Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

De Dietrich MCR II - 24T i nowy q-sense

Zloty60 27 Wrz 2012 07:05 8598 28
  • #1 27 Wrz 2012 07:05
    Zloty60
    Poziom 21  

Cześć.
    Nie chcę tu nic reklamować (to tak na wstępie)
    Pojawiły się (w bardzo przystępnej cenie) nowe regulatory q-sense dedykowane do nowych MCR3. Wycztałem ,że działają w oparciu o protokół Open Therm a na alledrogo sprzedają go z kotłami starszymi MCR 2. Czy to będzie działać? Mam chęć to kupić i zobaczyć jak się zmieni sterowanie kotła w porównaniu z dotychczasowym zwykłym regulatorem (załącz/wyłącz).
    Używa ktoś z Was może tego q-sense albo i-sense i mógłby się wypowiedzieć.

Pozdro

• #2 30 Wrz 2012 20:44
    Zloty60
    Poziom 21  

Zakupiłem to cudo.Zobaczymy co to ma do zaoferowania.

• #3 30 Wrz 2012 23:02
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

Sam jestem ciekaw co stwierdzisz :)

• #4 01 Paź 2012 23:49
    exeter85
    Poziom 12  

Tak były te q-sense do mcr2 za 1 zł
    Poprostu możesz zmieniać ustawienia z poziomu sterownika a nie musisz na kotle
    A do MCR3 jak nie masz q-sense to nie ustawisz żadnych parametrów mkotła typu p1 itp

Proszę poprawić błędy pisowni.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod - mirrzo

• #5 09 Paź 2012 08:45
    Zloty60
    Poziom 21  

Regulator już jest u mnie i się testuje.
    Do pełni szczęścia potrzeba mi kodu do niego. Instrukcja i internet milczą w tej kwestii. Bez kodu nie da się wejść w zaawansowane ustawienia.

Z minusów dodam też to ,że dziwnie reaguje na zmiany temperatur ,pomiar jest co jakieś 5 minut (trochę długo) ale może się nie znam.
    Podświetlania brak ale za tym nie tęsknię.

Zmieniam w regulatorze np temp zasialania na inną niż była w kotle ,idę do kotłowni sprawdzić czy zmieniła się również w kotle ale tam jest po staremu.
    Tego też nie rozumiem.

• #6 09 Paź 2012 09:04
    Samuraj
    Poziom 34  

Spróbuj same 0, miałem to samo z VS5500, nikt nie chciał powiedzieć, a instalator pierwszy raz to trzymał w rękach cytuję. "lepiej tam nic nie przestawiać gdyż producent wiedział lepiej co ma być ustawione".
    Przejrzałem na szybko instrukcję obsługi i trochę mu brakuje do ideału:
    - funkcja party, mam w VS5500 i sobie chwalę
    - funkcja jednokrotnego podgrzania wody CWU do ustalonej temperatury, nie widziałem takiego regulatora który by to miał
    - sterowania lub odczytywania danych zdalnie przez ethernet, widziałem kiedyś jakiś sterownik który by to umożliwiał lecz z tego co pamiętam jedyny słuszny język jaki tam był to Czeski.
    Na plus to wygląd, choć ten niebieski niektórych może drażnić.

• #7 09 Paź 2012 10:04
    Zloty60
    Poziom 21  

Cześć Samuraj.
    Wiem ,kiedys mi pisałeś o VS5500.
    Cztery zera sprawdzałem ,nie działa.

Najbardziej mnie denerwuje to ,że coś on kijowato reaguje na zmiany temperatur.
    Zaraz po włączeniu go do zacisków OT odczytuje niby to co jest ,czyli rzeczywistą.
    Po jakichś 2 minutach robi drugi odczyt i koryguje sobie ,powiedzmy ,że mam rtęciowy obok i pokazują to samo np.22 C. Wystawiam Qsensa na kablu za okno gdzie jest 9 C a Qsens najpierw po 2 minutach pokazuje 23 C a potem 18,5 i tak stoi.
    Najciekawsze ,że sterownik ma regulację czułości zmian temperatur ,którą notabene ustawiam na "najszybszy".

Czy za bardzo się do Eurostera przyzwyczaiłem ?

• #8 13 Lis 2012 22:43
    mjankowski79
    Poziom 1  

sprawdź 0012 taki u mnie jest kod do funkcji instalatora w Isense

• #9 24 Lut 2013 14:06
    clubs01
    Poziom 9  

Witam, własnie szukam informacji jak w temacie,
    ale widzę, że temat się urwał. To jak chodzi ten qSens na MCRII?

Pozdrawiam
    Kuba

• #10 27 Lut 2013 13:53
    Zloty60
    Poziom 21  

A tak chodzi ,że nie chodzi tzn. leży nie założony :) Testowałem raz.Ostatecznie nie będę go używał. Mam EUROSTERA 2006 i doszedłem do wniosku ,że mały dom i nie zaawansowana instalacja CO jaką mam nie potrzebuje takiego kombajnu w postaci QSENSA

Działa z MCR2 (nie ma tylko podświetlenia bo podobno ze starszymi kotłami takimi jak MCR2 to nie będzie działać).

