piszczeć i mrugać. Do wczoraj wszystko było dobrze.. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów na bp, gdy próbuję przełączyć na gaz manualnie to sytuacja się powtarza. Jaka może być przyczyna?

Dane instalacji LPG:
    Reduktor: Tomasetto 09\317721
    Zawór gazowy j.w.
    Wielozawór: Grodków tor. 33l 01465
    Zawór tankowania: tomasetto
    Układ elektroniczny STAG-300

Poprzedni mój post został usunięty, do tego dodałem dane o instalacji jaką posiadam.
    raven155
    Level 14  
    Mruganie i pikanie świadczy o błędzie. Ja w stagu do tej pory miałem taką sytuacje gdy:
    -spaliła mi się cewka elektrozaworu przy reduktorze
    -zawiesił się wtryskiwacz gazu (był zabrudzony)

Polecam wizyte u gazownika, sprawdzi szybko błąd i będziesz wiedział na czym stoisz. Wizyta nie powinna być droga.

pozdrawiam
    artpro
    Level 2  
    Na czternastą umówiłem się w warsztacie z fachowcem, żeby zdiagnozował problem.
    Tylko chciałbym dowiedzieć się tu o możliwe przyczyny bo wiadomo jak to jest w warsztatach, facet się nie zna to mu wcisną kit, żeby jak najwięcej zarobić.

Dodano po 4 [godziny] 23 [minuty]:

Okazało się, że jeden z przewodów od wtryskiwaczy przepalił się bo dotykał do silnika i zwierał do masy... Kosztowało mnie to 40zł :/