Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Silnika 440V 9kW do agregatu pradotwórczego

26 Wrz 2012 22:36 2952 8
  • Poziom 2  
    Witam
    Muszę podłączyć silnik trójfazowy o parametrach; 440V, 16A, 60Hz, 9kW, 3460obr/min, do agregatu prądotwórczego o parametrach; 400V, moc normalna 8,0kW, moc max 8,8kW, posiada Automitac AVR- Automatyczny Regulator napięcia. Zależy mi na sterowaniu obrotami silnika pod obciążeniem. Macie jakieś schematy które mógłbym zastosować w moim przypadku ? Jeśli ktoś ma wiedzę i chęci proszę o wykonanie projektu jak podłączyć w/w sprzęt. Dziękuję :)
  • Poziom 35  
    Za mała moc agregatu.Żaden agregat prądotwórczy nie ma 100% sprawności i możesz go obciążyć nie więcej jak 80% jego sprawności.Na rozdzielni agregatu powinien być zabudowany częstotliwościomierz względem niego musisz utrzymać takie obroty na agregacie częstotliwość 60Hz pod obciążeniem. Regulację obrotów ww silnika powinieneś sterować za pomocą sterownika częstotliwościowo. Obniżając częstotlieość na sterowniku będziesz zmniejszał jego obroty.Próba sterowaniem na silniku spalinowym przy zmniejszaniu jego obrotów zacznie spadać napięcie zasilania oraz ulegnie zwiększeniu prąd poboru przez silnik elektryczny i zacznie spadać jego moc.
  • Poziom 2  
    Wiec jeśli zakupie silnik 3 fazowy o mocy 7,5 kW 2920 obr/min będzie odpowiedni ? Macie jakiś schemat sterownika częstotliwości, nie potrafię nic znaleźć. Jak to podłączyć ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Przepraszam za zbyt mało zrozumiały opis, zrobiłem to nieświadomie.
    Chcę aby jeden z w/w silników był zasilany agregatem prądotwórczym o wcześniej wymienionych parametrach. Muszę uzyskać możliwość sterowania obrotami pod obciążeniem mechanicznym silnika elektrycznego. Sterownik będzie zasilany agregatem prądotwórczym który ma sterować silnikiem elektrycznym.
    Podłączenie Silnika 440V 9kW do agregatu pradotwórczego
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Czyli do agregatu 8kW 400V mogę podłączyć silnik 9kW 440V przez zastosowanie falownika. Pytanie jaki falownik o jakich parametrach ? ma ktoś schemat który mógł bym zastosować ?
  • Poziom 17  
    Do agregatu 8kW nie możesz podłączyć silnika 9kW,jak masz chiński agregat to on pewnie nie uciągnie więcej jak 3kW, falownik jest tylko po to , żebyś miał regulację obrotów silnika.