Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junak M10 - Alternator od samochodu

27 Wrz 2012 19:31 2511 5
 • Poziom 9  
  Witam,
  w junaku mam zamontowany alternator od jakiegoś japońskiego samochodu z wbudowanym regulatorem.
  Czy gdy podłączę pod ten alternator akumulator 5Ah to nie będzie on przeładowywany? Czy ten wbudowany regulator będzie temu zapobiegał?
 • Poziom 17  
  Regulatory też się reguluje tak aby regulowały odpowiednio do potrzeb i zastosowania. Potrzeba do tego mieć stanowisko diagnostyczne. Bez tego zabiegu odradzam kombinatorstwa. Trzeba udać się do stacji obsługi. Poza tym wydaje mi się taki akumulator zbyt mały do junaka, ale to zależy jak jest rozbudowana instalacja elektryczna, bo jeśli skromnie to ujdzie.
 • Poziom 9  
  Dzięki za info,
  kupię aku 5Ah, są tanie, a u mnie będzie pracował cały czas pod obciążeniem (światła + zapłon bateryjny) więc chyba nic mu nie będzie

  dzięki
 • Moderator Samochody
  Nie będzie pracował pod żadnym obciążeniem - przy pracującym silniku to alternator będzie zasilał odbiorniki. Jedynie przy wyłączonym silniku, ew. rozruchu będzie musiał oddawać prąd.
 • Poziom 39  
  Nie wiadomo, czy problem nie pojawi się w innym miejscu. Mianowicie piszesz, że jest alternator a akumulator dopiero kupisz. Czyli, czy był użytkowany bez akumulatora (niby trudne ale możliwe). A z racji, że nie wiemy jaki to alternator to można się spodziewać niespodzianek. W każdym razie początek tej eksploatacji radziłbym monitorować, czyli głównie sprawdzać napięcie na instalacji. Wprawdzie w takiej instalacji niewiele można uszkodzić, ale akumulator załatwić da się,