Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

samsung s24a350h Wyświetla rozdzielczość 22" i brak możliwości zmiany

szczemirek 27 Sep 2012 01:14 1149 1
 • #1
  szczemirek
  Level 10  
  Witam,
  Kupiłem na eBay monitor samsung s24a350h. Po podłączeniu żadnej reakcji, brak możliwości wejścia w menu. Po udanej próbie instalacji najnowszego firmware monitor odpalił. Obecnie problem polega na tym, że w ustawieniach rozdzielczość jest ustawiona na 1920 x 1080 z odświeżaniem 60 Hertz jednak obraz nie wypełnia całego monitora! Wg mnie, laika obraz wygląda jak z monitora 22" - rozdzielczość 1680 x 1050. Notabene taka jak poprzednio używanego monitora. Wokół wyświetlanego pulpitu mam 2 - 1.5 cm czarną ramkę. Przeinstalowanie najnowszych sterowników nic nie dało. Karta graficzna to Radeon HD 6850. Bardzo proszę o rady. Dziękuję.
  PS.W trakcie aktualizacji firmware Samsunga 24" miałem podłączone do komputera dwa monitory. Wyżej wymieniony (wówczas czarny, bez wizji) i też Samsung tyle, że 22". Jakość wyświetlanego obrazu jest kiepska. Mam wrażenie, że podawana informacja o odświeżaniu, tak samo jak o rozdzielczości jest błędna.
 • #2
  szczemirek
  Level 10  
  Rozwiązaniem jest opcja - scalling w CCC. Upscaling, scaling brzmi dla mnie okropnie. Dla mnie to oznacza "sztuczną" rozdzielczość. Opcja ta dostępna jest w CCC. Ja nigdy CCC nie używałem bo instalowałem jedynie sterowniki bez wszystkich dodatków. Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia.

  PS. Dla mnie, amatora - nowym, interesującym doświadczeniem z całej historii było wskrzeszenie monitora za pomocą wgrania nowego firmware.