Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakie rejestratory CCTV mają funkcję "wtórnej detekcji ruchu" ?

iMarek9 27 Wrz 2012 23:00 2238 9
  • #1 27 Wrz 2012 23:00
    iMarek9
    Poziom 8  

Czy ktoś zna rejestratory do kamer analogowych, poza n/w, z funkcją wtórnej detekcji ruchu umożliwiającej przeszukiwanie zapisanego materiału pod kątem występowania ruchu na zaznaczonej części ekranu.
    Podam przykład: na obrazie z kamery jest czworo drzwi, interesuje mnie kto wchodził do jednych z nich. Zaznaczam na obrazie interesujące mnie drzwi i automatycznie wyszukiwane są zdarzenia kiedy był zarejestrowany ruch w obrębie zaznaczonego obszaru.
    Wiem, że funkcję taką mają:
    Aper PDR-X60xx i wyższe
    Samsug seria SRD
    INTROX IN-H4416R V2

Optymalnie byłoby gdyby funkcja ta działała przy zdalnej obsłudze rejestratora via CMS.

• #2 04 Paź 2012 00:12
    ironmzes
    Poziom 13  

Może to nie rejestrator ale w Alnecie takie coś jest.

• #3 04 Paź 2012 07:22
    Korgoth
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

GeoVision ma takie coś, dodatkowo ma "wtórną" "inteligentną" analizę obrazu, np. zniknięcie obiektu, nieznany obiekt, przekroczenie linii i zliczanie obiektów.

• Pomocny post
    #4 04 Paź 2012 09:16
    treborsz
    specjalista-kamery przemysłowe

Z moich doświadczeń (z raczej ekonomicznych rozwiązań) mogę dodać jeszcze:
    - rejestrator Everfocus Endeavor (wyszukiwanie zmian w zaznaczonym obszarze nagranego materiału wideo)
    - oprogramowanie Axxon Smart PRO (to rozwiązanie jest już znacznie bardziej elastyczne)

• #5 04 Paź 2012 14:14
    iMarek9
    Poziom 8  

treborsz napisał:
    Z moich doświadczeń (z raczej ekonomicznych rozwiązań) mogę dodać jeszcze:
    - rejestrator Everfocus Endeavor (wyszukiwanie zmian w zaznaczonym obszarze nagranego materiału wideo)
    - oprogramowanie Axxon Smart PRO (to rozwiązanie jest już znacznie bardziej elastyczne)

Funkcje sprzętu ok, tyle, że trudnodostępny i niezbyt tani, wersja tylko na 16 kanałów.

W międzyczasie po gruntownuym "przekopaniu" internetu ustaliłem, że w funkcję tę są wyposażone:
    Samsung serii SRD (nawet 4 kanałowe!)
    Aper od PDR-X50xx wzwyż
    Introx IN-H4416R - niestety jest dość drogi.

Wahałem się pomiędzy Aperem PDR-X6016 (na plus przejrzysta aplikacja na smartfona, na minus detekcja ruchu tylko 8x8 pól, 4xHDD) i Samsungiem SRD-1650 i padło na Samsunga (detekcja 15x22 pól, 6xHDD, przewijanie x64)

• #6 04 Paź 2012 15:24
    treborsz
    specjalista-kamery przemysłowe

iMarek9 napisał:
    Funkcje sprzętu ok, tyle, że trudnodostępny i niezbyt tani, wersja tylko na 16 kanałów. (...) Wahałem się pomiędzy Aperem PDR-X6016 (na plus przejrzysta aplikacja na smartfona, na minus detekcja ruchu tylko 8x8 pól, 4xHDD) i Samsungiem SRD-1650 i padło na Samsunga (detekcja 15x22 pól, 6xHDD, przewijanie x64)

Masz rację, w przypadku rejestratora Endeavor jest tylko wersja 16-kanałowa. Jednak cóż to za wada, skoro ostatecznie wybierałeś spośród modeli 16-kanałowych...
    Dostępność - także racja, trudno dostępny, bo bezpośrednio można go zakupić chyba tylko w AAT. A czy inna sytuacja jest w przypadku Apera i Samsunga (w tym ostatnim przypadku certyfikowanych partnerów też nie jest za wielu).
    Co do pozostałych "minusów" - to rzeczywiście, Samsung ma siatkę detekcji pól 15x22 (Endeavor 16x22), 6 interfejsów SATA (Endeavor tylko 4, ale ma eSATA) oraz przewijanie x64 (Endeavor tylko x32). Co do ceny - to chyba wszystkie trzy urządzenia są porównywalne...

