Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niewłaściwie działający agregat rampy hydraulicznej

26 Wrz 2012 13:18 2892 4
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam problem z agregatem do rampy hydraulicznej. Rampa jest produkcji nieznanej firmy natomiast agregat mam od rampy firmy Hormann typ HLS2 (nie wiem czy jest on uszkodzony czy to może wina podłączenia/regulacji). Różnica pomiędzy rampami jest taka, że stara rampa posiada jeden siłownik do podnoszenia platformy, natomiast nowy agregat przystosowany jest do ramp z dwoma siłownikami. Aby obejść ten problem zamontowałem trójnik na wyjściu przewodów od platformy (dwa przyłącza węży połączone są trójnikiem i podłączone do jednego węża od siłownika).
    Prawidłowa praca rampy wygląda w ten sposób, że po uruchomieniu agregatu napełniane olejem są siłowniki od podestu, dopiero po osiągnięciu maksymalnego otwarcia uruchamia się siłownik od wargi rampy. Po wyłączeniu agregatu warga pozostaje otwarta natomiast podest opuszcza się na samochód. Aby złożyć rampę do pozycji spoczynkowej uruchamiamy agregat i podczas podnoszenia podestu warga powoli się składa.
    W chwili obecnej mam taką sytuację, że całość pracuje prawidłowo do momentu wyłączenia agregatu. Warga rampy zamiast pozostać otwarta od razu się chowa i dopiero platforma opada.
    Zdjęcia poniżej:
  • Poziom 28  
    Spróbuj wyregulować zawór dławiacy 17e - przydław przepływ - powinno zasterować 17f,a to zatrzymać siłownik nr. 6

Odkręć nakrętkę blokującą 17e i dokręcaj, jak dokręcisz za dużo to przestanie opadać siłownik nr.5, nic sie nie uszkodzi więc śmiało :)
  • Poziom 11  
    Witam, dziękuję za odpowiedź.
    Zawór 17e jest mocno przydławiony, platforma opuszcza się bardzo powoli. Zanim zacznie się opuszczać warga jest już na dole. Obawiam się, że uszkodzony jest zawór 17f a jest on w bloku monolitycznym i nie ma możliwości wymontować go. Jedna osoba powiedziała mi, że jeżeli zawór 17f jest uszkodzony to można jakiś zawór zaślepić i rampa powinna działać prawidłowo, nie wiem jednak czy jest taka możliwość?
  • Poziom 28  
    1) czy zasilasz cewkę 17d podczas pracy i po wyłączeniu pompy? czy po odkręceniu nakrętki trzymającej cewkę da się przesunąć suwak?

2) czy po wyłączeniu pompy i opadaniu rampy obraca się silnik?
    3) czy na wylocie B jest zamontowana dysza 0,7mm, może wypadła?
  • Poziom 11  
    Okazało się, że uszkodzony jest zawór wewnątrz całego bloku, brak możliwości naprawy - agregat wymieniony.