Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar SL348XW - Naprawa amortyzatorów

26 Wrz 2012 18:51 3990 4
  • Poziom 11  
    Witam.
    Poszukuję informacji, gdzie mogę dostać paski gąbki elastomerowej do regeneracji amortyzatorów w pralce Polar SL348XW. Amortyzatory wymontowałem obydwa i w sumie potrzebuję tylko czterech pasków gąbeczki aby przywrócić im sprawność. Obecnie pralka pracuje na amortyzatorach tymczasowo, prowizorycznie zaadoptowanych od pralki zupełnie innego producenta, (nawet nie wiem jakiego), znalezione i mają zupełnie inna budowę, choć zasada tłumienia ta sama. Oryginalne amortyzatory od tej pralki są okrągłe, z okrągłymi goleniami pracującymi w dwóch paskach pianko-gąbki elastomerowej. Zaadoptowane amortyzatory, to zaprasowane w blachach prostokątne, plastikowe golenie z prostokątnymi kawałkami pianki, które trą od wewnątrz o blachę obudowy. Wszystko działa, ale na granicy skoku, bo są przykrótkie.

Jeżeli ktoś orientuje się skąd wziąć materiał na paski elastomerowe do oryginałów, bardzo proszę o wszelkie informacje. Próbowałem coś wygooglować, ale nic konkretnego nie znalazłem. Zakup nowych amorów, to raczej nierentowna ostateczność.
  • Poziom 11  
    Pralka jest moja i od 18 lat wywiązuje się z powierzonych jej zadań :). W tym czasie zniszczyła dwa paski napędowe, kilka razy rozsypała tachometryczną prądniczkę i raz się przytkał przewód od presostatu. Prądniczkę składałem z resztą pierwszy raz na podstawie Twoich wskazówek skryn - więc jeszcze raz dzięki :D. Od jakiegoś roku nagminnie zaczęły gnić blachy obudowy zewnętrznej i nie nadążam z "poprawkami lakierniczymi" ...ale w końcu to osiemnastolatka :D

Wracając do meritum tematu, to szkoda mi trochę ładować prawie dwie stówki w nowe amory. Dzięki za link do sklepu. Gdybym jednak zdobył elastomerową gąbeczkę, wyciąłbym nowe paski i stare by śmigały jeszcze parę ładnych latek. Dwa paski z czterech (zewnętrzne) wytarły się na amen, ale dwa pozostałe wyglądają idealnie, aż dziw, że 18 lat były wycierane przez gładź goleni. Same golenia z resztą nie mają najmniejszych śladów zużycia. Praktycznie da się nich złożyć jeden amortyzator, na drugi brakuje dwóch pasków z elastomeru. Tak myślę, że może w serwisach rowerowych coś namierzę? Podejrzewam, że kawałek elastomeru, z którego wycięłoby się paski o grubości kilku milimetrów, szerokości pół centymetra i długości kilku centymetrów byłby tańszy niż dwa nowe amortyzatory?
    Tymczasem jestem miło zaskoczony płynnością pracy i wirowania na prowizorycznych zamiennikach, może się sprawdzi stara polska tradycja, że "prowizorki są najtrwalsze" :). W międzyczasie jednak wierzę, że gdzieś trafię na materiał, z którego będzie można wyciąć nowe paski.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Do tej pralki pasują przecież zwykłe najtańsze amortyzatory nowego typu do zw. PS-ki. Kosztują grosze. Tulejki trzeba tylko przełożyć. Daj spokój z jakimiś elastomerowymi gąbkami .
  • Poziom 11  
    Dzięki za info. Że też sam na to nie wpadłem żeby szukać po nazwie producenta, tylko uparłem się na wyszukiwanie dla konkretnego modelu :(. Wsparty cenną wskazówką znalazłem AMORTYZATOR PRALKI POLAR PS663/PD/PDG.../PDN/PDS/PDH/PDT myślę, że kupię dwie sztuki i będzie OK. Może nawet się obejdzie bez przekładania tulejek, bo oryginały maja otwór 10mm w tym modelu uniwersalnym chyba też tak jest. Jeszcze raz wielkie dzięki za cenne wskazówki.