Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel/VBA - Sumowanie komórek z wyświetleniem wyniku

kedarkk 26 Wrz 2012 17:54 6564 5
  • #1 26 Wrz 2012 17:54
    kedarkk
    Poziom 9  

Witam
    Mam takie pytanie jak zrobić w excelu/VBA aby sumowało mi komórki np od L4 do L50 ale po wciśnięciu przycisku wstawionego z formantów formularza lub formant ActiveX i wyświetliło wynik w dowolnej formie najlepiej w wyskakującym oknie oraz samo znikało/zamykało się okno po np 10sek.
    Szukałem trochę ale nie bardzo wiem jak sformuować pytanie.
    Pozdrawiam i czekam na info

0 5
  • #2 26 Wrz 2012 19:02
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

"Wyskakujące okno" - trzeba wykorzystać UserForm, MsgBox sie do tego nie przyda. Przy zdarzeniu Initialize formularza, wpisz wywołanie procedury zamykającej formularz przez Application.OnTime (opis z przykładem w pomocy).
    Sumuj przez Worksheetfunction.Sum(argumenty), wartość przypisz do Label.Caption i... to wszystko.

0
  • #3 26 Wrz 2012 19:38
    kedarkk
    Poziom 9  

A czy mógłbyś wklepać tą formułę bo jestem pocztkującym i nie bardzo wiem o czym mówisz bardzo. Czy mam przypisac ta formułę do formulaza czy do ActiveX.
    Pozdrawiam

0
  • #5 26 Wrz 2012 21:18
    kedarkk
    Poziom 9  

Dzięki serdeczne o to mi chodziło.
    Mam jeszcze jedno pytanie jeśli sumuję te cyfry i są one jako kwota to gdzie mogę zmienić to aby suma była z końcówką zł i miała tylko 2 miejsca po przecinku bo teraz wywala mi 10 miejsc po przecinku,
    Pozdrawiam serdecznie

0
  • #6 26 Wrz 2012 21:26
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Zmień typ (przyjmie ustawienia systemowe waluty): wynik=CCur(wynik)

Możesz również zaokrąglić i dodać symbol waluty. Czyli w naszym przykładzie, w kodzie formularza

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0