Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[EXCEL][VBA] automatyczna zamiana tekstu na wartość cyfrową

m.janusz 27 Sty 2005 16:21 3128 2
  • #1 27 Sty 2005 16:21
    m.janusz
    Poziom 10  

Proszę o pomoc w tworzeniu arkusza kalkulacyjnego.
    Przenoszone są dane cyfrowe wpisywane w polu tekstowym dialogu
    (ActiveCell.Offset(0, 4).Value = txA ) i to jest dobrze, lecz przeniesiona wartość cyfrowa jest nadal tekstem i przy późniejszym przeliczaniu przez formułę R1C1, np.:
    ("=IF(RC[-6]>900,RC[-1]*RC[-13],0)" wyświetla błędny wynik, dopiero, gdy użyje klawisza F2 i enter zmienia się na wartość cyfrową. Wynik zmienia się na prawidłowy.
    Chciałbym by możliwa była automatyczna zamiana tekstu na wartość cyfrową, nie mogę sobie poradzić.
    Po zapisaniu całej strony A4 danymi ( poprawianymi ręcznie z tekstu na cyfry) zakańczam podsumowaniem całych kolumn. A jak zrobić by z automatu makro odnalazło koniec zapisanego wiersza w danej kolumnie +1 i tam ustawiło kursor. Od razu się przyznaję, że z angielskim u mnie kiepsko, to co napisałem to metodą prób i błędów, ale to działa, choć nie do końca tak jak bym chciał. Stąd moja prośba o pomoc jeżeli to możliwe.
    Janusz M.

0 2
  • Pomocny post
    #2 27 Sty 2005 16:51
    Bielsky
    Poziom 20  

Spróbuj przerzucić przez zmienną pomocniczą zadeklarowaną jako liczba.

0
  • #3 01 Lut 2005 15:49
    m.janusz
    Poziom 10  

Porada, którą otrzymałem zmusiła mnie do bardziej intensywnych poszukiwań rozwiązania, a było dość proste. Mianowicie po wykonaniu się makra dopisałem pomnożenie tych komórek, które tego wymagały by zmienić się z tekstu na zapis cyfrowy, w wierszu wstawionym przez makro.
    Jest Ok, dzięki za natchnienie.
    janusz

0