Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes-Benz w124 - Uszczelka pod głowicą ? Woda w oleju.

26 Wrz 2012 21:11 18510 43
  • Poziom 11  
    Witam, dziś przeżyłem szok.
    Dostałem do malowania boczek Mercedesa w124, automat, 88 r. Auto paliło jak paliło, po zapaleniu bardzo niskie wolne obroty.

Ale przejdźmy do meritum, dziś wyjeżdżam z kabiny, samochodzik chodzi sobie na tych swoich wolnych obrotach. Po chwili chcąc go przestawić, dodając więcej gazu samochód zgasł.
    Próbując go zapalić nie ma jakiejkolwiek reakcji, nie zapali. Zostawiłem go chwile.
    Po pewnym czasie z wielkim wysiłkiem zapalił, jednak chodził jakby na 3 cylindry, nierówno, chmura dymy z tłumnika, zgasł. A więc otwieram maskę, z lewej strony, patrząc na przód silnika jest wielka plama oleju z wodą. (na plastiku pod silnikiem).

Zbiornik wyrównawczy pusty, po otwarciu korka do wlewu oleja olej ma kolor kawy z mlekiem, czyli woda z olejem jeśli dobrze myśle. Taką samą substancje można znaleść przy pod filtrem powietrza, śladowa ilość.

Czy to uszczelka pod głowicą czy może coś więcej ?

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

PS.
    Chyba to większy problem. Wlewając wodę do zbiornika wyrównawczego woda leje się do silnika, glos tak jakby wlewała się do miski olejowej, czy to możliwe ?

O dziwo, samochód zapali.
  • Poziom 31  
    Głowica do ściągnięcia i wszystko będzie jasne.
  • Poziom 11  
    Jeszcze mam takie poboczne pytanko, czy ma na to jakiś wpływ, to, że z pozycji 2 na automacie zostało wrzucone 3 lub D bez zatrzymania pojazdu ?

To pierwszy automat w jakim siedziałem.
  • Poziom 20  
    To nie ma znaczenia. Głowica do góry.
  • Poziom 28  
    Jaki to silnik ? Jak benzyniak m102/103/104 to tam jest ciekawy napinacz łańcucha. Jak się go nie umie złożyć to zrywa łańcuch rozrządu lub kółko wałka rozrządu. W silniku m104 jest jeszcze dodatkowe utrudnienie w postaci wałka ssącego ze zmienną fazą rozrządu.
  • Poziom 11  
    Tak jak myślałem, tutaj jest większy problem.
    Odkrecając tą cześć, gdzie jest termostat znalazłem tam kawałek aluminium, 0,5cm x 1cm
    Odkręcając świece, zauważyłem, że jedna świeca jest całkowicie zmiażdżona.

Lecimy dalej z głowicą, mam instrukcje jak to zdjąć (Sam Naprawiam - MERCEDES w124, może sobie poradzę).

PS. Jak odkręcić tą osłone, czy prowadnice ?
  • Poziom 28  
    Widzę , że nigdy tego nie robiłeś, nie wiem, czy sobie poradzisz. Ta prowadnica jest mocowana na kołki. Do wyjęcia wybijakiem udarowym albo spec-wyciągaczem.
  • Poziom 11  
    Nie da rady tego zrobić domowymi metodami ?

PS. Problem "rozwiązany".
    Jak widać na poniższych fotkach, zawór się "zmęczył".

Opłacalna naprawa ?

Piękna głowica, aż miło patrzeć... Co może zrobić główka od zaworu.

Tłok również do wymiany.

Opłaca się to remontować ?
  • Poziom 14  
    Cytat:
    Opłaca się to remontować ?

może zdradzisz wreszcie tajemnice jaki typ silnika ?

M102/103 , nie opłaca się .
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Silnik m102. Niezły bałagan, słupek na złom.
  • Poziom 11  
    Słupek ? Jestem lakiernikiem, nie mechanikiem ;)

Dlaczego nie opłacalny jest remont ?
    Na allegro głowice używane chodzą po 300 - 500 zł. Tłok to 100 zł.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Za 600 można kupić silnik bez osprzętu. Tylko nie od cwaniaków z allegro tylko od normalnych ludzi. Kiedyś tych silników wywiozłem chyba z 10 na złom, kompletnych, bo nawet po 300 zł nie było chętnych.

