Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Kamera zew. wifi] Jaką kamerę zewnętrzną wifi kupić ?

bolass 26 Sep 2012 21:28 13518 6
Optex
    bolass
    Level 12  
    Witam ,proszę o doradzenie jaką zewnętrzną, bezprzewodową kamerę z możliwością nagrywania warto kupić. Oczywiście nie najtańszą ale w przystępnej cenie. Dziękuję.

Moderated By sharp:

Zabezpieczenia Bazar to nie jest dział dyskusyjny.
    Ostrzeżenie.

• Optex
    iZabezpieczenia
    Level 13  
    Dla każdego przystępna cena jest inna. Warto, żebyś określił budżet, jaki planujesz przeznaczyć na urządzenie.

Rynek kamer ze zintegrowanym wifi jest dość ograniczony i urządzenia są albo "przeciętnej" jakości, albo stosunkowo drogie. Czy w grę może wchodzić kamera zewnętrzna + access point?
  • Optex
    Korgoth
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kolego, napisałeś w złym dziale.
    Poproś admina o przeniesienie.

Odnośnie pytania:
    Nie kupować :)
    Prawda jest taka, że odkąd siedzę w kamerach IP to nie widziałem zewnętrznej kamery w wbudowanym WiFi, która działała być dobrze. BA! Nawet przeciętnie.

Jedyne słuszne rozwiązanie, to zakup kamery + anteny kierunkowej zewnętrznej, np. Ubiquiti. Koszt anteny to jakieś 280 zł, a masz przynajmniej święty spokój i pewność rozwiązania.
    Np. zestaw TCM-1111 + Ubiquiti - sprzedałem tego masę, jeszcze nie spotkałem się, żeby ktoś był nie zadowolony. Kamera w cenie około 1200-1300 zł.

Drugim rozwiązaniem jest zakup kamery ze slotem kart pamięci i zamontowanie w niej karty pamięci WiFi, np. PQI Air Card A200 SD WiFi microSDHC cl10 16GB.
    Kamera nagrywa na karcie o detekcji, ty podchodzisz z laptopem pod kamerę i zgrywasz materiał. Minus to mała pojemność no i konieczność podchodzenia pod kamerę.
    iZabezpieczenia
    Level 13  
    Z Ubiquiti i Acti też mam bardzo dobre doświadczenia i mogę polecić w ciemno.
    scandaliks
    Level 25  
    Korgoth wrote:
    Np. zestaw TCM-1111 + Ubiquiti - sprzedałem tego masę, jeszcze nie spotkałem się, żeby ktoś był nie zadowolony. Kamera w cenie około 1200-1300 zł.

Tu Ci dobrze poleca kolega.Ja stosuje Loco M5 5GHz po obu stronach Kamera-Sieć klienta i bezprzewodowo jest super.
    dipol_wlan
    Level 24  
    Jeżeli monitoring ma działać stabilnie to podłącz punkt dostępowy na 5GHz np Ultiair. Obecnie jest tyle sieci na 2.4 GHz, że taki monitoring mógłby nie działać stabilnie.
    Przed instalacją monitoringu polecam lekturę:
    http://www.xxxxx.com.pl/ultiair_-_wydajna_i_b..._pomoca_technologii_bezprzewodowej_bib507.htm
    http://www.xxxx.com.pl/ultiair_-_przyklady_instalacji_i_zastosowan_bib508.htm

Moderated By fortronik:

3.1.10. Zabronione jest rozpowszechnianie, bez zgody Usługodawcy, reklamy w każdej postaci, w tym kryptoreklamy.

bolass
    Level 12  
    Dziękuję za udział w dyskusji.