Jeśli chodzi o Endeavora, to mogę dodatkowo podpowiedzieć, że ma prostą analitykę zawierającą 3 funkcje: detekcja obiektu (ze zliczaniem), wirtualne linie (z możliwością zliczania obiektów, np. osób/pojazdów przemieszczających się w określonych kierunkach) oraz detekcja intruza. Generalnie według mnie sprawiają wrażenie rozwinięcia detekcji ruchu, ale czasami przydaje się funkcjonalność zliczania. W przypadku aplikacji na smartfona, to także oferuje taką możliwość. W czasie instalacji znalazłem także jedną wadę (lub może niedogodność) tego rejestratora - ale w którym rejestratorze nie można czegoś "znaleźć"?

Porównując Apera i Samsunga, czyli dwójkę "finalistów", wydaje mi się jednak, że to ten pierwszy jest lepszy jakościowo - jednak może się mylę?

• #7 04 Paź 2012 19:20
    iMarek9
    Poziom 8  

treborsz napisał:
    iMarek9 napisał:
    Funkcje sprzętu ok, tyle, że trudnodostępny i niezbyt tani, wersja tylko na 16 kanałów. (...) Wahałem się pomiędzy Aperem PDR-X6016 (na plus przejrzysta aplikacja na smartfona, na minus detekcja ruchu tylko 8x8 pól, 4xHDD) i Samsungiem SRD-1650 i padło na Samsunga (detekcja 15x22 pól, 6xHDD, przewijanie x64)

Masz rację, w przypadku rejestratora Endeavor jest tylko wersja 16-kanałowa. Jednak cóż to za wada, skoro ostatecznie wybierałeś spośród modeli 16-kanałowych...
    Dostępność - także racja, trudno dostępny, bo bezpośrednio można go zakupić chyba tylko w AAT. A czy inna sytuacja jest w przypadku Apera i Samsunga (w tym ostatnim przypadku certyfikowanych partnerów też nie jest za wielu).
    Co do pozostałych "minusów" - to rzeczywiście, Samsung ma siatkę detekcji pól 15x22 (Endeavor 16x22), 6 interfejsów SATA (Endeavor tylko 4, ale ma eSATA) oraz przewijanie x64 (Endeavor tylko x32). Co do ceny - to chyba wszystkie trzy urządzenia są porównywalne...

Jeśli chodzi o Endeavora, to mogę dodatkowo podpowiedzieć, że ma prostą analitykę zawierającą 3 funkcje: detekcja obiektu (ze zliczaniem), wirtualne linie (z możliwością zliczania obiektów, np. osób/pojazdów przemieszczających się w określonych kierunkach) oraz detekcja intruza. Generalnie według mnie sprawiają wrażenie rozwinięcia detekcji ruchu, ale czasami przydaje się funkcjonalność zliczania. W przypadku aplikacji na smartfona, to także oferuje taką możliwość. W czasie instalacji znalazłem także jedną wadę (lub może niedogodność) tego rejestratora - ale w którym rejestratorze nie można czegoś "znaleźć"?

Porównując Apera i Samsunga, czyli dwójkę "finalistów", wydaje mi się jednak, że to ten pierwszy jest lepszy jakościowo - jednak może się mylę?

do AAT dzwoniłem, w magazynie nie mają, ściągają z zagranicy na zamówienie :)
    Planuje system na 2x16 i 1x4 kanały, stąd zainteresowanie rejestratorem 4 kanałowym, z mile widzianą w funkcją "wtórnej detekcji" jak to nazywają w Aperach. à propos Aper PDR-XM3004 (4 kanały) nie obsługuje tej funkcji, dopiero od PDR-X5008 (8 kanałów) się pojawia.
    Rejestratory jednej firmy dają komfort obsługi przez jeden CMS.
    Masz może jakiś link do instrukcji obsługi ENDEAVOR264L4 ? Szukałem na stronach tajwańskich, niemieckich, brytyjskich, ulotki są, a instrukcji nigdzie nie ma...a brak dokumentacji, też trochę zniechęca...Chciałbym poczytać o tej funkcji zliczania.
    Swoją drogą sprzęt o dużych możliwościach, a tak mało popularny w Polsce.

• #9 09 Cze 2013 13:35
    kfiat
    Poziom 13  

Wykopuje bo zastanawiam sie nad zakupem evandora. Czy można go z czystym sumieniem polecić klientowi, ewentualnie czy jest obecnie jakaś alternatywa na rynku (16 analog, inteligentne przeszukiwanie materiału)? Z góry dziękuję za odpowiedz.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo