Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nbox HDTV recorder - N-ka brak TVP1 HD

26 Wrz 2012 21:36 4182 4
  • Specjalista elektryk
    Witam
    Wymieniałem dzisiaj konwerter podwójny na poczwórny, klient zmienił dekoder na model HDTV z możliwością nagrywania, dołożyłem drugi przewód do tego dekodera, na 3-cim wyjściu funkcjonuje Cyfrowy Polsat, 4-te wyjście nie wykorzystane.
    Sygnał jaki odczytałem na dekoderze przed wymianą konwertera siła86, jakość 36. Na tym samym programie, po wymianie konwertera i korekcji anteny (uzyskałem 80dB na analizatorze, wszystkie wyjścia nie są identycznie symetryczne) siła 87, jakość 50, jednak drugie wyjście antenowe które podłączyłem - brak siły i jakości , status kontrolki na menu obok pasków z poziomami sygnału - czerwony.
    Zamieniłem więc przewody przy samym tunerze (Ant 1 z Ant2) -efekt był ten sam, siła i jakość dla wejścia pierwszego jest, wejście drugie bez zmian - czyli nie była to wina przewodu czy konwertera. Przyszło mi do głowy, że dekoder się zawiesił, więc wyłączyłem go z prądu, no i wtedy zaczęły się cyrki, siła 86 - jakość 0, nie dotykałem w tym czasie anteny i konwertera - polsat cyfrowy cały czas funkcjonował poprawnie.
    Ponownie zacząłem ustawiać antenę, uzyskałem jakość max 12, i cały czas plansza, że dekoder odbiera sygnał z hotbirda i nic więcej. Po pewnym czasie podłączyłem nową czaszę ze starym konwerterem - max jakość jaką udało się ustawić na 10m nowo zarobionym odcinku przewodu - jakość 30, w końcu zdesperowany zadzwoniłem na super linię, tam kolega przeprowadził krok po kroku czynności jakie mu powiedziano, po dzikim procesie odczarowywania tunera wyskoczyła jakość 60, siły nie pamiętam, wszystko niby zaczęło działać, anteny z konwerterem nie musiałem korygować. Niestety po dwóch godzinach klient informuje mnie, że nie działa TVP1 HD, po telefonie do biura obsługi, gdzie kazano mu zamienić wejścia antenowe, znowu zaczęły się cyrki z brakiem sygnału, dowiedział się też, że ma za słabą jakość sygnału (nie wiem, jaki ma obecnie) no i że n-ka jest lepsza od polsatu bo bardziej czuła ;) dlatego trzeba poprawić ustawienie anteny - tylko ja Was się pytam jak to zrobić, kiedy ten badziewny n-box recorder pokazuje ciągle co innego, chyba po każdej zmianie ustawienia anteny trzeba by go resetować, ale tak anteny to się nie ustawi. Talerz min 80-tka, konwerter http://skleptvsat.home.pl/pl/p/Konwerter-Comsat-Universal-Quad-LNBF/215
    Czy dekoder może być uszkodzony, jego wariackie wskazania mogą być podstawą do reklamacji, wymiany urządzenia?
    Pzdr
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista elektryk
    Mało mam już styczności z antenami sat, wiem, że prawie każdy dekoder pokazuje inne wartości, ale z praktyki pamiętam że były one stabilne, wahały się w małych zakresach i nie zmieniały się drastycznie po każdym resecie urządzenia. Na ironię na infolinii zaczynają właśnie od pytania o poziom na ich wspaniałych paskach jakości i siły sygnału.
    Analizatorem ustawiony max poziom sygnału, na wykresie constelacji wydaje się być optymalnie..
    pzdr
  • Specjalista elektryk
    Po dzisiejszym dniu jestem w punkcie wyjścia. Podstawiłem dekoder HD - C+, tam gdzie był podłączony, sygnał sięgał 4 i pół, na opisywanym talerzu pełen pasek - 5 (na zielono) - obrazu jednak brak a polsat cyfrowy jak działał tak dalej działa. Czyli rzecz nie koniecznie leży w samym tunerze N-ki. Ponownie ustawiliśmy talerz, podstawiłem stary konwerter Twin - uzyskaliśmy 40 jakości, 60 siły sygnału, na poczwórnym 0 jakości, 80 siła sygnału. Zamieniłem Qada na inny model - jakość 20, (siła nie pamiętam) obraz jest niestety niestabilny - TVP 1 HD się wiesza.
    Na antenach 60tkach kolega uzyskiwał 80% jakości, tutaj także się poddał, jeszcze raz podstawię nowy talerz z przewodem oraz pożyczę inny miernik, poinformuję o efektach.
    Pzdr
  • Specjalista elektryk
    Witam
    Atena wymieniona na 100-tkę Triax. Na mierniku sygnał z 66dB wzrósł do 71dB (inne wyjście konwertera różnica około 1dB)
    Na tunerze N-ki przed wymianą wejście I-sze jakość 28 siła koło 67, po wymianie talerza jakość 64 siła 66
    drugie wejście - jakość 0, siła 78 - po wymianie jakość 36, siła 90.

Po resecie tunera - jakość z 64 skoczyła na 80.
    Pzdr