Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Temat tylko dla znających sie na (ż)rzeczy.

mastersoundssss 27 Jan 2005 15:44 1496 7
 • #1
  mastersoundssss
  Level 13  
  Chciałbym zrobic sobie mikserek na podstawie tego projektu http://sound.westhost.com/project30.htm . Zamieżam zamiast przedwzmacniacza mikrofonowego tam przedstawinego wstawic inny gdyż owy przdwzmacniacz zawiera w sobie transformator który można jedynie kupić w USA i kisztuje troche dużo. wyżucie dwie pierwsze płytki i zaczne montaż dopiero od płytki regulacji tonów. Drugą żeczą ktorej zamieżam niemontować są wejścia AUX (poniżej zamieszczam modyfikacje schematu). Mam pytanko gdzie do cholery mam podłonczyć zasilanie +/- 15V bo jest ona tylko zaznaczone na module peak a co z resztą płytek?(?)

  ___
  Boziu, Ty widzisz i nie grzmisz! (żeczy)
  tom
 • Helpful post
  #2
  Pi-Vo
  Level 37  
  Do pojedyńczych wzmacniaczy + na nogę 7 a - na 4.Jeśli są podwójne to + na 8 a - na 4.NE5534 to pojedyńcze a NE5532 podwójne.
 • #3
  mastersoundssss
  Level 13  
  czyli do każdego scalka musze zaśilać z osobana tak ja napisałeś podpiinając zasilanie na odpowiednie nogi. A co z TL072 jak podpiąc zaś. A co myślisz o mojej przeubce tego schematu??
  Wie ktoś może gdzie dostane TIP2955, TIP3055, LM7915, LM7815 (wszystkie są użyte w zasilaczu. A co z tym przedwzmacniaczem mic/line?? czy moge go go poprostu podpiąć poa wejście TONE?? Może macie pomysły co do tego przedwzmacniacza koniecznie musi być gain.
 • Helpful post
  #4
  Pi-Vo
  Level 37  
  Tan na schemacie przedwzmacniacz nie nadaje się do mikrofonu ,ma wzmocnienie=3 czyli nie high.Ten jest najlepszy jako mikrofonowy http://sound.westhost.com/p30a_f5.gif choć ten też jest dobry http://sound.westhost.com/p30a_f4.gif .
  Te elementy które wymieniłeś kupisz w większości sklepów elektronicznych ,tu masz przykładowe ceny http://www.nikomp.com.pl/cgibin/shop?show=UEEA0&sort=id&sid=67968e93
  http://www.seguro.pl/cgibin/shop?show=P0303&sort=id&sid=1e3d5d4d
  http://www.seguro.pl/cgibin/shop?show=P0903&sort=id&sid=1e3d5d4d ,te darlingtony mogą być zamiast TIP2955 i 3055 ,ten układ nie powinien pobierac aż tyle prądu żeby takie byki stosować ,zależy ile wejść zrobisz ,z jakimi modułami itp.Te przedwzmacniacze nie pobierają dużego prądu ,jeśli będzie dużo wskaźników wysterowania to już więcej potrzeba.A jeśli chcesz mieć regulację barwy dla tych wejść z osobna to musisz podłaczyć to pod regulatory barwy.TL072 zasila się jak każdy podwójny wzmacniacz ,czyli jak NE5532 ,patrz na noty aplikacyjne i bedzie jasne http://www.datasheetcatalog.com/
 • #6
  mastersoundssss
  Level 13  
  Czyli zamiast http://sound.westhost.com/p30a_f3.gif mogę wstawić http://sound.westhost.com/p30a_f4.gif lub http://sound.westhost.com/p30a_f5.gif . Potencjometry oznaczone na schematach jako VR1 to czego regulacja (czy to nie czułość Gain??)
  Mikser ma być 24 kanałowy i 4 subgrupy + suma stereo a do tego 6 układów wysterowań po 12 lub 18 led. Myśle że zasilacze z tych schematów dadzą sobie rade.
 • Helpful post
  #7
  Pi-Vo
  Level 37  
  Te wzmacniacze z 2 i 3 linka to wersja symetrycznego preampa mikrofonowego bez transformatora.Szczególnie ten na SSM2017 (INA117) jest ciekawy i stosowany w najbardziej profesjonalnych mikserach ale możesz mieć problem z zakupem układów i nie są tanie.VR1 to gain.
 • #8
  mastersoundssss
  Level 13  
  wypowiedźcie się jescze co myśłicie o przerobionym wyżej przezemnie schemacie (odciołem aux i chanel inset) czy gdy zmontuje układ wedłóg tego schematu to ma on szanse zadziałać. A co do sumy i grup to myśłałem na tym żeby zmontowac to nie wdłóg przedstawionych tam schematów tylko tak jak na kanale (tone i fader). Jeśłi by ktoś miał pomysł jak do tego mikserka wżucic jesze na każdym kanale dwie wysyłki na tory monitorowe oraz jeden kanał efektowy. Za pomoc bede bardzo wedzięczny.