Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane '99 - Uszkodzony Centralny zamek

27 Wrz 2012 17:47 2760 6
 • Poziom 12  
  Autko ma fabryczny centralny zamek sterowany z pilota i teraz opis co się dzieje
  drzwi kierowcy - działa ( otwiera/ zamyka )
  drzwi za kierowcą ( bardzo rzadko się otwierają / nigdy nie zamykają )
  drzwi z prawej strony w ogóle nie reagują na centralny zamek
  klapa bagażnika ( czasem zaskoczy otwarcie / a czasem zamknięcie )

  i teraz moje pytanie co to może być ? kable wydają się całe nie są zniszczone, czy jak powymieniam mechanizmy będzie ok czy to raczej coś grubszego ?
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  Odpowiedź prosta, rozebrać boczki, sprawdzić siłowniki, cięgna oraz złącza i przewody w drzwiach. Manualnie jak zamykasz/otwierasz to ciężej chodzi w drzwiach, które się nie zamykają czy tam samo lekko jak w drzwiach kierowcy?
 • Poziom 12  
  Wydaje mi się, iż ciężko chodżą - aby wyciągnąć bolec w drzwiach z tyłu potrzeba troszkę siły natomiast w drzwiach pasażera jedyny sposób na zamknięcie to kluczyk a z tym nie ma problemu.
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  Zacznij od drzwi pasażera, sprawdź cięgna, może się wilgoć dostała i skorodowało, przeczyść, przesmaruj i sprawdź jak działa. Możliwe też, że siłownik uszkodzony ale to się do niego dostaniesz jak zdejmiesz boczek, możesz sprawdzić czy chodzi dobrze.
 • Poziom 12  
  Dobra w sobotę pojadę do rodziców ( garaż, miejsce itp ) to porozbieram a korzystając z wiedzy twojej osoby - jak już będę wszystko rozbierał to jaki jest najtańszy sposób wygłuszenia drzwi
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Też stawiam na cięgna, każde drzwi mają swój siłownik. Może się po zapiekały. A w tych gdzie wcale nie reaguje to albo całkowicie padł siłownik albo np. poluzowała się wtyczka od zasilania. Tak czy inaczej bez rozebrania boczków tapicerki się nie obejdzie. Może tez zaopatrzyć się za w czasu w multimetr.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Silniczki padły.