Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

thunderbird - thunderbird uszkadza załączniki

26 Wrz 2012 13:48 3255 6
  • Poziom 10  
    Problem jest od wersji 14
    na niektórych kompach podczas załączania PDF wywala program
    na niektórych uszkadza załączniki - już po dodaniu nie może ich odczytać
    po wysłaniu także
    klient odbierający Thunderbird 14 lub 15 także nie może odczytać
    na serwerze jednak pliki są poprawne
    odbiór za pomocą Outlook, Outlook Express, iScribe, odczytuje te same wiadomości
    komputery już niejedne robione od podstaw, ten sam soft, na niektórych to się robi na niektórych czasem, na niektórych zawsze
    Antywirus już wykluczony z podejrzeń
    To samo bez, z Esetem, KAV, Avastem
    Obojętnie jakiego viewera mam czy to Adobe Acrobat, Foxit Reader czy PDFX-viewer

Jakies sugestie ??
  • Poziom 9  
    potwierdzam mam to samo na wielu komputerach w firmie. Z moich obserwacji wygląda jakby działo się to przy załącznikach powyżej pewnej wielkości. Na pewno tak jest jak załącznik ma około 400kb. Poczta pobierana po IMAPie. W necie są sposoby jak niby temu zaradzić ale u mnie się to nie sprawdziło.

tu masz pewien przykład http://kb.wisc.edu/page.php?id=12472

niestety nadal mam ten problem
  • Poziom 22  
    Macie ustawione opcje przechowywania wiadomości lokalnie na komputerze (ustawienia konta -> synchronizacja)?
  • Poziom 9  
    z pewnych względów (niestety ta część profilu chce się przechowywać na serwerze novell a pliki TB każdego użytkownika to kilka Gb) synchronizacja jest wyłączona. W takiej konfiguracji testowałem to na różne sposoby. Z tym że serwer jest w sieci lokalnej i dostęp do poczty jest jak to w sieci LAN 100Mb/s .

Mam też lokalizację gdzie synchronizacja jest włączona ale efekt jest identyczny więc nie testowałem tego zbytnio pod kątem synchronizacji.
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany - załączniki nie były uszkodzone tylko Thunderbird nie mógł ich wyświetlić - problem z kodowaniem załącznika - zgłosiłem problem do Mozilli i okazało się że już wiedzą o tym i jest wersja 17 beta PL w której już to zostało rozwiązane - działa bez zarzutu jak narazie - pierwszy raz taki przypadek że się zawiodłem na tym programie. niestety trzeba ręcznie przeinstalować na betę bo nie wiadomo kiedy się pojawi wersja stabilna.
  • Poziom 9  
    dzięki - sprawdzę czy i u mnie pomoże
  • Poziom 2  
    inne rozwiązanie to zastosowanie dodatku Auto Compress File i ustawienie aby odpowiednie typy załączników były kompresowane i wysyłane jako ZIPy