Ostatecznie uzywam EUROSTERA a QSENSE jest mi nie potrzebny. Dałem za niego jakieś 150 złotych (nie pamiętam) .Mogę odsprzedać (cena do uzgodnienia) w razie co ,uzywany raz do testów z folią na wyswietlaczu.

• #11 16 Cze 2013 23:09
    wawmen
    Poziom 6  

jeśli dla Ciebie qsens to kombajn to wybacz najprostszy euroster auratron czy salus ma 1000 więcej ustawień qsens ma ta niezaprzeczalną zaletę ze moduluje palnikiem czego żaden z powyższych nie potrafi qsens to najprostszy termostat pokojowy

• #12 21 Lis 2013 17:21
    Yoo!
    Poziom 15  

Witam, podepnę się do tematu, koledzy mam problem z wyborem odpowiedniego sterownika do mojego De Dietrich MCR II 2428M.
    Bowiem jest tego tyle, że nie wiem który będzie odpowiedni. Są do serii Mrc, ale nie znalazłem żadnego sterownika dedykowanego do tego konkretnego modelu.
    Szukam sterownika, na którym będe mógł ustawić godzinę załączenia ogrzewania no i oczywiście temperaturę, ponieważ inne bajery mi niepotrzebne, no chyba że jest coś o czym nie wiem, a może mi sie przydać :)

Znalazłem takie oto regulatory:

Euroster regulator 2006TxRxG
    Euroster E2006TXRX (za bardzo nie dostrzegam różnicy, chyba że w cenie)
    Sterr RTW101

i całą masę innych :)

:arrow: Sterowniki

• #14 21 Gru 2013 13:12
    szalony2005
    Poziom 2  

Witam
    a Czy można podłączyć 2 sterowniki do pieca qsense i euroster2006tx. ? Czy nic się nie przepali w piecu chciałbym coś przetestować?

• #15 16 Lut 2014 20:10
    deejay602
    Poziom 10  

Mam piec MCR III i sterownik pokojowy De Dietricha AD 247 PL. Sterownik ogólnie fajny tylko drogi był a okazuje się że to zwykły Euroster z Logo De Dietricha :(. Największa wada to wg mnie taka, że nie współpracuje z czujnikiem pogodowym, chyba że ja nie potrafię tego skonfigurować. Producent do którego wysłałem 10 e-maili poleca mi q-sense.

• #16 16 Lut 2014 22:55
    wawmen
    Poziom 6  

pogodówka jest dla masochistów ale jak lubisz/ Nie wiem kto Ci zaproponował taki sterownik do 3 tylko q lub i sense . Te sterowniki to tak naprawdę oczy tego kotła, bez nich nic się nie da zmienić w ustawieniach. Qsense kosztuje koło 100zł wiec nie wiem czy drogo

• #17 17 Lut 2014 08:16
    deejay602
    Poziom 10  

Dlaczego uważasz że pogodówka jest dla masochistów? jeśli mogę spytać. Ogólnie wcześniej wszyscy których pytałem stwierdzili, że ma to duży wpływ na ekonomię grzania, szczególnie przy dużej ilości podłogówki. Podejrzewam, że większość ludzi nie potrafi tego odpowiednio skonfigurować, ale nie mam póki co doświadczenia w tym względzie, zwłaszcza że jak wspomniałem nie wiem czy mój czujnik pogodowy w ogóle działa.

• #18 17 Lut 2014 12:40
    wawmen
    Poziom 6  

trafiłeś w samo sedno niezmiernie trudno jest to dobrze skonfigurować. Podłogówka ma dużą bezwładność pogodówka też ma takową wiec jak jest zmienna pogoda słońce mocny wiatr pochmurno to głupieje i temperatura w domu jest daleka od optymalnej. W pogodó wce masz krzywe grzewcze i musisz takową dopasować do twoich warunków

• #19 17 Lut 2014 12:43
    deejay602
    Poziom 10  

Co do konfiguracji to pewnie tak jest bo nawet pan z De Dietricha skierował mnie do obsługi po stronie producenta. Tak czy siak widzę, że bez I sense lub Q sense się na początek nie obejdzie.

• #20 18 Lut 2014 02:45
    piracik

wawmen napisał:
    Podłogówka ma dużą bezwładność pogodówka też ma takową wiec jak jest zmienna pogoda słońce mocny wiatr pochmurno to głupieje i temperatura w domu jest daleka od optymalnej.

A powiedz jaki ma wpływ termostat pokojowy na podłogówkę? Przy tak dużej bezwładności tego układu nie widzę lepszego sterowania jak tylko pogodowo z lekkim wpływem temperatury pomieszczenia.

