Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć TV+kino domowe+dekoder Sagemcom

Brooklyn81 27 Wrz 2012 17:55 3192 6
  • #1 27 Wrz 2012 17:55
    Brooklyn81
    Poziom 7  

Witam wszystkich. Mam problem z połączeniem tv, dvd i dekodera. Chciałbym osiągnąć następujący efekt - oglądam Cyfrę+ i dźwięk chciałbym mieć przez kino domowe - AUX, potem jak chcę włączyć film na DVD wyłączam dekoder i w DVD włączam DVD i normalnie odbiera. Tak też miałem dopóki nie zmieniłem dekodera na nowy.
    TV - LG 32 plazma - niestety nie pamiętam symbolu, bo dosyć dawno kupiony, pierwszy taki mały plazmowy LG, :/
    kino domowe - staroć LH-T250
    dekoder - Sagemcom DSI83.

Kiedy zamiast sagema miałem starego dekodera Philippsa cyfry plus. I byłó to połączone, tak, że EURO złącze łączyło dekoder (wejście magnetowid) z kinem domowym (z tej strony żółty chinch video, wejśćie MONITOR OUT). TV połączony był kablem chinch (czerwony i biały) z DVD, oraz EURO złączem z decoderem (wejście TV).
    I wszystko działało.

A teraz nie mam pojęcia jak to połączyć. Kabel HDMI łączy dekoder z TV, kabel chinch łączy dekoder i DVD, ale tylko dźwięk. W takiej kombinacji nie ma połączenia DVD - TV, a jak wyłączam TV to dźwięk nadal jest bo kino domowe połączone jest z dekoderem.

Da się to jakoś połączyć, żeby było tak jak dawniej. Czyli oglądam Cyfrę mam dźwięk przez kino domowe, wyłączam cyfrę przełączam kino domowe z AUX na DVD i oglądam film.
    Dziękuję za pomoc!

0 6
  • #3 27 Wrz 2012 18:19
    Brooklyn81
    Poziom 7  

Gdyby było w instrukcji to nie pytałbym tutaj. Z reszta instrukcja do dekodera to 3 strony, głównie jak zoptymalizować obraz HD i jak połączyć z TV oraz jak połączyć dżwięk z urządzeniem AUDIO.
    Nie przewidzieli, że ktoś może połączyć 3 na raz :|

0
  • #5 27 Wrz 2012 18:51
    Brooklyn81
    Poziom 7  

No dobra już lepiej, bo można oglądać kino domowe.
    Ale nie rozwiązało to problemu następującego - wyłączam TV, a głos nadal pozostaje. Bo nie są wyłączone dvd i dekoder.
    Jak teraz zrobić, żeby z wyłączeniem TV wyłączał się głos.
    Obecnie musze wyłączyć TV to raz, a drugi raz wyłączać DVD (o dekoderze nawet nie myślę, bo on uruchamia się z 5 minut, szlag by mnie trafił jakbym musiał za kazdym razem go uruchamiać).

0
  • #7 27 Wrz 2012 21:06
    Brooklyn81
    Poziom 7  

Nie, stopery to nie, nie zdają egzaminu, mam za dobry słuch.

A poważnie, chyba mi nie powiesz, że u siebie wyłączasz TV, dekoder i kino domowe, za każdym razem, kiedy idziesz do klopa np.

0