Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netgear WNDR4700 i WNDR4720 - szybkie routery z systemem automatycznej kopii

piokrza 26 Wrz 2012 23:42 1179 0
 • Netgear WNDR4700 i WNDR4720 - szybkie routery z systemem automatycznej kopiiNetgear wprowadza na rynek linię szybkich routerów Centria z systemem automatycznego tworzenia kopii zapasowych przeznaczonych dla komputerów PC i Mac. Wydano właśnie dwa modele: WNDR4700 z zatoką dla dysku oraz WNDR4720 wyposażony w wewnętrzny dysk 2TB. Modele z tej serii są urządzeniami typu "2w1", gdyż zastępują router i serwer NAS - mieszczą w sobie wysokowydajny dwuzakresowy router WiFi, wewnętrzny dysk do tworzenia kopii zapasowych i przechowywania danych. Napęd może być także wykorzystany do przechowywania i udostępniania plików w sieci domowej, a także "łatwego uaktualniania jego zawartości".

  WNDR4700 i WNDR4720 obsługują dwa zakresy (2.4 GHz i 5 GHz) sieci bezprzewodowej, dostarczając łącznie do 900Mb/s w WiFi, przy "zwiększonym zasięgu i obszarze pokrycia WiFi", a także "płynnym przesyle zawartości HD i gier online". Z wykorzystaniem wewnętrznego dysku, mogą współpracować z NETGEAR ReadySHARE Vault dla Windows PC i Time Machine dla Mac (do automatycznego i bezprzewodowego tworzenia kopii zapasowych). Wyposażono je w po dwa porty USB 3.0 SuperSpeed, umożliwiające podłączenie dodatkowych dysków zewnętrznych lub drukarek. Znalazł w nich również swe miejsce czytnik kart SD. Router posiada funkcję tworzenia kopii za pomocą jednego przycisku - dane są kopiowane do wewnętrznego dysku.

  Urządzenia z serii Centria mogą funkcjonować również jako serwer mediów, który przechowuje filmy, piosenki, zdjęcia, a także dokumenty, do których dostęp możliwy jest z dowolnego podłączonego urządzenia. Serwer może strumieniowo przesyłać multimedia do urządzeń kompatybilnych ze standardem DLNA, w tym telewizorów HDTV lub konsol do gier, a mobilne urządzenia systemu Android lub iOS można wykorzystać jako pilot zdalnego sterowania. Natomiast, korzystając z funkcji ReadySHARE Cloud, użytkownik może stworzyć swoją własną, bezpieczną chmurę ze zdalnym dostępem do plików przechowywanych na Centria, poprzez dowolne urządzenie z obsługą internetu.

  Centria WNDR4700 i WNDR4720 wyceniono na 230 i 350 dolarów amerykańskich.

  Źródło: http://www.netgear.com/wndr4700#one

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  piokrza
  Poziom 27  
  Offline 
  piokrza napisał 1410 postów o ocenie 139, pomógł 3 razy. Jest z nami od 2007 roku.