Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA SAT. L655 - SYSTEM NIE LADUJE

27 Wrz 2012 23:47 1872 2
  • Poziom 9  
    Witam, posaiadam Notebooka TOSHIBA L655-14T z Windowsem Home Prem 7 64 bit i od jakis 2 dni nie moge otworzyc kompa i czytajac w necie znalazlem cos takiego jak niżej.....

CYTAT
    "
    Przywracanie systemu z ukrytej partycji w laptopie

Podczas uruchamiania laptopa (gdy wyświetlane są komunikaty BIOS) należy posłużyć się do tego celu wcześniej zdefiniowanym klawiszem. Każdy producent używa do tego celu innego przycisku. Dla przykładu:

- [F11] – notebook HP,
    - [Alt] + [F10] – notebook Acer,
    - [F8] – notebook Toshiba,
    - [F9] – notebook Asus.
    Istnieje też kilka czynników, które mogą uniemożliwić nam przeprowadzanie operacji przywracania komputera do stanu fabrycznego:

Jeśli tę czynność wykonamy poprawnie na ekranie pojawi się menu przywracania systemu z ukrytej partycji. W zależności od modelu laptopa wybrać należy jedną z opcji:

- Press R for standard System Recovery options.
    - Press ‘F’ to format the hard drive and reinstall the original factory settings. All data will be lost

- System operacyjny został przeinstalowany z własnego nośnika;
    - Ukryta partycja została usunięta;
    - Ilość partycji została zmodyfikowana;
    - Producent nie utworzył ukrytej partycji.

KONIEC CYTATU

i teraz moje pytanie skoro byc moze sa takie moje przypuszczenia ze nie posiadam ukrytej partycji systemu bo sprawdzalem F8 i F11 i jak sformatuje to nie mam sterownikow i skad je zainstalowac lub pobrac do tego laptopa ? Ktos mial taki przypadek, bylem w sklepie i podalem problem, przyczyne ale odpowiedzieli ze takich reklamacji nie uwzgledniamy tylko np zdechl dysk lub plyta glowna to taka reklamacje uwzgledniemy itd ale ze system padl to oni nie maja na to wplywu wiec skad mam sobie zgrac na laptopa sterowniki do karty itd

Proszę poprawić tytuł i błędy pisowni w swoich wypowiedziach! Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. (Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]
  • Poziom 43  
    Gwarancji na system nikt nie daje. Sterowniki możesz ściągnąć ze strony producenta laptopa.
  • Spec od komputerów
    Zobacz czy na partycji D jest katalog hddrecovery. Zmieniałeś fabryczny układ partycji. Instalacja nowego systemu nadpisała MBR i klawisz recovery nie zadziała. Pozostaje ręczne przywracanie oryginalnego systemu.
    Co to "nie moge otworzyc kompa" oznacza ?