Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TL-WN350GD - Przerywanie połączenia bezprzewodowego

fixer666 26 Wrz 2012 11:20 1248 2
  • #1 26 Wrz 2012 11:20
    fixer666
    Poziom 9  

Witam serdecznie.

Mam problem z bezprzewodową kartą TL-WN350GD (pod PCI). Odbiera ona bardzo słaby sygnał sieci (-85db i dalej). Router nadający sygnał to Thomson TWG850-4U. Antena karty PCI jest standardowa, taką jaką dodał producent (2dBi). Dodam, że komputer jest oddalony od routera w linii prostej jakieś 7m~10m oraz obrócony w przeciwnym kierunku względem źródła sygnału. Niestety nie mam żadnej możliwości przeniesienia komputera na "drugą" ścianę tak, żeby oba urządzenia wzajemnie na siebie "patrzyły", a przynajmniej żeby antenka była skierowana w stronę routera. Ciągnięcie kabla póki co też odpada. Przeskanowałem także wszystkie dostępne sieci bezprzewodowe programikiem inSSIDer i na tym samym kanale nadaje jeszcze 3 inne sieci. Mimo to w tym samym miejscu na laptopie nie mam tak wielkich problemów. Dodam, że przenosząc laptopa w przeciwną ścianę sygnał wzrasta aż do -49db co gwarantuje pełny możliwy transfer oraz brak utraty pakietów. Czy jest jakaś możliwość zwiększenia mocy odbieranego sygnału przez kartę w komputerze stacjonarnym, bez kombinowania z przenoszeniem całej jednostki w inne miejsce pokoju? Zastanawiałem się nad zakupem TL-WN722N, ale nie wiem czy poradzi sobie w tamtym miejscu.

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

0 2
  • #2 26 Wrz 2012 13:38
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Antenka przy karcie PCI ? to kup kabelek + podstawkę i wyciąg na zewnątrz, może mocniejsza antenak np 5-6 dbi by pomogła też.

0