Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podkręcanie 8600gt gigabyte

warszawa12332167 26 Sep 2012 15:30 1437 4
    warszawa12332167
    Level 12  
    Witam mam 8600gt od gigabyte ddr3 chłodzona pasywnie ale wieje w nią wiatraczek w odległości 6cm tak więc są niższe temp. I trochu ją podkręciłem programem EVGA , zwiekszyłem core oraz pamięci i wygląda to tak:
    Podkręcanie 8600gt gigabyte

w 3dmarku 2005 pkt z 10800 skoczyły do 12400
    Temperatura w stresie jakoś koło 78 stopni, tak więc moje pytanie zostawić tak jak jest czy coś zwiększyc? bo te wartości są tak na oko wszystkie i nic sie narazie nie sypie a nie chce popsuc tej karty, martwi mnie tylko ze przy benchmarku czy grach dziwnie piszczy czy dzwięk jakiś i nie wiem czy się nie zepsuje, powiedzcie czy zwiększac cos jeszcze.
    karolark
    Level 42  
    Podaj resztę konfiguracji - z modelem i mocą zasilacza .
    technikabasenowa
    Level 33  
    warszawa12332167 wrote:
    Procka mam athlona x2 240 2.8Ghz podkręconego do 3.4, płyta GA-MA74GM-S2H zasiłka:
    https://obrazki.elektroda.pl/8379034300_1309032418.jpg

Do takiego zestawu powinna wystarczyć :)

No cóż dużo można o tym powiedzieć ale nie to że jest dobry :-( i tu nie chodzi o jego moc tylko jakość
    Więcej nie kręć - w każdym razie na tym PSU :idea:
    _haker_1
    Level 32  
    technikabasenowa wrote:
    warszawa12332167 wrote:
    Procka mam athlona x2 240 2.8Ghz podkręconego do 3.4, płyta GA-MA74GM-S2H zasiłka:
    https://obrazki.elektroda.pl/8379034300_1309032418.jpg

Do takiego zestawu powinna wystarczyć :)

No cóż dużo można o tym powiedzieć ale nie to że jest dobry :-( i tu nie chodzi o jego moc tylko jakość
    Więcej nie kręć - w każdym razie na tym PSU :idea:

Nie do konca prawda. Nowsze LC-Powery nie sa takie zle (nie mylic z dobre).
    Niestety dopoki jakis moderator sie nie zlituje i nie uaktualni tzw "czarnej listy zasilaczy" to mity dot. LC Power i chociazby Xilence beda dalej powtarzane. Dawniej byl to szrot, dzis LC power produkuje zasilacze klasy takich dajmy na to Fortronow a Xilence nawet high-endowe pozycje >500zl, ktore na czarna liste na pewno nie zasluguja.

Przy tak skromnej platformie mozna bez problemu krecic jesli zasilacz jest sprawny (wiadomo, ze nawet zasilacze z wyzszej polki potrafia czasem platac figle).

Mozna krecic ale.. jesli ma sie o tym pojecie.

warszawa12332167 wrote:
    Witam mam 8600gt od gigabyte ddr3 chłodzona pasywnie ale wieje w nią wiatraczek w odległości 6cm tak więc są niższe temp. I trochu ją podkręciłem programem EVGA

Nie wiatraczek tylko wentylator. Jaka srednica? Pasta termo w miare nowa czy stara kilkuletnia?

warszawa12332167 wrote:

Temperatura w stresie jakoś koło 78 stopni, tak więc moje pytanie zostawić tak jak jest czy coś zwiększyc?

Temperatura stosunkowo duza - wnioskuje, ze albo wentylator slaby, albo radiator (jakie to chlodzenie pasywne?) slaby albo pasty termo stare i zaschniete. 78st'C na GPU? Podaj pozostale odczyty - np temp pamieci na karcie. Powinny byc dostepne chocby po sciagnieciu i uruchomieniu GPU-Z.

warszawa12332167 wrote:

bo te wartości są tak na oko wszystkie i nic sie narazie nie sypie a nie chce popsuc tej karty,

Bo i podkreca sie "na oko" a moze raczej "na wyczucie" i " z glowa". Nikt ci nie powie ile wyciagniesz z danego egzemplarza - czysta loteria. Podkrecaj rdzen/pamieci o 10-20MHz i test 3DMarkiem. Gdy zobaczysz artefakty przy jakims taktowaniu odpusc ze 20MHz i bedziesz miec stabilnie podkrecona karte. Najlepiej podkrecaj oddzielnie rdzen/pamieci zeby wiedziec co powoduje artefakty.

warszawa12332167 wrote:

martwi mnie tylko ze przy benchmarku czy grach dziwnie piszczy czy dzwięk jakiś i nie wiem czy się nie zepsuje, powiedzcie czy zwiększac cos jeszcze.

Zapewne jakies cewki piszcza. Jesli nie kombinujesz nic z jakimis V-modami to nic zlego nie powinno sie stac, aczkolwiek... wiadomo, ze OC ma jakis tam wplyw na zywotnosc sprzetu, ta NVidia 8600 tez mlodoscia nie grzeszy.

Powiedzmy tez sobie szczerze, ze wiele wiecej z tego sprzetu wykrzesac sie nie da. 2,8@3,4GHz w przypadku tego AMD 3600+ to takie optymalne OC (choc zdarzaly sie egzeplarze smigajace w okolice ~3,8GHz), karta tez juz jest dosc wiekowa. Jesli grasz w jakies starsze gierki i ci brakuje tych 5 fpsow to mozna kombinowac ale w przypadku nowych produkcji nie ma co liczyc na cuda.