Mam kilku klientów, którzy sterowali kondensat zwykłym auratonem. Po zamontowaniu im sterowania pogodowego dzwonili z podziękowaniami ponieważ zużycie gazu spadło, a komfort cieplny jest o wiele lepszy.

Ustawienie pogodówki wcale nie jest takie skomplikowane. Wystarczy chcieć i max w trzech etapach ustawia się ją do perfekcji.

• #21 18 Lut 2014 07:15
    deejay602
    Poziom 10  

Widzę, że kolega piracik obeznany w temacie, to może mógłby mi powiedzieć czy samo podłączenie czujnika pogodowego do pieca (na zaciski T out) spowoduje jakieś zmiany w działaniu pieca? W De Dietrichu powiedzieli mi, że będzie działał na ustawieniach standardowych producenta, natomiast ja nie wiedzę żadnych zmian, chyba że zwykły sterownik nie widzi w ogóle tej pogodówki a wpinanie tego bez q-sense nie ma sensu :). Nastawy pieca w załączniku.

• #22 18 Lut 2014 10:42
    piracik

MCRIII nie znam, nie miałem do czynienia. Tam bez tego sterownika pewnych rzeczy nie zmienisz. Ale co i jak nie wiem.
    W MCR II wystarczy podłączyć czujnik i dopasować pod siebie charakterystykę pogodową.

• #24 19 Lut 2014 13:24
    deejay602
    Poziom 10  

Dzięki zybie, jak kupię Q-sensa spróbuję to zmienić i napiszę, czy działa jak trzeba.

• #25 14 Sie 2014 20:40
    deejay602
    Poziom 10  

No zakupiłem I-sensa jako że nowy sezon grzewczy za pasem i znów problem. Mam ciągły komunikat brak połączenia z czujnikiem zewnętrznym. Ktoś ma pomysł jak sprawdzić połączenie lub ewentualnie jak sprawdzić czy czujnik OK??
    Dodam, że czujnik ma symbol ZAF 250, czy piec może go nie widzieć??

• #26 15 Sie 2014 21:44
    wawrzeczko_t

ZAF250 nie nadaje się do MCR3. Musi być AF60 :)

• #27 15 Sie 2014 21:47
    deejay602
    Poziom 10  

Dziękuję za odpowiedź. Kupię AF-60 i sprawdzę jak to działa.

• #28 01 Paź 2014 20:56
    deejay602
    Poziom 10  

deejay602 napisał:
    Dziękuję za odpowiedź. Kupię AF-60 i sprawdzę jak to działa.

No to zakupiłem AF-60, sterownik od razu go zobaczył, zobaczymy jak ten zestaw będzie się sprawował w zimie. Póki co z Isense jestem bardzo zadowolony.

Pewne problemy się pojawiły :( z ustawieniem tej pogodówki jednak:

Mam jeden obieg podłogówka + kaloryfery. Jeśli ustawiam krzywą na podłogówkę to kaloryfery prawie nie grzeją, a sama podłogówka nie wyrabia. Przełączę na kaloryfery to mi przegrzewa pomieszczenia.

MOJE USTAWIENIA:

Podst. zewn.: 20C
    Podst. t. zasil. : 23 C
    Klima zewn.: -15 C
    Klima t. zasil.: 55 C
    Nachylenie: kaloryfery
    Szybkość podgrzewania: zwykły

Wpływ pomieszczenia MAX

Przy temperaturze na zewnątrz: - 2 temperatura żądana przez regulator 35 stopni.( tu wg mnie w miarę OK)
    Wszystko byłoby fajnie ale mam ustawione powiedzmy 19,5 w pomieszczeniu, temperatura zostaje osiągnięta i dalej piec grzeje. Wpływem już nie pokręcę bo na maxa, więc co...? Ktoś ma pomysł? Powoli zaczynam wierzyć, że pogodówka jest dla masochistów :)

• #29 02 Gru 2014 18:27
    deejay602
    Poziom 10  

I niestety mam jednak problemy z ustawieniem pogodówki. Mianowicie...Mam jeden obieg podłogówka + kaloryfery. Jeśli ustawiam krzywą na podłogówkę to kaloryfery prawie nie grzeją, a sama podłogówka nie wyrabia. Przełączę na kaloryfery to mi przegrzewa pomieszczenia. MOJE USTAWIENIA: Podst. zewn.: 20C Podst. t. zasil. : 23 C Klima zewn.: -15 C Klima t. zasil.: 55 C Nachylenie: kaloryfery Szybkość podgrzewania: zwykły Wpływ pomieszczenia MAX Przy temperaturze na zewnątrz: - 2 temperatura żądana przez regulator 35 stopni.( tu wg mnie w miarę OK) Wszystko byłoby fajnie ale mam ustawione powiedzmy 19,5 w pomieszczeniu, temperatura zostaje osiągnięta i dalej piec grzeje. Wpływem już nie pokręcę bo na maxa, więc co...? Ktoś ma pomysł?

Chyba zaczynam wierzyć, że pogodówka jest dla masochistów :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME