Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toshiba a300 - nie startuje - czarny ekran po włączeniu

26 Wrz 2012 19:01 5571 8
  • Poziom 2  
    Witam,
    źródłem problemu jest próba instalacji windowsa. Chcąc zainstalować windowsa pierwszą rzecz którą zrobiłem, to było wejście do BIOS i ustawienie opcji, żeby startował mi z płyty. Jak wychodziłem z BIOS - wciskając opcję wyjdź i zapisz zmiany - laptop się zawiesił. Zrezygnowany po jakimś czasie zresetowałem go na "twardo" i od tego momentu zaczął się problem.

Włączam kompa i ekran czarny - nic się na nim nie wyświetla. Komputer chodzi, na kompie świecą też się światełka, jednakże ekran ciemny, nic nie mogę zrobić.

Podejrzewam, że BIOS się sypnął. Co o tym myślicie? i najważniejsze jak to naprawić? ktoś rzucił myśl, że wyjąć baterię od BIOS-a i go zresetować, czy to dobry pomysł? a jak tak - to jak to zrobić?

może jakieś inne pomysły?
    czy serwis tylko?
  • Poziom 43  
    knup napisał:
    wyjąć baterię od BIOS-a i go zresetować, czy to dobry pomysł? a jak tak - to jak to zrobić?

Na pierwszy ogień to dobry pomysł.Musisz poszukać w instrukcji jak to zrobić.
  • Poziom 28  
    O ile pamiętam to aby dobrać się do baterii musisz rozebrać całego laptopa. Jeśli będziesz mieć szczęście to może wyjęcie baterii coś da, ale te laptopy mają wadę i pada sterownik klawiatury winbond, kŧóry steruje nie tylko klawiaturą ale całym procesem uruchamiania laptopa.
  • Poziom 37  
    Aby dorwać się do baterii musisz zdemontować klawiaturę następnie odkręcić górną pokrywę laptopa (to z klawiaturą i przyciskami) bateria znajduje się pod białymi naklejkami w okolicy gniazd mikrofonu i słuchawek. Bateria jest lutowana. Warto też sprawdzić czy nie należało by jej wymienić.
  • Poziom 28  
    Bateria nie jest lutowana, ma wtyczke pod modulem modemu chyba.
  • Poziom 37  
    techrys napisał:
    Bateria nie jest lutowana, ma wtyczke pod modulem modemu chyba.

Zależy o której mówimy. Miałem 2 dni temu w rękach płytę od a300 z zewnętrzną grafiką ATI i miała baterię pod naklejkami tam gdzie mówiłem czy lutowana głowy obciąć nie dam ale a200 i m70 i inne miały lutowaną więc pewnie i tu też
  • Poziom 10  
    Ja tez mam laptopa Toshiba A300, do baterii jest się trudno dostać znajduje się pod dołem płyty głównej.

Jesli po włączenieu laptopa chodzi on normalnie tylko wyswietl sie czarny ekran, to po jego włączeniu zacznij wciskać jakieś klawisze na klawiaturze i sprobuj też powciskaś coś na tej płytce dotykowej nad klawiaturą. Też kiedyś miałem taki sam problem, i to mi pomogło, ale problem dalej powracał, pomogła aktualizacja Biosu, ale z tym zaczekaj.

Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Hmm na dniach robiłem w takiej tośce nec.tokin (kondensator procesora) po wstawieniu złych pojemności efekt był identyczny.

Komp wstawał ale tylko świeciły się kontrolki zasilania podświetlenie napisu satelite startował wentylator i koniec dysk martwy nawet się nie kręcił zero reakcji podświetlenia itp. Jak zrobiłem z tym porządek to chodzi jak nowy ale przed taką operacja trzeba zrobić dokładną diagnozę i podanie napięcia na bateri CMOS i tak Cię nie ominie.
  • Poziom 1  
    Witam.
    U mnie pojawił się problem z Tośkiem bardzo podobny... Od jakiegoś czasu były takie cyrki, że po włączeniu był czarny, niepodświetlony ekran, ale wystarczyło, że wziełam Tośka do rąk, poprzechylałam go w lewo i w prawo i jakoś załapywał. To sie przytrafiało co jakiś czas. Gdzies doczytałam że problemem mogą być kości RAM. Rozkręciłam, sprawdziłam. Wsio ok. Po skręceniu normalnie działał, chyba tylko raz pojawił się ten problem. Niestety ostatnio Tosiek postanowił zrobić mi gorszy numer. Po włączeniu normalnie kontrolnie CD-rom kręci, wentylator startuje, ale ekran jest czarny, niepodświetlony. Tym razem nic nie pomaga. Kości byly wyciągnięte, sprawdzone w innym kompie. Sprawne. I tak było w pierwszy dzień świąt, w ogóle nie chciał współpracować. W drugi dzień swiat mąż siadł do niego, odpalił a Tosiek jak gdyby nigdy nic wystartowal. Podziałał jedynie 2 dni. Dziś znów pojawił się ten problem. Ktoś ma jakiś pomysł co moze go boleć? Czy już tylko wieżowiec, 10 piętro i krawężnik?