Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP5550 Color Laser - częściowo rozmazany wydruk na A3

26 Wrz 2012 15:40 1632 4
 • Poziom 11  
  Mam problem z drukarką HP 5550, który objawia się tym, że przy wydrukach A3 obraz jest częściowo rozmazywany. Około 19cm od dołu strony obraz zaczyna się rozmazywać (minimalne rozmazanie) do około 5,5cm(maksymalne rozmazanie). W tej odgległości rozmazanie nagle się kończy i drukarka zaczyna drukować z poprawną jakością. Tonery były już wymieniane, ale nic to nie pomogło. Rozmazywane są wszytkie kolory C M Y K. Wydruk testowy w załączniku.

  Przy wydrukach A4 problem nie występuje.
 • Poziom 28  
  A w jakim stanie jest fuser i pas transerowy? Próbowałeś podmiany. Ile drukarka ma wydrukowane stron, kiedy była konserwowana. Czy tą usterkę oglądał jakiś serwis? Napisz coś więcej.
 • Poziom 17  
  Jeśli masz wersję z kilkoma tacami to spróbuj puścić papier z innej tacy.
  Przerwij wydruk przed piecem i sprawdź obraz na kartce.
  Przerwij wydruk w momencie zaciągania papieru z tacy i sprawdź obraz na pasie.
  Napisz co wyszło
 • Poziom 11  
  Fuser i Pas transferowy jest ok, wydruk na A4 wychodzi idealnie. Podmiany nie próbowałem ponieważ nie posiadam zapasowego fusera. Drukarka była konserwowana około 3lata temu. Drukarki nie dawałem do serwisu. W załączniku skan wydruku stanu zużycia

  Sprawdziłem dzisiaj wydruk przed wejściem do pieca. Toner w miejscu wcześniejszefo rozmazania jest dobrze naniesiny. Rozmazanie musi powstawać w piecu. Czy jest mozliwa kalibracja pieca?
 • Poziom 17  
  wygląda na brak synchronizacji obrotów rolek prowadzących papier i rolki grzejnej. Piec kręci się ciut szybciej i póki trzymają wcześniejsze rolki piec rozmazuje obraz. Gdy rolki puszczają, kartka ma prędkość pieca i utrwalanie jest bez poślizgu. A4 mieści się między rolkami i piecem stąd jest OK. To jest moja teoria, z praktyki to raczej piec ma większy docisk i siłę ciągu. Sprawdź czy rolki nie są już dość znacznie zużyte. Czy średnica ich zbytnio nie zmalała. Sprawdź czy obraz jest dobrze utrwalony pocierając palcem po wydruku. Jeśli jest regulacja docisku rolek pieca-zwiększ ją minimalnie i sprawdź wydruk. Jak nie pomoże wróć koniecznie do poprzedniej nastawy. Ewentualnie czy cały napęd rolek kręci się lekko z uwzględnieniem oczywiście oporów silnika.

  Dodano po 6 [minuty]:

  Jeśli piec jest z folią to może jest poślizg folii. Rozbierz, wyczyść, przesmaruj. Może pomoże.