Blok nie ucierpiał ? Nie porysowało cylindra ? Wymiana 1 tłoka, do tego używanego z innego silnika to wdł mnie druciarnia.
  • Poziom 11  
    Szczerze, to ja nawet nie wiem jaka jest pojemność tego silnika, auto jest ze Szwecji, dowodu nie mam, a mało się znam na takich samochodach.

Hmm, to jest stary samochód, więc nie wiem, czy nie kupić jednak tych używanych części.
    Nie, cylinder wygląda na dobry ;)
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Pojemność masz wybitą na głowicy, jak zdjąłeś pokrywę zaworów to znajdziesz w okolicy 3 konika zaworowego.

To jest stary samochód ? No proszę Cię.
  • Poziom 11  
    Rocznik 88.

24 lata samochód, chyba, że Mercedes 24 letni to nie taki stary.

Proszę, weź poprawkę na to, że jestem lakiernikiem, nie mechanikiem ;)

PS. Jeśli mogłbyś mi pomóc i podsumować co by trzeba było zakupić, żeby ten potworek ożył to byłbym wdzięczny.

PS2. Szukając wybitej pojemnosci znalazłem tylko "5701" albo jestem ślepy, albo na tej głowicy nie ma wybitej pojemności.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Najtaniej chyba będzie kupić ''golasa'' bez osprzętu. Za stary dostaniesz pewnie ponad 100pln na złomie. Głowicę można używaną założyć , ale tłok stary...
  • Poziom 11  
    O starym tłoku nie ma mowy, tylko głowica.

Jest tutaj ktoś z okolic Krakowa kto miałby taki silnik na sprzedaż ?
  • Poziom 14  
    M102 czyli :
    1,8
    2,0
    2,3
    jak kol. wyżej napisał określ poj . lub podaj VIN / nr budy / to sie ustali :D
  • Poziom 28  
    W 124 nie było 1.8 więc albo 2.0 albo 2.3 Jak masz zdjętą głowicę i nie możesz znaleść na głowicy, zmierz średnicę cylindra. Dla 2.3 95,5 mm, dla 2.0 89,0 mm.

Jak miałeś 2.0 możesz z powodzeniem wsadzić 2,3. Cały osprzęt pasuje i zostaje.
  • Poziom 14  
    Wiem że nie było ale
    szukając innego silnika M102 może trafić na 1,8 / nadmiar info nie zaszkodzi :D /
  • Poziom 28  
    Na dole silnika od strony kolektora wydechowego, o ile dobrze pamiętam, jest nabity nr. silnika. Po nim też można rozpoznać.
  • Poziom 11  
    A jeszcze jedna rzecz. To jest automat, jest jakaś różnica jeśli chodzi o silnik ?

POJEMNOŚĆ 2.0
  • Poziom 11  
    No to zabieramy się do poszukiwania silnika 2.0 lub 2.3.

Dzięki wszystkim za rady. ;)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ostatnio na portalu aukcyjnym kupiłem 2.3 za 300 i 2.0 za 250 z osprzętem, kompletne. Oba wstawione i oba śmigają. Warto kupować silniki, które da się jeszcze odpalić w dawcy, zagrzać i sprawdzić choćby ciśnienie na panewkach, posłuchać na zimnym, lubią mieć problemy ze szklankami, stukają, często od przypchanych kanałów olejowych.
  • Poziom 28  
    No i oczywiście najlepiej taki, co nie widział gazu, bo potem są problemy z ustawieniem wtrysku.
    E, jak stary silnik działał, przełoży osprzęt to nawet nic nie będzie musiał ustawiać, poza aparatem zapłonowym, żeby palec ładnie w odpowiednie miejsce kopułki trafiał.
  • Poziom 11  
    Nie wiedziałem, że tak ciężko znaleźć silnik do tego potwora.
    Wszędzie mają 2.3, mało jest 2.0, a właściciel uparł się, żeby założyć 2.0, bo ktoś mu powiedział, że przy 2.3 osprzęt może nie wytrzymać.
    Bzdura, 2.3 nic nie rozwali. Silnik 2.0 śmiało może być od mniejszej siostry W124, czyli 190-ki. Są identyczne a osprzęt masz.
  • Poziom 11  
    Witam po krótkiej przerwie, silniczek nowy załatwiłem, mała różnica była, pompa paliwa w tamtym była chyba elektryczna ( zaślepka w miejscu, w którym w starym silniku była mechaniczna ) - więc musiałem przełożyć wałek który napędza tą pompe.

Ale przejde do sedna - jak ustawić teraz zapłon ?