Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dedra DESTi203p Uszkodzony (urwany) potencjometr nastawu prądu

26 Wrz 2012 21:27 2040 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    niedawno kupiłem spawarkę DEDRA DESTi203p i jestem z niej bardzo zadowolony. Niestety dzisiaj miałem mały wypadek otóż przypadkiem spadł mi kawał żelastawa ze stołu na moją spawarkę uszkadzając (urywając) pokrętło nastawu prądu.
    Nie wiem co mam w takim przypadku zrobić ponieważ ewidentnie jest to moja wina.
    Spawarka nie posiada żadnych plomb więc zerknąłem do środka na owy potencjometr jest to model RV28P1. W Polsce jest niestety nie dostępny.

Co mam zrobić z takim fantem gwarancja czy naprawa na własna rękę.
    Namierzyłem potencjometr o podobnych parametrach ale moja wiedzą nie ogarnia tego czy to jest to samo. Zamiennik jaki namierzyłem to TELPOD SP-1.2 100K A 20P3.

Proszę o rade w tej sprawie oraz sprawdzenie czy zamiennik to samo co orginał i czy tak po prostu można go przelutować i będzie dalej hulało.
    Zastanawiam się również na posklejaniu elementu klejem epoksydowym bo cały mechanizm nie uległ uszkodzeniu.

PS Spawarka zakupiona w Castoramie w Krakowie 2 miesiące temu.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam Tomek
  • Poziom 17  
    Wylutuj potencjometr (najpierw zrób zdjęcie lub narysuj jak był podłączony) i podjedź do sklepu z częściami elektronicznymi. Mając go jako wzór na pewno dobiorą właściwy zamiennik.
  • Poziom 2  
    spawalnik napisał:
    Wylutuj potencjometr (najpierw zrób zdjęcie lub narysuj jak był podłączony) i podjedź do sklepu z częściami elektronicznymi. Mając go jako wzór na pewno dobiorą właściwy zamiennik.

Dzięki za pomoc
    ale najpierw spróbuje to posklejać klejem epoksydowym
  • Poziom 2  
    klej epoksydowy rozwiązał sprawę

jeśli by ktoś potrzebował zdjęć owej spawarki od środka służę pomocą
  • Poziom 22  
    Witam

Przymierzam się do kupna wyżej wymienionej spawarki.
    Możesz napisać jak się sprawuje po 2 latach pracy?